Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Meg1985 oczywiscie, ze porozmawiam bo lęki to jedno na nie zawsze leki można znaleźć ale na te objwy odrealnienia..lekarstwa chyb nie ma.A to po prostu dezorganizuje cale funkcjonowanie i robi nieswmowite spustoszenie w glowie.Az sam sie dziwie, ze to wytrzymuje jeszcze.

 

-- 10 sie 2014, 17:24 --

 

A jesli chodzi o benzo to wyrazilem opinie w gabinecie na ich temat i lekarka zgodzila sie ze mna, mam z umiarem je brac ale mam nadzieje nie za dlugo

 

-- 10 sie 2014, 19:50 --

 

Zastanawia mnie jeszcze jaki wpływ na moje samopoczucie ma odstawienie Seroxatu który brałem od zeszłego roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pozory, tylko praktyka :mrgreen:

Ja tam nie wiem jak sie mozna od tego uzaleznic, przeciez to nie jest az takie ze tak powiem potezne, uzaleznic napewno mozna sie fizycznie, chyba ze ktos codziennie wrzuca alprazolam, to po jakims czasie bedzie musial za to zaplacic niestety :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, Ale ja też piszę z doświadczenia.

Wierze Ala, nie znam twojej historii takze nie jestem w stanie sie wypowiedziec, jezeli ktos ma glowe, bierze dawki wedlug zalecen lekarza i ich nie przekracza zeby zrobic sobie za dobrze, po czasie schodzi sie powoli i nie ma tragedi, przynajmniej ja to tak widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie to są dawki benzo które nie powodują uzależnienia?

Pytanie troche za ogólne ??

Mialem na mysli zeby sluchac lekarza i brac wedlug zaleconych dawek i przez okreslony okres czasu.

Ja bralem rok czasu cloranxen i zszedlem z niego bardzo szybko i nic mi nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, Ja lekarzom już nie wierzę, to żaden autorytet. Zaprowadzili mnie do czarnej dupy.

 

-- 10 sie 2014, 22:03 --

 

lunatic, No dokładnie.

 

-- 10 sie 2014, 22:06 --

 

Dopiero to forum otworzyło mi oczy. Ciekawe gdzie bym teraz była, postępując nadal według wskazówek lekarza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh no to jak lekarze zalecają benzo brać przez rok czasu to wole ich nie słuchać jednak

Co wy macie z tym bezno, przeciez to sa leki, nie az takie tragiczne to nie sa narkotyki, moga sluzyc do brania rekreacyjnego ale bez przesady,poza tym myslisz ze ssri sa

takie bardzo bezpieczne??

Mozna brac benzo dluzszy okres czasu i nie poniesc przez to zadnych konsekwencji, zobacz jakie uboki wywoluja

antydepresanty, co robia z glowa np taka wenla czy paroksetyna :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne ja nie mowie komus co ma robic i tymbardziej nie namawiam kogos do przewleklego brania benzo, jesli chodzi o papierosy to ich uzaleznienie jest porównywalne do heroiny gdzies kiedys czytalem, sam palilem kiedys i wiem ze nie jest latwo rzucic, choc mi sie to udalo w zasadzie bez jakiego meksyku ze tak sie wyraze, z dnia na dzien rzucilem, to tyle odemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie od Xanaxu uzaleznilem w kilka miesiecy i nie bralem duzych dawek, średnio 2x0,25 mg, z czasem niewzięcie powodowało od razu ataki paniki

Ok ale uzalezniles sie fizycznie a to jest duza roznica pomiedzy uzaleznieniem fizycznym a psychicznym, z psychicznego sie nie da wyjsc juz do konca zycia, tak jak alkoholik jest alkoholikiem i tak juz zostanie, tylko ze ktos ktos cierpi na zaburzenie psychiczne bierze zeby sobie pomóc, a alkoholik pije bo nie jest w stanie przestac, to ta roznica.

Mój ojciec jest alkoholikiem i wiem jak to wyglada jak wpadal w ciag alkoholowy, ja moge nie brac benzo i nie mam z tym zadnego problemu, a inny jak nie wezme to postrada zmysly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez 6 dni biore Tranxene 5mg i rano budze sie tak jak teraz skolowany nibynie mam leku ale spiety jedtem strasznie.Jutro opowiem o tym lekarce.Za godzinke jakas biore koljena tabletke wenli moze mnie troche rozrusza

 

-- 11 sie 2014, 08:22 --

 

Czy ktos z Was tak jak ja slucha np muzyki relaksacyjnej z lektorem?Chodzi mi o trening ciezkosci czy ciepla.Ja staram sie codziennie te 10 minut na to poswiecic.Rowniez korzystam z modlitwy rozancowej.Czlowiek roznych rzeczy sie chwyta w beznadzijnych sytuacjach a zaszkodzic napewno nie zaszkodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek, to niezłe masz sposoby na ukojenie nerwów:)) Ja kiedyś włączyłam trening autogenny Szutza (nie pamiętam, czy tak to się pisze), ale nie za bardzo mi pomógł, teraz włączam po prostu moją ulubioną muzykę i wcale nie musi być ona jakaś spokojna, ważne, żeby było to coś co się bardzo lubi:) Ale wierzę, że człowiek chwyta się czasem wszystkiego żeby sobie pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985 masz racje trzeba słuchac to co się lubi też to robie a relaks autogeniczny słucham tak jako dodatek. Czy ktos z Was orientuje się może czy na którejs ze stron można odsprzedać lek?Bo mam zalakowany oryginalny Seroxat 20mg i mogę się go pozbyc za połowe ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz nawet nie chcem slyszec o tych wszystkich lekach, zaczynam schodzic z tego calego scierwa, bede walczyl na sucho i tak te leki mi huja daja :mrgreen:

 

-- 11 sie 2014, 17:28 --

 

1,5 roku paroksetyny, prawie rok escitoplarmu, potem trittico, mianseryna ponad pol roku, kwetiapina tez pol roku, perazyna, benzo, teraz wenla i huj wielki i babelki ze tak powiem :roll: depresja jak byla tak jest

 

-- 11 sie 2014, 17:38 --

 

Predzej czy pózniej kostucha zapuka do mych drzwi a ja jej zajebie z banki :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze dużo lekow masz do przetestowania, nie rezygnuj.

 

Ja jestem trzeci dzień na Wenli, i zawsze tak o tej porze czyli 17, 18 dziwnie się czuję, obco w swojej skorze, trochę niepokoju. Wiem, że to normalne skutki uboczne, ale dziwi mnie, że nie bezpośrednio po wzięciu leku tylko po tylu godzinach. Bo biorę rano tabletkę. Kiedy brałam setaloft to tak z 30 minut po wzięciu podobnie się czułam.

Może to dlatego, że to ta Wenla co się powoli uwalnie do krwioobiegu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×