Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nerwica Natręctw - Moja historia, objawy, co zrobić...


madeline20

Rekomendowane odpowiedzi

a czy to jest natrectwo? jak wychodze gdzieś na zewnatrz i przejedzie śmieciara i ja ja zobacze to czuje sie cała brudna i wracam do domu , piore wszystkie ciuchy ktore miałam na sobie łacznie z kurtką a sama ide sie kapać, a pozniej w takiej mokrej kurtce potrafie wyjść z nowu na zewnatrz

tak to klasyczny objaw nn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest omam, a nie urojenie. Urojenie to zaburzenie treści myślenia, omam(halucynacja) zaburzenie percepcyjne- w tym wypadku widzenie, że coś jest inne niż w rzeczywistości to omam wzrokowy. Mogą być słuchowe(głosy), węchowe, dotykowe.

 

-- 30 wrz 2013, 22:37 --

 

w nerwicy natrectw tez wystepuja urojenia.

 

No co Ty, nie opowiadaj takich rzeczy. ;) w NN nie ma urojeń. Obsesje też są zaburzeniem treści myślenia jak urojenia i poniekąd mają podobny mechanizm neurobiologiczny, ale w przypadku obsesji obecny jest wgląd i krytycyzm, w przypadku urojeń nie, albo w bardzo zawężonym zakresie. Dlatego atypowe neuroleptyki pomagają i na urojenia i na obsesje w nn.

 

-- 30 wrz 2013, 22:38 --

 

A w ogóle nie ma co tu rozpatrywać, bo Ahma ma współistniejące NN i F20- schizofrenię(chociaż w tym momencie powie, że to bzdura=brak wglądu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam wrazenie ze wszedzie czai sie zlo

wtedy dwa lata temu to mnie demony opetaly, Bog mnie opuscil

nie chcialabym do tego wracac

czasem, tak jest ze ta mysl potrafi trwac i nie istnieja zadne hamulce zeby to przerwac, obled

i mowia mi np ciesze sie ze Pani przyszla., albo ty glupia dziwko skup sie, to byl obled

a teraz jestem juz zdrowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z długim wychodzeniem z domu, sparwadzaniem

 

Witam wszystkich mam pewien problem.

Od jakiegoś roku miałem problemy z wychodzeniem z domu wcześniej to tylko raz czy dwa przeszedłem i wychodzilem i sprawdzalem czy drzwi sa zamkniete po pare razy lecz przedwczoraj to sie nasiliło na tyle że nie potrafiłem wyjsc z domu przez 1h ciagle patrzalem czy okna w pokojach pozamykane czy z kontaktów powyjmowane czy piekarnik wyłączony dzisiaj było to samo,tylko dłużej co robić?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×