Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co u siebie kiedys zauważyłęm senność jest przy zbyt silnym dzialaniu serotoninowym, lekarz mowil ze serotonina nie ma nic wspolnego z sennością no ale inaczej to wyglądało w praktyce

 

Sertra dział dużo silniej na serotninę niż wenla, a po sertralinie 0 senności w ciągu dnia. I jak to wytłumaczyć?

 

Mało tego, przecież wenla powinna działać na noradrenalinie i jeszcze dopaminę. A tu lipton tea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bylem potwornie senny na 20 mg paroksetyny, przeszło dopiero jak zmniejszyłem do 10

 

-- 05 sie 2014, 10:13 --

 

Sertra dział dużo silniej na serotninę niż wenla, a po sertralinie 0 senności w ciągu dnia. I jak to wytłumaczyć?

mozliwe ze przez dzialanie dopaminowe

 

-- 05 sie 2014, 10:17 --

 

dużo silniej? były tu kiedyś gdzieś wykresy wychwytu SSRi i wenli, 150 mg dziala na serotonine podobnie jak 50 mg sertry

 

-- 05 sie 2014, 10:21 --

 

nawet 75 mg wenli a nie 150 dziala podobnie do sertraliny jezeli chodzi o wychwyt serotoniny

9154892800_1407230290.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tych wszystkich badań działania wenli wynika jedynie, że siła jej działania na serotonine jest gdzieś pomiędzy bardzo słabym a bardzo silnym.

Mnie ostatnio jakieś lenistwo na wenli bierze ale nie takie, że wiem, że musze coś zrobić ale nie mam siły, tylko nie robie nic i mi z tym dobrze :mrgreen: Jakaś odmiana :mrgreen:

Poza tym odstawiam olanzapine bez konsultacji z lekarzem. Mam wrażenie, że ten lek się bierze tylko po to żeby poczuć ulgę jak się go odstawi. Biorę go na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam juz nie licze na leki, jak samo sie nie skonczy tak huj z tego bedzie, wchodzic znowu na nastepny lek, nie wiadomo znowu jak czlowiek zareaguje,padaka poprostu, mialem 3 dni dobre myslalem ze to zasluga leku, ale jednak to poprostu lepsze dni w depresji nie zasluga leku. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ja tak jak ostatnio pisałem biorę Efektin 75 ER co drugi dzień.Oczywiście lek ten podziałał na mnie źle.Wczoraj już w zasadzie byłem w stanie totalnego rozłożenia.Dziś płakałem od rana zadzowniłem na oddział nerwic na któym kiedyś sie leczyłem lekarka powiedziała ze byc moze lek efektin na mnie tak działa i bym juz go nie bral.O 13:30 mam wizyte u psycholog a po tym prywatnie do innej psychiatry.Moze przywroci mi paroxetyne.Obawiam sie aby nie trafic znow do szpitalaale w takim stanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzis wstalam i znów poczulam ten taki lęk, czuje to zawsze tak w okolicy zoladka i przy oddychaniu takie uczucie. Dlugo tego nie mialam. To uczucie zawsze skutkowalo później pogorszeniem i większą deprecha. Mam nadzieje ze to tylko chwilowe...postaram sie o tym nie myslec. Musimy byc wszyscy dzielni :)

 

-- 05 sie 2014, 12:43 --

 

Kimek trzymaj sie !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego po rozmowie telefonicznej przestałem brać Efektin.Tak mi doradziła ta lekarka.Seroxat zmieniłem na Efektin bo zaproponowała mi to lekarka.Myślałem, że cos nowego bardzije postaiw mnie na nogi, jednka rozłożyło totalnie.Dziękuje wszystkim za wsparcie, jestem naprawde w totalnej rozsypce, mam nadzieje, ze doktor do ktorej ide prywatnie wlaczy mi spowrotme paroxetyne i coś się zmieni.Niechce isc do szpitala bo wiem jak to dziala na czlowieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś tak jak wspomniałęm u lekarki z któą wcześniej nie miałem do czynienia.Powiedziałą mi że moj objaw minie a uboczne skutki leku mogą trwać tyle czasu, z tymże moja dawka nie jest duża i póki co mam brać przez 7 dni rano tabletke 75mg a po tygodniu dołączyć kolejną tabletkę w południe. Dodatkowo dostałem na noc Tranxene 5 mg na jakiś czas.Powiem szczerze, że zaufałem kobiecie.Stwierdziłą, że jeśli będę nadal się źle czuł później to wtedy odstawi mi Wenlafaksyne, ale zapewniłą, że jest to naprawdę dobry lek, tylko trzeba się przemęczyć trochę.Dała mi też 9 dni zwolnienia bym nie męczył się w pracy.A od 14.08 mam meisiąc urlopu więc nie potrzebowałem więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wisnia80 moze organizm potrzebuje snu, mama drzemka to nie grzech :):):) kto dużo spi ten mlodo sie trzyma :zzz::zzz::mrgreen:

 

 

