Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

elmopl79 dokladnie tak jak opisujesz i trwa to nie cheile tylko juz kilka dni.Podzielam Wasze zdanie z tymze tak jak wspomnialem we wczesnijszych postach biorac 75mg codzinie nie kontaktuje w zasadzie.Stad tez udalem sie do niej po porade.W razieco mam ze soba w pracy tabletki.Wg mnie powinna mi zmniejszyc dwwke o polowe i taka powinienem brac poki co.Mowilem ejjej ze od 14 dni jestem na tym leku.Mnie tylko zastanawia czy ten stan to rzeczywiscie skutek uboczny efektinu czy az tak nasilila sie nerwica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek, tak biorac to sobie tylko namieszasz, poniewaz jak wspomnialam to dawka terapeutyczna, wiec nie bedzie Ci sie poprawiac a jeszcze sie nasila skutki uboczne...ale rob jak uwazasz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stany odrealnienia mialem na paroxetynie moze z raz na pol roku.Po zwiekszeniu dawki do 30mg od kwirtnia zdarzylo mi sie ze mialem tak ze 3 razy.Az w lipcu bedac dalej na paroxetynie wpadlem w taki dolek ze budzac sie rano odczuwalem odrealnienie codziennie, po czym nastapila zmiana lekow 17 lipca na efektin 75 ER.W przeciagu dwoch tygodni brwnia tego leku w miare normalnie czulem sie moze jeden dzien, a tak to co dzien to gorzej stad tez moja wizyta u lekarki.Lecze sie na nfz bo ktoe pytal o to.Jesli do 7go nie przejdzie mi to to wtedy na wizycie jej powiem.Mysle ze te dawkowwnie 75 mg na dww dni to tylko chwilowo jak wypiszemniejsza dawke,bo w zasadzie wczoraj to nie byla wizyta tylko wszedlem dziki uprzejmksci recepcjonistki do lekarki na chwile.Mysle ze na tej wizycie 7go wiecej sie wyjasni .Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek

Widać,ze jestes nastawiony na branie 75mg co drugi dzień....ok.nikt Cię na sile nie przekona.Jak sie na wladnej skórze nie przekonasz,to sie nie dowiesz....

Jedyne co w takiej sytuacji moge Ci poradzic,zebys bral sobie cos doraźnie....benzo,hydro....

U mnie to od realnienie i wszystko co z tym związane bylo od leku.Moja dr.wmawiala mi na sile,ze to moje nastawienie i moja nerwica...Teraz to wiem,ze to g....prawda.

Widzisz,ludzie tu na forum nie chcą źle,doradzają Ci na wlasnych nuemulych doświadczeniach.Chca pomoc tylko pi to żeby ktos nie musial cierpiec tak jak kiedyś oni....a lekarze....czasami trudno mi ich nazwac lekarzami:)

 

-- 02 sie 2014, 11:06 --

 

A,i to z tym nie moim mózgiem utrzymywalo sie bardzo dlugo.Przewaznie to uczucie bylo od rana do piznego popoludnia,potem na wieczor puszczało.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crayzyalexxx,

I to uczucie nie swojego mózgi,braku nad nim kontroli,utrzymuje sie caly czas,tzn.od poczatku?

Powiem Ci tak,ja bedeac na escitalopramie wlasnie tak mialam....trwalo to bardzo dlugo,napewno dluzej niż miesiąc....moja lekarka postanowila zmniejszyć mi esci na ćwiartkę tabletki!!!potem znowu polowka....nic absolutnie mi nie przechodzili,a na ćwiartce czulam sie lepiej niż na polowce....wtedy doszla do wniosku,ze lepiej będzie jak mi odstawi lek....wytrzymalam tak 4dni...pobieglam do niej prawie z placzem,kazala wrocic do esci.....Takze u mnie to ewidentny blad w lwczeniu-no,teraz to już wiem....wtedy tez ciemno ufalam w jej kompetencje....ktore doprowadzily do tego,ze na leku p.depresyjnym pooadlam przez stan nie mojego mózgi,jakby w depresje....nie mialam sily wstać z lozka,proste czynności byly dla mnie niosiagalne,również hihiena osobista byla wielkim wysilkiem....Teraz juz wiem,ze powinna byla dr.zmuenuc mi lek,a nie kazać znowu wracac do niego....

