Skocz do zawartości
Nerwica.com

Prowadzenie skromnego życia z wyboru.


padaka

Skromne i proste życie z wyboru:  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Skromne i proste życie z wyboru:

    • 1. Prowadzę takie życie.
      11
    • 2. Nie prowadzę, ale chciałbym tak żyć.
      2
    • 3. Nie prowadzę i nie mam zamiaru tak żyć.
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Znam ten zapach, oryginalny smakowity swiezak.

 

Problem z zapachami jest taki, ze te tańsze sie długo nie utrzymują, bo zawartosc perfum jest niewielka. O ile facet nie musi roztaczac wokół siebie pachnącej chmury, kobiety powinny pachnieć bardziej zdecydowanie. Imho dlatego lepiej wydac spora sume na dobre perfumy, nawet bardzo drogie; ale dobra marka utrzymuje sie na ciuchach nawet po praniu. Problem z tanimi produkatmi to ich jakosc, jak juz ktos wspominał "tanie mieso psy jedzą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bittersweet, Kontrast,

widze, ze znacie sie na rzeczy :)

 

jasne, sztuka minimalizmu to stosunek jakości do ceny, oraz praktyczność, a niekoniecznie sama tylko niska cena i asceza, która jest wyrzeczeniem się życia.

równie dobrze można sobie w łeb palnąć i najtaniej wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bittersweet, dokładnie. Drogie perfumy nawet po praniu utrzymują na ubraniach zapach ;).

Tanich zwyczajnie nie opłaca się kupować bo jakby faktycznie przeliczyć potem koszty to wyjdzie drożej zużywając więcej taniego perfumu niż mniej drogiego. I niejednokrotnie to samo tyczy się ubrań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padaka, to już któryś ciekawy temat, który założyłeś :great: Idea sama w sobie godna pochwały, ale nie dla każdego możliwa do realizacji.

 

Hmm ... skromne życie, powiadasz. Ja nie jestem ani za rozrzutnością, ani za przesadnym oszczędzaniem. Wydaje mi się, że złoty środek jest najlepszy :D Skrajności wydają mi się niebezpieczne :?

 

Jedzenie z racji tego, że jestem na diecie bezglutenowej kupuję niektóre rzeczy drogo w Zdrowej żywności, np. chleb bezglutenowy, ale takie są ceny żywności bezglutenowej ... inna sprawa, że ja pół bochenka owego chleba za 6 zł. mam na tydz. więc nie wychodzi jakoś strasznie drogo. Sporo kasy niestety wydaję na słodycze :time: Natomiast nigdy nie ciągnęło mnie do jakichś niecodziennych produktów typu krewetki ( nawet nie wiem, jak smakują :? i nie zamierzam próbować w najbliższym czasie ) czy kawior :mrgreen:

Kawy praktycznie nie piję, ale herbatę lubię lepszej jakości, nie taką najtańszą za 2 zł 100 torebek. Ale tu znowu, z jednego woreczka robię zazwyczaj 3 napary, więc w pewnym sensie oszczędzam, bo piję słabą ( taką lubię ).

 

Kosmetyki kupuję takie ze średniej półki ... tzn. ani szampon za 3 zł, ani za 20 zł ( zazwyczaj po promocji ). Generalnie nie używam za dużo kosmetyków, ale te co już stosuję, lubię mieć dobrej jakości.

 

Ubrania kupuję wyłącznie nowe ( żadne second - handy ), ale przeważnie na wyprzedażach i w sumie nie za często.

 

Swego czasu byłam uzależniona od kupowania artykułów papierniczych, musiałam kupić każdy długopis czy inną pierdołę, która mi się spodobała ... na szczęście wyleczyłam się z tego, a długopisy do teraz zużywam :pirate:

 

Z nowinkami technicznymi nie szaleję. Jak czegoś w ogóle nie potrzebuję ( np. GPS, tablet ), to po prostu tego nie kupuję.

 

-- 05 kwi 2015, 16:27 --

 

padaka, a teraz pytanie do Ciebie ? Skąd miałeś fundusze na dotychczasowe szaleństwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah!, tak myślałem że chcesz zrobić dochodzenie i odgadnąć produkt, więc zmieniłem troszkę dane, co jednak nie ma wpływu na treść głównego przesłania 100ml ~ 30zł - 4miesiące pięknego zapachu i powodzenia u kobiet.

a w jakich buteleczkach czy trzeba kupić dwie za 15zł czy w jednym sklepie drożej a w innym taniej, to już mniej ważne.

A ja myslałem że kobity leca na naturalne zapachy czyli męski pot, chyba pora zrewidować moje poglądy i postępowanie. :mrgreen:

Już dawno powinieneś to zrobić, to może byś już nie narzekał, że powodzenia nie masz :mrgreen: ( żart ! niektóre zapachy mogą bardziej zniechęcić niż zachęcić ... inna sprawa, że męskie zapachy są zazwyczaj przyjemniejsze od typowo kobiecych :bezradny: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padaka, a teraz pytanie do Ciebie ? Skąd miałeś fundusze na dotychczasowe szaleństwa ?
Renta ;) Szedłem do hipermarketu i wydawałem po kilkadziesiąt zł. Co było w siatce? Kilo krewetek za 30zł, makaron chiński za 10zł, jakieś wyszukane przyprawy - kilkanaście zł, lepszy kosmetyk. Za moje zakupy nigdy się nie dało najeść. :roll:

 

Ostatnio trochę więcej wydawałem, bo pojawiło się stoisko ze zdrową żywnością i już musiałem nakupować różnych rupieci. Olej z orzechów arachidowych 250ml za 25zł, zielona kawa za 10, jagody goji za 7zł. I po co mi to było?

