Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh, byłem ostatnio u psychiatry, który powiedział że nie wato zamieniać wenli na inny lek bo bardzo dobrze na mnie na początku zadziałała ale po kilku dniach dobrego samopoczucia ostatni weekend to był koszmar i powróciły nawet lęki, których dawno nie miałem. Zdaje sobie sprawę, że leki tylko wspomagają nas w naszych zaburzeniach ale kiedyś chociaż trzymały mnie one od silniejszych załamań a teraz mam wrażenie że jakbym odstawił je z dnia na dzień to nie odczułbym różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mifune85, w takim razie już przestała na Ciebie działać, dziwię się że Ci nie chce zmienic leków.

 

Akurat jak miałem u niego wizytę to miałem te lepsze dni więc nie naciskałem na zmianę leków tym bardziej, że stwierdził że doustne leki na grzybice, które biore mogły wywołać depresje. Tylko co to za depresja, która kończy się o kilku dniach i zaczyna po kilku dniach przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mifune85, może wynikać z zaburzeń osobowości, niestabilnosci emocjonalnej, ale to tylko takie gdybanie. Lekarz czy psycholog powinien wiedziec jakie są przyczyny Twojego stanu.

 

Leczę się już z przerwami kilka lat i nigdy nie stwierdzono u mnie żadnych zaburzeń osobowości(nawet jak w byłem w szpitalu psych.). Lekarze nie za bardzo potrafią stwierdzić dlaczego jest tak jak jest. Zwykle łapią się jakiejś teorii(jak na przykład z zażywaniem doustnych leków przeciwgrzybiczych) i starają się to jakoś uzasadnić ale mało jest to dla mnie przekonujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dostalam najmniejsza dawke (37,5), ale tyle sie naczytalam o tych objawach, ze chyba zaczne brac polowe tego ;)

A co najgorsze, wyczytalam na wikipedii, ze potem przy odstawianiu, wiele osob ma jakies elektryczne impulsy w glowie ;((( to musi byc straszne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj dostalam najmniejsza dawke (37,5), ale tyle sie naczytalam o tych objawach, ze chyba zaczne brac polowe tego ;)

A co najgorsze, wyczytalam na wikipedii, ze potem przy odstawianiu, wiele osob ma jakies elektryczne impulsy w glowie ;((( to musi byc straszne!

 

Przestań czytać i się nakręcać. Każdy reaguje indywidualnie, chociaż są podobieństwa. Jednemu, np. mnie, nie przytrafiają się w ogóle uboki, a u drugiego może to wyglądać troszku inaczej. Impulsy w głowie - nie, to nie jest straszne. Przynajmniej u mnie. Nie traktuję tego jako nieprzyjemny skutek uboczny - u mnie to jest delikatne łaskotanie co jakiś czas. Bless.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja akurat o odstawieniu napiszę... nie żeby straszyć tylko raczej żeby nie powtarzac mojej głupoty:/

 

10 dni temu z dnia na dzień odstawiłam wenlafaksynę (150mg). Czuję się fizycznie kiepsko i nie wiem czy łączyć te objawy z odstawieniem leku. generalnie od ok godz.16 czuję się tak, jakbym miała 40 st. gorączki, dreszcze, poty, drżenie ciała, mega senność, mdłości, osłabienie.

A może tj. z przegrzania organizmu (spiekłam się na słońcu), nie wiem sama.

 

Mojej lekarki nie ma jeszcze przez 2,5 tygodnia, więc nie mam kogo się poradzić.

 

Może by z powrotem zacząć brać te 150 mg, ale boję się, że już zejdę całkiem.

 

ktoś tak eksperymentował, wie coś na ten temat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izzie, ale to nie powinnas zmniejszac dawki po prostu (i brac coraz mniej i mniej az do zera?), no bo tak z dnia na dzien przestac 150 mg brac, to faktycznie mozna miec rozne objawy chyba?

 

Ja co prawda wiele lat temu nagle przestalam brac fluoksetyne, ale tak beznadziejnie sie po niej czulam, ze jak przestalam to od razu bylo duzo lepiej :) a i nie pamietam jaka dawke bralam, pewnie nie jakąś mega dużą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, wenlafaksyna jesr dość specyficznym lekiem jeżeli chodzi o odtsawianie i oczywiście teoretycznie wszystko wiem, że powinnam schodzić stopniowo, ale coś mi strzeliło do głowy i sobie odstawiłam.. taka forma autoagresji, tak mi się wydaję.