Spanie to strata czasu. Poza tym śpi się w nocy. Tak sobie jeszcze myślę, wenla vs. sertra to sertra działa jakby jak doping. Często po treningach byłem zmęczony, a o spaniu nie było mowy. Mogłem sobie wziąć książkę i zacząć czytać np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym jest, ja kiedys cwiczylam na silowni i czulam sie bosko, zero zmęczenia. Tak slyszalam ze sport ćwiczenia itp wyzwalają jakieś endorfiny czy cos takiego. Tak, masz racje spi sie w nocy ale raz na jakiś czas mala drzemka jak potrzebna nie zaszkodzi. Choć ja dzis poratowalam sie kawą bo jakas zmulka mnie ogarnela chyba przez pogode. A poranne złe samopoczucie i lęk o którym pisalam wcześniej to sobie poszlo :) probowalam o tym nie myslec, zajelam sie czymś. Mam nadzieje ze to tylko chwilowe bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda sertralina przy ćwiczeniach różnym sporcie nie przeszkadzała do tego po bieganiu mega zadowolenie z przypływu endorfin.Za to na wenli nawet po kawie tętno tak waliło a pierwszy dzień na siłwoni myślałem że zemdleje.Serducho jak oszalałe nawet w spoczynku po fajce myślałem że mi wyskoczy po kawusi jeszcze bardziej.W tych sprawach sertra o 100 kroć lepsza od wenlafaksyny.Zresztą gdybym wiedział że sertra po miesiącu przerwy zadziała tak jak kiedyś na początku to bym brał i nie myślał o innych antydepach.Z medycznego punktu widzenia to nie możliwe.Nie mogę znaleźć drugiego tak dobrze tolerowanego leku jak sertra po fluo też ok ale nie zadziała na deprechę,lęki tylko spowodowała nerwowość,drażliwość i wkurwienie.Wenla z tym serduchem tętnem i ciśnieniem.Esci/citalopram z obrzydliwym poceniem a Trazdon jedynie jako nasenny chyba choć nie mam ze spaniem kłopotów do tego ogłupia,ledwo się na nogach można utrzymać koncentracja i kondycja bardzo słaba.Cholerka nie wiem co robić a choroba wyniszcza już pozostałości po czasach normalności :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda sertralina przy ćwiczeniach różnym sporcie nie przeszkadzała do tego po bieganiu mega zadowolenie z przypływu endorfin.Za to na wenli nawet po kawie tętno tak waliło a pierwszy dzień na siłwoni myślałem że zemdleje.Serducho jak oszalałe nawet w spoczynku po fajce myślałem że mi wyskoczy po kawusi jeszcze bardziej.W tych sprawach sertra o 100 kroć lepsza od wenlafaksyny.Zresztą gdybym wiedział że sertra po miesiącu przerwy zadziała tak jak kiedyś na początku to bym brał i nie myślał o innych antydepach.Z medycznego punktu widzenia to nie możliwe.Nie mogę znaleźć drugiego tak dobrze tolerowanego leku jak sertra po fluo też ok ale nie zadziała na deprechę,lęki tylko spowodowała nerwowość,drażliwość i wkurwienie.Wenla z tym serduchem tętnem i ciśnieniem.Esci/citalopram z obrzydliwym poceniem a Trazdon jedynie jako nasenny chyba choć nie mam ze spaniem kłopotów do tego ogłupia,ledwo się na nogach można utrzymać koncentracja i kondycja bardzo słaba.Cholerka nie wiem co robić a choroba wyniszcza już pozostałości po czasach normalności :roll:

 

Ja nie odczuwam żadnych dolegliwości sercowych. Kawę mogę pić. Ale ogólnie zauważam, że mi tętno wysiłkowe poszło w górę - czyli kondycja poszła w dół. No i duże poty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj na noc brałem Tranxene 5mg , dziś wróciłem do Wenlafaksyny 75 zgodnie z tym jak zaleciła mi lekarka.Po Tranxene rzecz jasna zrobiłem się senny.Raz tylko w nocy się zbudziłem, ale miare ok było.Troche zmulony wstałem rano, ale po małej czarnej słabej przeszło trochę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wenli bez ćwiczeń mam nadpotliwosc :( w autobusie mam mokre wlosy. Aż wstyd. Jak te upaly miną to mam nadzieję że mi przejdzie. Co do ciśnienia to ja lecze sie na nadciśnienie, biore leki i jest ok choć balam sie wenli pod tym względem.

 

-- 06 sie 2014, 12:50 --

 

Kimek to fajno, ze u Ciebie lepiej. Leki na noc mnie tez muliły. Bralam na noc mianse a na drugi dzien bylam zombi, potem byl pramolan i tez na drugi dzien zwloki. Czulam sie jak na kacu. Teraz mam do wenli hydroksyzyne i jest ok ale biore tylko doraźnie.

 

-- 06 sie 2014, 17:04 --

 

Siedziałam teraz w necie i znalazlam artykul o wenli ze moze powodować jakiś SIADH i hiponatremie jatrogenna. Tj. Oslabienie, bol Glowy, apatia, nudności, wymioty, zmiana nastroju, nadmierna pobudliwość a nawet bardzo ciężkie uszkodzenia. Nie umiem skopiować ale to jest strona psychiatria polska.pl/chojnacka 1 w pdf. Jak wpiszecie w Google hiponatremia jatrogenna to wyskoczy. I SIADH. Myślę, ze ameryki nie odkrylam bo w ulotce tez jest hiponatremia. Ale ten plik w pdf to jest przypadek opisany faceta po zażyciu wenli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś jestem jeszcze oczywiście zawieszony ale ciut jakbym mial tą psychike rozluźnioną i nieco "kumał" siebie zobaczymy jak to będzie dalej.Wierze, że pozbędę się tego stanu czym prędzej bo to coś orkopnego.Dziś nawet domsklepu podjechałem po zakupy choć strach był przy tym zobojętnieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×