 

Korciło mnie też kupić sobie słoik oleju kokosowego za 20zł, ale pomyślałem sobie "na co ci to gówno?" :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korciło mnie też kupić sobie słoik oleju kokosowego za 20zł, ale pomyślałem sobie "na co ci to gówno?" :mrgreen:

Rzeczywiście po nic bo olej kokosowy to głupia propaganda - najlepszy olej do smażenia to rzepakowy (nota bene najtańszy) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radziłabym uważać z żarciem. Nie zgodzę się, że herbata za 5zł jest lepsza od tej za 15, różnica w smaku jest ogromna, to samo tyczy się innych produktów spożywczych. Np chleb za 5zł a ten za 2 itd

Jeśli chodzi o kosmetyki to pewnie racja, wiele firm kosmetycznych/farmaceutycznych chce nam wmówić jak bardzo brzydcy jesteśmy i ile to rzeczy potrzebujemy

 

Ogólnie uważam, że ludzie za dużo produkują, kupują i zużywają, jednak jestem raczej za rozsądnym kupowaniem. Lepiej kupić coś lepszej jakości niż bubel, który za chwilę będzie trzeba wymienić na nowy, lub w przypadku jedzenia, którym możemy się przytruć

 

-- 07 kwi 2015, 19:38 --

 

No masełko z awokado na pewno cię wyjdzie taniej niż byle margaryna hihih

Kilo margaryny w Biedronce - 2,50zł. Jedno awokado również 2,50. Rzeczywiście, bardzo opłacalne jest to masełko z awokado, które będzie na kilka razy. A i cytrynę jeszcze kupić, aby awokado nie szczerniało.

 

to bierzcie przykład ze mnie, ja w ogóle nie używam margaryny czy też masła. Wtedy wyjdzie najtaniej :D

Poza tym to wolałabym te masło z awokado, które jest smaczniejsze i zapewne zdrowsze od byle jakiej margaryny zawierającej tłuszcze trans

 

-- 07 kwi 2015, 19:39 --

 

boję się myśleć co w składzie ma ta margaryna 2,50 za kilogram :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o produkty spozywcze to bardzo czesto cena rosnie wraz z popytem. Producenci korzystaja na tym, ze ich lrodukt jest masowo kupowany wiec cena jest wysoka, zeby wiecej zarobic bo ludzie i tak to kupia w przeswiadczeniu, ze produkt drozszy jest lepszy. Czesto towary najdrozsze w zestawieniu z mniej popularnymi/reklamowanymi zupelnie nie roznia sie skladem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skromne życie na pewno nie oznacza kupowania tandety i oszczędzania gdzie się da - nawet za cenę własnego zdrowia i samopoczucia - to jest raczej skąpstwo. Moim zdaniem oznacza ono rezygnację z potrzeb, których nie mamy, a które nam wmówiło społeczeństwo/kultura (wystawowy samochód, szafa pełna butów, świat wirtualny i inne rzeczy bez których "nie można żyć") i takie jak najbardziej można prowadzić z wyboru, tylko trzeba mieć siłę i dobrą motywację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o produkty spozywcze to bardzo czesto cena rosnie wraz z popytem. Producenci korzystaja na tym, ze ich lrodukt jest masowo kupowany wiec cena jest wysoka, zeby wiecej zarobic bo ludzie i tak to kupia w przeswiadczeniu, ze produkt drozszy jest lepszy. Czesto towary najdrozsze w zestawieniu z mniej popularnymi/reklamowanymi zupelnie nie roznia sie skladem.

Zawsze staram się czytać skład danych produktów i muszę przyznać, że niestety droższe produkty mają lepszy skład. Zdarza się, że dany produkt ma podobny skład co ten tańszy jednak ważna jest też kolejność wymienionych składników. Ogólnie to im mniej pozycji to tym lepiej

 

-- 07 kwi 2015, 20:17 --

 

Skromne życie na pewno nie oznacza kupowania tandety i oszczędzania gdzie się da - nawet za cenę własnego zdrowia i samopoczucia - to jest raczej skąpstwo. Moim zdaniem oznacza ono rezygnację z potrzeb, których nie mamy, a które nam wmówiło społeczeństwo/kultura (wystawowy samochód, szafa pełna butów, świat wirtualny i inne rzeczy bez których "nie można żyć") i takie jak najbardziej można prowadzić z wyboru, tylko trzeba mieć siłę i dobrą motywację.

 

zgadzam się w zupełności

Niestety mi nieraz tej siły chyba brakuje... Mam świadomość wielu spraw jednak później i tak chcę kupić kolejne buty czy ciuch, jednak ostatnio powiedziałam sobie, że dopóki nie schudnę minimum 5kg to nic sobie do tego czasu nie kupię. Muszę przyznać, że było to bardzo dobre posunięcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze staram się czytać skład danych produktów i muszę przyznać, że niestety droższe produkty mają lepszy skład. Zdarza się, że dany produkt ma podobny skład co ten tańszy jednak ważna jest też kolejność wymienionych składników. Ogólnie to im mniej pozycji to tym lepiej

Oczywiście, niemniej jednak jest też trochę produktów, które niczym sie nie różnią oprócz ceny - typu kakao 100% ;). Ale np. woda mineralna o lipnym składzie niejednokrotnie jest droższa od tej bardziej zmineralizowanej. Różnie z tym bywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×