Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Piszecie o ssri i o zamulce po wenli. Ja z kolei po ssri tj.po fluoksetynie mialam zaniki pamięci, chleb chowalam do lodówki, ciągle mi sie chcialo spac, z lozka wstać sie nie chcialo, nie bylo sily na nic. Nic sie nie chcialo. Jedyne co to moglam sie gapić w ścianę. Deprecha sie poglebila. A na wenli odzyskalam chec do czegokolwiek robienia, nawet wcześniej wstaje, zmęczenie ustalo, o depresji prawie zapomnialam, ludzie to juz dla mnie prawie nie problem. Jest dużo lepiej. Wiec moje zdanie jest takie, ze na jednego dany lek zadziała a na drugiego wcale.

 

ale mam pytanie do Was. Czesto czytam na forum, ze ktoś sobie zwiększa dawke. Ja od paru dni czuje spadek samopoczucia. Jestem na 75. Czy powinnam sobie zwiększyć na 75 plus 37,5 ? Wizyte mam dopiero na koniec września. Zostalo mi sie jeszcze trochę 37,5 a potem lekarz ogólny by mogl przepisać. Ja z góry mowie, ze nigdy sama sobie nie zmienialam dawek, balabym sie. Zawsze czekalam na lekarza. Ale teraz czuje, ze cos jest nie tak, pisalam wcześniej o tym lęku którego dawno nie mialam. Pojawil sie rano. Zawsze byl sygnalem dla.mnie ze depra wraca i tak czuje teraz...nie chce znów tego stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crayzyalexxx, Nikt z forum nie doradzi ci zwiększenia dawki bo nikt nie weźmie odpowiedzialności za ciebie. Ja jestem trochę pod ścianą bo mój czas na ogarnięcie się powoli się kończy, a leczenie idzie tragicznie, do tego lekarka leci sobie w kulki. Mogę ci napisać, że u mnie każde zwiększenie o 37,5 powodowało częściowe polepszenie. 75 to nieduża dawka, a nastrój mi się ustabilizował dopiero przy 150. Zawsze warto konsultować się z lekarzem bo teoretycznie to on za ciebie odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawka zwiększa jedynie napęd i to nie ma większego znaczenia jaką się bierze.

Zastanawia mnie to zdanie.

 

-- 10 sie 2014, 10:16 --

 

Ja z kolei po ssri tj.po fluoksetynie mialam zaniki pamięci, chleb chowalam do lodówki, ciągle mi sie chcialo spac, z lozka wstać sie nie chcialo, nie bylo sily na nic. Nic sie nie chcialo. Jedyne co to moglam sie gapić w ścianę. Deprecha sie poglebila.

Ja mialam podobne objawy na wszystkich SSRI jakie bralam.

Na mnie dzialaja tylko te na noradrenalinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tak zdolowany ze szok nie moge siebie odnwlezc gapie sie w lustro i nic tak bardzo bym chcial poczuc ten stan ktory byl choc przed dwoma miesiacami kiedy czulem ze jestem soba.To co jest teraz to wegetacja.Rano bralm Efektin oczywiscie wg zalezec.Od wtorku wchodze na 150 moze to bardziej pobudzi i poczuje siebie..Do tego te upaly..33' w cieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tak zdolowany ze szok nie moge siebie odnwlezc gapie sie w lustro i nic tak bardzo bym chcial poczuc ten stan ktory byl choc przed dwoma miesiacami kiedy czulem ze jestem soba.To co jest teraz to wegetacja.Rano bralm Efektin oczywiscie wg zalezec.Od wtorku wchodze na 150 moze to bardziej pobudzi i poczuje siebie..Do tego te upaly..33' w cieniu

Ile czasu bierzesz ta wenle ze masz takie akcje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek, ja bym na Twoim miejscu jak najszybciej skontaktowała się z lekarzem, bo to jest mega dziwne cały dzień być jakimś odrealnionym, przecież to strasznie utrudnia życie i normalne funkcjonowanie. Skoro nasiliło Ci się to, jak zacząłeś brać leki, to może po prostu ten lek Ci nie służy. A czytałeś ulotkę wenli? Jest coś takiego wymienione w objawach niepożądanych? Ja bym poradziła się lekarza, ja biorę sertrę prawie tak długo jak Ty, bo od 17. 07. i nic podobnego mi się nigdy nie zdarzyło.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek, ja bym na Twoim miejscu jak najszybciej skontaktowała się z lekarzem, bo to jest mega dziwne cały dzień być jakimś odrealnionym, przecież to strasznie utrudnia życie i normalne funkcjonowanie. Skoro nasiliło Ci się to, jak zacząłeś brać leki, to może po prostu ten lek Ci nie służy. A czytałeś ulotkę wenli? Jest coś takiego wymienione w objawach niepożądanych? Ja bym poradziła się lekarza, ja biorę sertrę prawie tak długo jak Ty, bo od 17. 07. i nic podobnego mi się nigdy nie zdarzyło.....

