Skocz do zawartości
Nerwica.com

Alergie! Czyli co sprawia że macie dość wiosny.


Barnaba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie, jak co roku kiedy zbliża się wiosna, odechciewa mi się żyć. Katar, przekrwione oczy, istna masakra. Postanowiłem zrobić temat zbiorczy o alergii i wszystkich pokrewnych wysypkach które nam doskwierają. Chciałbym usłyszeć zarówno czy wy macie, albo co sądzicie o okresie pylenia. Mile widziane również artykuły oraz porady jak przeżyć okres pylenia. To może tak na początek, czy ktoś z was ma dobry sposób na złagodzenie efektów alergii? Jakieś leki? Konkretny tryb życia? Zapraszam do dyskusji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Barnaba,

 

 

Widzę że mamy ten sam problem. Szczerze mówiąc nie mam żadnego genialnego pomysłu, dlatego też postanowiłem ponaglić pytanie.

Stosuje lekarstwa ale i tak cały czas coś. Ja się ostatnio nie rozstaje z chusteczkami a o kichaniu już nie wspomnę.

Może są jakieś sposoby na zwalczanie alergii. Może jakiś adres do dobrego lekarza, który nam pomoże.

 

czekamy na informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego praktycznie każdy bierze na alergie antyhistaminniki bez recepty lub jakieś starej daty? Ja chodzę do starszawej alergolog i wypisuje mi ona tylko nowoczesne leki, które są o wiele lepsze i nie zamulają.

 

Dodatkowo dostałem steryd donosowy i całe poprzednie lato w ogóle nie kichałem i nie łzawiłem, mimo że praktycznie na wszystkie pyłki jestem uczulony.

 

Żałuję, że wcześniej nie chodziłem do alergologa :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien skuteczny (podobno) sposób. Leczenie antybiotykiem/zastrzykami - taka kuracja, którą podaje się na jesień/zime raz w tygodniu lub miesiącu (nie pamiętam) i na wiosne/lato jest spokój.

Też mam ten problem - jestem uczulony na wszystko co zielone :roll: Oraz sierść kota np :D Ale to już chyba nieaktualne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×