Jeśli dalej chcesz beac75mg wenli co drugi dzien,to chociaz wspomagaj sie czymś doraznym na uspokojenie.....tyle mogę Ci poradzic,bo widzę,ze nie wchodzi u Ciebie w rachubę brania37,5mg wenli codziennie....Nie zamierzam Cię namawuac,bo Ty juz decyzje podjales....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zarzywam velafax XL75mgX2/doba od 9 dni.Też na początku z wenlą mieliście takie przejebane uczucie zmęczenia/osłabienia po tym leku?

Okropnie mnie ten lek osłabia,czy to minie?

6-7 dnia miałem kłopoty z widzeniem,nastrój tragiczny,czy to dobry lek na lęki w szczególności fobia społeczna bez ataków paniki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zarzywam velafax XL75mgX2/doba od 9 dni.Też na początku z wenlą mieliście takie przejebane uczucie zmęczenia/osłabienia po tym leku?

Okropnie mnie ten lek osłabia,czy to minie?

6-7 dnia miałem kłopoty z widzeniem,nastrój tragiczny,czy to dobry lek na lęki w szczególności fobia społeczna bez ataków paniki?

ja mialem takie uczucie zmeczenia i oslabienia w sumie nadal to mam czasami, dobry jest na lęki, nie za duzo masz dawke??

ile czasu przyjmujesz ten lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29 ja biorę wenlę i na fobie społeczną przy 150 mg jest dobry ale nie likwiduje w 100 procentach tych objawów tzn. lęku

 

-- 02 sie 2014, 17:33 --

 

Przepraszam ta wyżej wypowiedż była do kalikali1:)

 

-- 02 sie 2014, 17:43 --

 

Nie wiem czy ta wenla jest taka dobra dla organizmu no bo ona podnosi poziom noradrenaliny czyli wzmaga aktywność układu współczulnego a nam nerwicowcom bardziej brakuje przewagi ukłau przywspółczulnego nad współczulnym, bardziej brakuje nam spokoju i luzu a nie pobudzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elmopl79 ja również na początku mialam takie stany ale po odstawieniu juz sie nie utrzymywaly. Nastepne leki bralam od najmniejszej dawki. Widocznie esci nie byl dla Ciebie. Ja to z kolei po fluo wpadlam w jeszcze gorszą depresje. Wenla jest moim czwartym lekiem. Super lekiem :) Klimek jeśli będziesz mial inny lek zaczynaj od najmniejszej dawki a nawet dziel tabletki. Kalikali1 myślę, ze jestes oslabiony bo na początek masz za duza dawke. Organizm musi sie przyzwyczaic. Ja zaczynalam od 37,5 potem weszlam na 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek ja tak mialam po coaxilu. Aż sie balam czasem tego stanu. Bylam jak za szybą taka odrealniona. Coaxil mialam od lekarza ogólnego. Moze dlatego ze odrazu bralam cala tabletkę a powinnam stopniowo Np zaczynać od pól tabletki. Potem poszlam do psychiatry, bralam jeszcze 2 inne leki aż trafilam na wenle i jest ok :) a lekarza masz na nfz ? Ja tak, prywatnie mnie nie stać. Zycze powodzenia do nastepnej Twojej wizyty u lekarza. Bo wiem jak jest ciezko. A to Twój pierwszy lek ? Odrazu zaczynales od 75 ?

odrealnienie od Coaxilu? :shock: a ile to trwało i w jakiej dawce Coaxil?

tego leku sie nie dzieli na połowki, trzy razy dziennie sie bierze a jak bralas jedna tabl. dziennie jezeli dobrze zrozumialem to w ogole nie bylo zadnego dzialania, ten lek jest ogolnie słaby a co dopiero w takiej dawce małej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic niestety ten coaxil tak na mnie dzialal. Bralam go po 1 tabletce a mialam go od lekarza ogólnego. Potem bylam u psychiatry i gdy opowiedzialam o tym, jak na mnie ten lek zadzialal to zapisala mi cital. Stwierdzila ze mogę miec wrażliwy organizm i kazala na początku go dzielic najpierw po 1/4 potem 1/2 a potem cala. Robilam to nożem na desce. Wiec nawet jeśli nie da się podzielić to sie da :) potem byla fluo pod nazwa seronil tez najmniejsza dawka, potem wenla. Wiec wiem, ze najmniejsza dawka na początku to przygotowanie organizmu. No i trzeba trafic w lek. Ja trafilam za 4 razem. A to od realnienie to nie zycze nikomu. Ale za to kazdemu zycze takiego efektu po leku i trafienia w lek jak ja mam teraz po wenli :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×