Sa mozliwe takie skutki uboczne sa one na ulotce sam mialem takie jakby odrealnienie ale to po 1 tabletce i pozniej mialem takie jakby zawroty glowy, podzielam zdanie powyzej, zglos to lekarzowi, ten lek raczej nie jest dla ciebie, zwiekszenie dawki pewnie pogorszy sprawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zglaszalem to lekarce ale stwierdzila ze Efektin to bardzo dobry i skuteczny lek tylko by odczuc poprawe trzeba sie na nim troche pomeczyc stad tez dala mi do tego na no tranxene 5mg by zmniejszyc niepokoj.Mi takie stany odrealnienia zdarzaly sie gdy bralem Seroxat 20mg ale to bylo kilka minut raz na kilka miesiecy, pozniej lekarka zwiekszyla mi seroxat do 30mg i zaczelo sie to odrealnienie powtarzac raz na miesiac.Jednak wciaz jkos psychicznie dawalem rade walczac z agorafobia i innymi lekami.Natomiast kiedy na poczatku lipca z rana po przebudzeniu czulem potworn zawieszenie i lek objaw odrealnienia pozostal do dzis dnia.Miewalem w ciagu miesiaca lekkw poprawe stanu zdrowie ze "jakby czul kim jestem" natomiast wiekszosc czasu do dzis dnia stan odrewlnienia sie utrzymuje, w zasadzie ciagla apatia gapienie sie w jeden punkt.Niby rozmawiam przez telefon z ludzmi, kontaktuje, czytam pisze ale jestem jakby nie soba.Potworne uczucie ktore doprowadza do wyczerpania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchaj takie stany moga miec miejsce nawet jako objaw depresji, a lek to pogarsza, ale jezeli jest to bardzo mocno nasilone to trzeba na to uwarzac, skoro lekarz mowi zeby jeszcze poczekac, to moze warto jeszcze poczekac, ale jezeli bierzesz juz prawie 2 miesiace wenle to jednak jest to dosc dlugo jesli chodzi o mozliwosc wystapienia tak duzych skutkow ubocznych, choc z drugiej strony sam po sobie widze jak jest po wenlafaksynie, biore 3 miesiace i mam jeszcze uboki lekkie, ale takich jak ty to ja nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem juz w kilku postach- Efektin czyli jak go okreslacie-Wenle, biore od 19.07.2014 czyli dokladnie od 22 dni.Natomiast miedzy 31.07. A 06.08 bralm ja co drugidzien ( tak mi zalecila poprzednia lekarka).Od 06.08 jestm pod kontrola innej lekarki ktora zalecila mi kontunuacje efektinu w dawce 1 tabletka 75mg rano a po tygodniu dodatkowo 1 w poludnie.Docelowo mowila ze bede bral 225mg.Tak jak ktos wspomnial wczeeniej uczucie depersonalizacji czy odrealnienia moze byc tez przyczyna nasilenia sie objawow nerwicy lekowej z ktora sie zmagsm ale az nie wierze ze mozeten stan tak dlugo sie utrzymywac. Z jednej strony logicznie mysle, czytam rozmawiam a jednoczeenie mam tskie natrectwa w myslach ze siebie nie poznaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego w przyszlym tygodniu bedzie jakos miesiac bede jesxcze rozmawiam z lekarka.Ciekaw jestem ioe ten benzodiazepin bede bral.Jestem na nim od wtorku na nic.We wtorek teraz mam wizyte znow

 

-- 10 sie 2014, 16:32 --

 

Dziwi mnie, ze majac tskie zaburzenie depresyjne obecnie gdy np cos smiesznego uslysze lub zobacze to normalnie reaguje smiechem ale mimo wszystko zmniejszona jest reakcja na wszelkie bodzce emocjonalne i fizyczne.Do tego cisnienie podwyzszone i tetno tez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dlatego w przyszlym tygodniu bedzie jakos miesiac bede jesxcze rozmawiam z lekarka.Ciekaw jestem ioe ten benzodiazepin bede bral.Jestem na nim od wtorku na nic.We wtorek teraz mam wizyte znow

 

-- 10 sie 2014, 16:32 --

 

Dziwi mnie, ze majac tskie zaburzenie depresyjne obecnie gdy np cos smiesznego uslysze lub zobacze to normalnie reaguje smiechem ale mimo wszystko zmniejszona jest reakcja na wszelkie bodzce emocjonalne i fizyczne.Do tego cisnienie podwyzszone i tetno tez

Tez mam podobnie :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×