Skocz do zawartości
Nerwica.com

Przyszłość świata


mark123

Rekomendowane odpowiedzi

Fizyka teoretyczna ostatniego półwiecza musi być fascynująca dla ludzi tej nauki, ale przepaść między nią a praktyką jest przecież ogromna, to w zasadzie jak zderzenie SF typu Star Trek z najnowszymi projektami NASA. Genialni ludzie potrafią za pomocą matematyki stworzyć i rozwijać teorię strun a w rzeczywistości manewry na niskiej orbicie ziemskiej są wciąż skomplikowane i narażone na duże ryzyko, podobno misja załogowa na Marsa mimo, że chyba już przygotowywana to jest koszmarnie trudna i wielokrotnie przewyższa wszystkie dotychczasowe osiągnięcia ludzkości, a to przecież tylko bliska i bardzo gościnna planeta. Wydaje mi się, że mimo tego wykładniczego postępu nauka może się zbliżać do takiej granicy, która będzie naprawdę trudna do przekroczenia bo to co za nią wykracza poza zdolność ludzkiej percepcji, dalszy postęp będzie zależał już tylko od super komputerów wyposażonych w sztuczną inteligencję wiele razy przewyższającą największego geniusza na Ziemii, w tym momencie dojdzie do połączenia człowieka z maszyną (kiedy to Gustaf Brackman stworzy mikroprocesory wszczepiane do mózgu i tak powstanie rasa Cybran z Supreme Commandera :) albo narodzi się Skynet 8)

Jeszcze ciekawiej by było, gdyby udało wprogramować do komputera emocje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak serio to w ogóle nie myślę o przyszłości świata, to znaczy jedynie w kontekście moich niepokojów, że będzie wojna itd.... historia pokazała, że większość futurystów rozprawiających o dalszej przyszłości, ma skuteczność tych wróżek smsowych co mnie ciągle gnębią :? i jestem do tego uprzedzony, niemniej jak ktoś nie traktuje tego bardzo poważnie to nie sądzę, że jest w błędzie bo to może być przecież bardzo fajna zabawa czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć cokolwiek o dalekiej przyszłości dlatego że nie mamy obecnie wiedzy na temat praw które istnieją ale nie zostały jeszcze odkryte ani nie potrafimy przewidzieć z perfekcyjną dokładnością losowych wydarzeń.

 

Moim zdaniem nieśmiertelność jest w naszym zasięgu ale jak, kiedy i czy w ogóle do niej dojdzie jest zagadką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszeliście może? kilka lat temu było głośno w internetach o projekcie nieśmiertelności avatar, zakładającym, że już niedługo milionerzy będą mogli sobie przedłużyć życie.

 

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Rosyjski-projekt-Avatar-niesmiertelnosc-dla-milionerow,wid,14777663,wiadomosc.html?ticaid=1144bf

 

"Pierwszy etap - Avatar A - zaplanowano na lata 2015 - 2020. Obejmuje on stworzenie humanoidalnego robota, sterowanego za pomocą myśli. Ten cel wcale nie jest taki nierealny, jakby mogło się wydawać. Znana z zaawansowanych projektów dla wojska, amerykańska agencja DARPA już od dłuższego czasu pracuje nad stworzeniem podobnego robota wojskowego, który będzie sterowany zdalnie, za pomocą myśli".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj mam urywek ciekawego programu który kiedyś oglądałem, nie wiem czy za free gdzieś jest cały:

[videoyoutube=AENppSCeWCM][/videoyoutube]

 

Kiedyś oglądałem też ciekawy film z Adamem Savage, który był pierwszym człowiekiem, który żył 1000 lat (w filmie) a tu próbka tego:

[videoyoutube=04W2DL0l_jg][/videoyoutube]

 

-- 07 lut 2015, 06:19 --

 

Tutaj małpa steruje sztucznym ramieniem za pomocą myśli:

[videoyoutube=sm2d0w87wQE][/videoyoutube]

 

-- 07 lut 2015, 06:31 --

 

Kiedyś ludzie nie będą się rodzić ale będą projektowani i tworzeni wedle możliwości technicznych i uznania, to oczywiście nie będą już ludzie, to będzie nasze następne wcielenie. Biologiczne ciała nie będą już potrzebne :mrgreen:

 

-- 07 lut 2015, 06:40 --

 

jetodik, ciekawy ten projekt, chciałbym jeszcze za życia zobaczyć jego skutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwarstwienie społeczne jest już tak wielkie że około 80 najbogatszych ludzi ma około połowe majątku ludzkości, niektórzy równości upatrują się w śmierci, która - choć bogaty umiera inaczej niż biedny - biorąc pod uwagę samo tylko unicestwienie, wszystkich zrównuje... być może jednak niebawem ludzkość zamiast się w śmierci zrównywać będzie się dodatkowo rozwarstwiać - bogaci wejdą do królestwa wiecznego, na które będą pracowali wyzyskiwani przez nich biedni śmiertelnicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To porusza wyobraźnię, od korzyści dla ludzkości do jej zguby poprzez wojny maszyn(?). Szkoda że nie zobaczę dalekiej przyszłości, jak na razie włączę sobie Terminatora :mrgreen:

 

[videoyoutube=_qUPnnROxvY][/videoyoutube]

 

[videoyoutube=_2qPWc32LS8][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×