Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak to jest, często na forum czytam że ludzie są po wenli ospali i tak dalej. Zawsze mnie to dziwiło bo miałem wrażenie że akurat wenla ma działanie aktywizujące, już pomijam ten wpływ na noradrenalinę czy dopaminę, nikt nie wie od jakich dawek zaczyna się to działanie. Mnie w każdym razie wenla właśnie aktywizowała, pewnie że nie jak speed albo metylofenidat, ale trochę jednak na pewno. Dla mnie 150mg to dawka optymalna, brałem kilka tygodni 225mg i nie poczułem żadnej różnicy, żadnego działania dopaminowego. Ale za cholerę nigdy wenla mnie nie muliła.

 

Mi lepiej było na sertalinie. Niestety miałem pewien ubok, który eliminował stosowanie tego leku u mnie.

 

To może sobie samemu podnieść na 150 mg? :mrgreen: Ostatnio łyknąłem pomyłkowo 2 tabsy, i żadnej różnicy nie było. No może poza przeolbrzymimi potami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u lekarza, a lekarza nie było :cry::(:evil:

Ja rozumiem że jak się wyrabia dniówkę ponad 1k zł to sobie można jeździć na wakacje ale nie dać człowiekowi paczki więcej tylko dlatego żeby szybciej przyszedł i zrobić sobie wolne... W dniu kolejnej wizyty będę miał 37,5 mg w kapsułce i nadzieję, że w aptece nie trzeba będzie zamawiać leku bo czeka mnie odstawienie na kilka dni...

 

-- 31 lip 2014, 11:37 --

 

Co do ospałości na wenli. Mi się wydaje, że wenla usuwa pobudzenie lękowe i dodaje noradrenalinowe. Wynik może być ujemny. Ja bym zwiększył dawkę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dostępnym w necie fragmentem książki "nowoczesne leki przeciwdepresyjne"

 

Stała hamowania (Ki - Czym mniejsza tym silniejszy efekt):

 

.....................NA..............5-HT

Citalopram.......>1000.........1

Fluoksetyna......143...........14

Fluwoksamina....500...........7

Paroksetyna......33.............0,7

Sertralina..........220...........3

Wenlafaksyna....210............39

Reboksetyna.....9...............>1000

Nefazodon........200...........180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dostępnym w necie fragmentem książki "nowoczesne leki przeciwdepresyjne"

 

Stała hamowania (Ki - Czym mniejsza tym silniejszy efekt):

 

.....................NA..............5-HT

Citalopram.......>1000.........1

Fluoksetyna......143...........14

Fluwoksamina....500...........7

Paroksetyna......33.............0,7

Sertralina..........220...........3

Wenlafaksyna....210............39

Reboksetyna.....9...............>1000

Nefazodon........200...........180

 

To sertralina blokuje także noradrenaline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dostępnym w necie fragmentem książki "nowoczesne leki przeciwdepresyjne"

 

Stała hamowania (Ki - Czym mniejsza tym silniejszy efekt):

 

.....................NA..............5-HT

Citalopram.......>1000.........1

Fluoksetyna......143...........14

Fluwoksamina....500...........7

Paroksetyna......33.............0,7

Sertralina..........220...........3

Wenlafaksyna....210............39

Reboksetyna.....9...............>1000

Nefazodon........200...........180

 

To sertralina blokuje także noradrenaline?

 

