Skocz do zawartości
Nerwica.com

Spamowa wyspa


Etna

Rekomendowane odpowiedzi

mirunia, czy dobrze zrozumiałem, że jutro się obijasz w domku? ;)

Tak rolosz, jutro bumeluję w domku. Będę miała dłuższy weekend, bardzo mi pasuje przy tej pogodzie nie zrywać się jutro rano.

 

WolfMan, wieczór dobry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszłam podpisać listę obecności.

 

Nie czuję się za dobrze w święta, więc już nie chciałam buczeć. Za to wczoraj i dziś kupiłam AGD i drzwi do mieszkania, tak że zacznie to być do czegokolwiek podobne. Ale muszę znaleźć normalną pracę, bo mi na meble nie starczy.

 

Terapeutka ma bardzo ciekawą teorię nt. zimnych rąk. Otóż naczynia zewnętrzne kurczą się, kiedy organizm jest ranny. Czyli może być to reakcja na zagrożenie (domniemane) :mhm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neon, a ty zdajesz sobie sprawę, że ja mogę, po pierwsze, nie wszystko dokładnie ci powtórzyć. Po drugie, to jest akurat bardzo prawdopodobne, że ten zmniejszony przepływ krwi jest mechanizmem adaptacyjnym w razie urazu.

 

W każdym razie warte zbadania jest, czy faktycznie pogorszenie krążenia pojawia się w momencie spięcia psychicznego. Dla mnie zimne ręce były zjawiskiem tak powszechnym, że go nie kojarzyłam z sytuacją czy z emocjami (nie to co np. przyspieszone tętno, nerwowy kaszel, ból jelita czy senność/bezsenność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×