Tylko teraz nie wiem co dalej, cholerka :/

Może by pójść do jakiegoś innego lekarza, skoro mojej nie ma, bo się zamęczę tak :/ Nie sądziłam, że objawy są aż takie :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No idz, idz lepiej - bo to nie ma co sie tak meczyc - moze cos doradzi :-/

 

Ja pamietam jak spektakularnie fluoksetyne wlasnie odstawilam. Wzielam wszystko co mialam - i pewnego dnia wyrzucilam do zsypu (wiem, wiem - nie powinnam wyrzucac tak leków :-/ ale to byla tez taka forma pokazania, ze dosyc juz tych leków ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mifune85, może jakaś łagodniejsza forma CHAD.

 

Łagodniejsza forma ChAD to chyba cyklotymia ale też nie pasuje. Dzisiaj cały dzień czuje jakbym miał anemię(ale nie mam,sprawdzałem) a przy wyjściu do klepu trząsłem się jak galareta pomimo tego że nie odczuwałem lęku:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

izzie, wez lyknij sobie pol kapsulki i powinno przesc.

 

Ludzie dzis sie troche wkorzylam! Bylam u lekarza i wypisywala mi Aciclovir na afty i jak wychodzilam to mowie do mnie " niech pani pamiata nie opalac sie bo nawet moze dosc do uszkodzen w mózgu, unkac slonca! "

 

No i ja sie spieszylam i juz wychodzilam od niej i jakos pomyslalam, ze chodzi jej o te tabletki co mi przepisala. Ale pozniej zaczlam rozmyslac i przeczytalam ulotke co w sumie nie jest zbyt dluga i nic tam takiego nie bylo wymienione. Na moich tabletkach czyli duloksetynie tez nie pisze nic o sloncu. Ale kiedys pamietam bylam w solarium i mieli tam taka tablice i pisalo, zeby unikac solarium miedzy innymi wlasnie jak sie bierze antydepresanty. Wiec rozymsalm troche musze przyznac. NO i co wy na to? Wiecie cos o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawe z tym opalaniem... ja do tej pory kojarzylam tylko, ze przy braniu dziurawca trzeba uważac na słońce.

 

-- 06 sie 2013, 06:30 --

 

Powiem tak... wczoraj wzielam pierwsza dawke - super mała, bo mialam przepisane 37mg a wzielam polowe!

A w nocy czulam sie fatalnie! napiecie w calym ciele, "niespokojne nogi" itd. I w srodku nocy wystapil MEGA lęk (nie mialam lęku w domu od 10 lat!).

Na szczescie benzo na to pomogly, ale teraz znow czuje się lękowo i kiepsko (dodatkowo po nieprzespanej nocy). I chyba to bedzie na tyle mojego brania tego... bo ja nie mam sily tego na nowo przezywac. Tym bardziej, ze to cos gorszego niz to co mam na codzien...

 

-- 06 sie 2013, 08:25 --

 

a jeszcze wiecie co najgorsze... bo ja polknelam polowe kapsulki ale bez otoczki. I teraz mam stresa , ze jak to powolne uwalnianie, to bez otoczki moglam przedawkowac jakby, bo sie wszystko uwolnilo na raz :( Ale to bylo o 21 wczoraj, wiec dzisiaj to juz chyba gorzej byc nie powinno jesli nawet tak bylo?

A z drugiej strony kobieta w aptece mowila, ze jak w srodku są male kuleczki to mozna bez oslonki brac (a tam są takie wlasnie male).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, czyli znaczy, ze po tak malej dawce mialam az takie objawy :(

Dodatkowo rano mialam nagle przyplyw pobudzenia, az takiego wrecz zbyt duzego (jakbym wypila pare kaw), tez nie bardzo mi sie to podobalo... Narazie przeszlo i oprocz efektow nieprzespanej nocy, wlasciwie nie ma nic dodatkowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miss Worldwide, słyszałam o fototoksyczności po niektórych psychotropach

u mnie w tym roku jest dziwnie, bo zawsze szybko się spiekałam a teraz nawet jak leżę kilka godzin nad wodą nic mnie nie łapie. Dziwna sprawa a nawet nie smaruję się niczym, więc może coś w tym jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miss Worldwide, nie mogę łyknąć pół kapsułki, bo w kapsułce nie mam granulek tylko jest tabletka.

 

Z opalaniem to jak najbardziej prawda, przy antybiotykoterapii i zażywaniu niektórych leków powinno się unikać słońca.

 

nerwa, jak zaczynałam brać wenlę miałam podobne objawy i bardzo szybko minęły.

Jeden z najskuteczniejszych dla mnie leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×