Z tego co widzę to paro jednak słabo hamuję nora?Odczuwa się skutki uboczne związane mocno z tym coś jak przy wenli kołatanie serca,puls wyższy,osłabienie,wzrost ciśnienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depas dziekuje :) wenla na depresje pomogla tj.dala mi napęd do dzialania, zmniejszyla zmęczenie. Ale fobia spoleczna to tez problem, jeśli mówisz, ze 150 będzie lepiej to zapytam dr. Mi sie nawet z domu nie chcialo wyjsc, taka niemoc, teraz juz lepiej. Wiazalam to z depresja. Ale jak mam gdzieś jechac np na spacer gdzie jest dużo ludzi to źle sie czuje. Mozna by tak wymieniac i wymieniac ale teraz mam jeszcze gorzej bo po wenli mam nad potliwość i w autobusie mam mokre wlosy :(:(:( i jest jeszcze gorzej bo sie przejmuje ze ktoś to widzi. Ale ogólnie to super lek. Nie moglam trafic z lekiem a wenla zadzialala raz dwa. W dzien daje napęd, chec do dzialania, tak jakby daje mi motorek w d...i nie czuje żeby bylo to sztuczne. Czasem mimo problemow czuje, ze życie jest piękne :) a jeszcze jakiś czas temu gapilam sie w ścianę. Jestem teraz taka jak powinnam być. Czuje, ze mózg mi sie otworzyl tj.odzyskalam jasność umyslu. A to forum tez dużo mi daje :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3 pozdrawiam również :):):) ciezko bylo ale sie skonczylo :):):) vivat wenla :) dużo mi dala. Poza tym wierzylam zawsze, ze skutki uboczne mnie nie dosięgną. Mam nadzieje, ze jak odstawie to mi nie wroci to paskudztwo ale na razie to odlegly czas. Naprawdę życie teraz jest piękniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po 14 dniach brania Efektinu czuje się potwornie.Staram się myśleć pozytywnie , bo jak twierdzi m.in Depas przez pewien czas można tak się czuć po Efektinie.Z dnia na dzien psychicznie czuje się co raz gorzej leże zamroczony, bez sił przebłyski jakiejś normalności trwają może kilka sekund i znów następuje dół , pustka w głolwie, lęk, oszołomienie itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dostępnym w necie fragmentem książki "nowoczesne leki przeciwdepresyjne"

 

Stała hamowania (Ki - Czym mniejsza tym silniejszy efekt):

 

.....................NA..............5-HT

Citalopram.......>1000.........1

Fluoksetyna......143...........14

Fluwoksamina....500...........7

Paroksetyna......33.............0,7

Sertralina..........220...........3

Wenlafaksyna....210............39

Reboksetyna.....9...............>1000

Nefazodon........200...........180

 

Z tego wynika ze tako paro najmocniej blokuje noradrenaline nawet fluo mocniej i serta dosc podobnie tylo stosunek wychwytu serty do nor jest duzo wiekszy dlatego to nie snri ale przeciew zwiekszaja w mozgu noradrenaline silniej wiec ona tam jest tylko co serotonina ja blokuje ze jej nie czuc na takiej paro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem po 14 dniach brania Efektinu czuje się potwornie.Staram się myśleć pozytywnie , bo jak twierdzi m.in Depas przez pewien czas można tak się czuć po Efektinie.Z dnia na dzien psychicznie czuje się co raz gorzej leże zamroczony, bez sił przebłyski jakiejś normalności trwają może kilka sekund i znów następuje dół , pustka w głolwie, lęk, oszołomienie itd

Ja mam podobnie, od dwoch tygodni mam zwiększoną dawkę ns 150 i jest masakra. Dół cały czas, silne myśli samobójcze. Jak wchodzilem na 75 mg to też tak było ale po ok 2 tygodniach popusciło, mam nadzieje że zbliża się koniec tego koszmaru bo zwariuje chyba do reszty albo się potnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dostępnym w necie fragmentem książki "nowoczesne leki przeciwdepresyjne"

 

Stała hamowania (Ki - Czym mniejsza tym silniejszy efekt):

 

.....................NA..............5-HT

Citalopram.......>1000.........1

Fluoksetyna......143...........14

Fluwoksamina....500...........7

Paroksetyna......33.............0,7

Sertralina..........220...........3

Wenlafaksyna....210............39

Reboksetyna.....9...............>1000

Nefazodon........200...........180

 

Z tego wynika ze tako paro najmocniej blokuje noradrenaline nawet fluo mocniej i serta dosc podobnie tylo stosunek wychwytu serty do nor jest duzo wiekszy dlatego to nie snri ale przeciew zwiekszaja w mozgu noradrenaline silniej wiec ona tam jest tylko co serotonina ja blokuje ze jej nie czuc na takiej paro

 

Serotonina blokuje noradrenaline? Myślałem że to zupełnie po innych torach jeżdżą.

 

Jedynie dopamina chyba jest syntetyzowana z noradrenaliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą tabelkę trzeba jeszcze skorygować o dawki leków np na fluo 80 mg (duża dawka) nie czułem działania noradrenaliny a na 150 mg wenli (średnia dawka) już tak. Poza tym nie wiem czy ona w ogóle ma sens. Czym więcej czytam o tych lekach tym mniej rozumiem. Chociaż co do fluo pewnie się zgadza bo fluo jest słabe :lol:

 

A może faktycznie ważny jest stosunek wychwytu noradrenaliny do serotoniny dla osób, które potrzebują noradrenaliny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×