Skocz do zawartości
Nerwica.com

depresja a krótkowzroczność


bedzielepiej

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie czy istnieje związek pomiędzy tymi dwoma schorzeniami. Jestem krótkowidzem od 3 klasy podstawówki i moja wada niestety postępuje. Zauważyłam że duże pogorszenie wzroku miałam po największych rzutach depresji czyli kiedy trafiałam do szpitala. Co może być przyczyną, częsty płacz, czy ogólne napięcie i lęki? Przez te lata doszłam do wady -6. Boję się ze ten proces się nie zatrzyma i będe w końcu ślepa. Czy ktoś też ma zdiagnozowaną depresje i slaby wzrok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam nic zdiagnozowanego, ale ostatni rok był bardzo męczący dla mnie psychicznie, prawie jestem wrakiem człowieka i wada poszła do -10 obecnie...

Od podstawówki mi biegła w górę, ale podczas nerwów (jak mniemam, bo lekarzem nie jestem) - napinają się mięśnie - i mięśnie gałki oczu też. Wada leci. Ja też nie wiem na czym skończę, pewnie na -40 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy istnieje związek pomiędzy tymi dwoma schorzeniami. Jestem krótkowidzem od 3 klasy podstawówki i moja wada niestety postępuje. Zauważyłam że duże pogorszenie wzroku miałam po największych rzutach depresji czyli kiedy trafiałam do szpitala. Co może być przyczyną, częsty płacz, czy ogólne napięcie i lęki? Przez te lata doszłam do wady -6. Boję się ze ten proces się nie zatrzyma i będe w końcu ślepa. Czy ktoś też ma zdiagnozowaną depresje i slaby wzrok?

 

mi się wydaje, że antydepresanty wyostrzają wzrok tzn. wszystko jest jakby wyraźniejsze niż przy depresyjnej szarości. ale może to tylko moje złudzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jesli to co? wzrok mi sie ryje od lapa i pixow a nie depry : P

 

A dużo. Bo jeśli jedno wpływa na drugie, to po wyjściu z depresji wzrok mógłby się poprawić albo przynajmniej wada by się zatrzymała. I na odwrót nie męcząc oczu i dbając o zmniejszenie napięcia w nich, może uda sie zrelaksować umysł i odpocząć od depry. Tak se rozumuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×