Skocz do zawartości
Nerwica.com

Zjednoczone Stany Lękowe


PJT

Rekomendowane odpowiedzi

Enii, tylko benzodiazepiny mozna miesiac a antydepresiaki nawet i kilkanascie lat.

 

nerwa, ja mam to samo co hania , ze juz doszlam do takiego etapu ze to byl moj punkt 0 i albo woz albo przewoz...

 

a dzis mam stale jakies takie lęki kilkosequndowe :shock::why: i pozniej spokoj na chwile i znow to samo. Miewacie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, platek rozy, ja sie nie znam na tych lekach...Chyba cos popierniczyłam bo przy Aciprexie pisze ze mozna dłuzej. Ale sie skompromitowałam...

 

-- 20 lis 2013, 17:44 --

 

Jak je wybrałam to patrzyłam na leki na Dozie (ulotki i opinie w necie) i chyba mi wszystko sie popierniczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

platek rozy, hania33, ja was bardzo dobrze rozumiem - sama mialam ten moment jak w sieprniu nie dalam rady wyjsc z domu a siedzac w domu mialam non stop lęki, myslalam, że umieram, w nocy sie budzilam wystraszona z walącym sercem i po prostu mysallam, ze juz nigdy w zyciu nie wyjde z domu. Jedyne moje szczescie bylo wtedy takie, ze szef wyjechal na konferencje i po prostu tak siedzialam chyba kilka tygodni. A potem jak mi sie udalo wyjsc do sklepu po chleb, to byl taki wyczyc, ze wracal w panice wyczerpana i juz nie mialam sily na nic.

 

Wiec rozumiem Was bardzo dobrze, i ja wcale tego nie "potępiam" :) (tego brania leków) - sama biore - mało bo mało ale biore :P

Ale chodzi mi o to, ze wlasnie same leki moim zdaniem pomoga tylko na chwile (jak akurat sie dobrze z nimi trafi) bo jak cos generwuje wewnetrznie problemy, to leki tego nie naprawia, tylko dalej bedzie to powodowało lęki. I nawet jak zostaną wyciszone lekami, to wczesniej czy pozniej bedzie znowu ta sama historia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enii, dobre Ci zapisala tez mam afobam w razie ataku ale z kolei go nie wolno z hormonami laczyc a ja je biore i teraz sie ratuje milocardinem a antydepresiak miec musiz na lęki zeby wyjsc z nerwicy

 

-- 20 lis 2013, 17:50 --

 

Enii, ale pol roku to takie minimum zeby Ci sie utrwalilo leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enii, dusznomi kiedys polecala taka:

Briers S. - Pokonaj depresję, stres i lęk, czyli terapia poznawczo-behawioralna w praktyce - tam jest wlasnie takie poznawczo-behawioralne podejscie, czyli zwracanie uwagi na swoje mysli, i zmiana ich (bo tam jest takie zalozenie, ze wszystko razem powiazane: zachowania - mysli - objawy, wiec teoretycznie jesli objawy wplywaja na myslenie i zachowanie, to np. zmiana myslenia, moze wplynac na zachowanie i objawy itd.). Tam jest duzo cwiczen.

 

Ja wlasnie czytam jeszcze Karen Horney, bo ona duzo opisuje o potrzebach neurotyków , ze są skrzywione itd. :) I czasem to sklania do myslenia, takze tez fajnie.

 

I oprocz tego, ogarniam dokladnie "objawy", zeby sie nie bac. Czyli jak sa jakies fizyczne dolegliwosci to szukam o tym jaki to mechanizm jest, ze to normalne dla nerwicy i dlaczego tak sie dzieje - i to tez mnie uspokaja, w takim fizycznym aspekcie ;) Ale to juz na roznych stronach na necie. Chociaz najbardziej polecam calmclinic.com

 

A oprocz tego to pewnie cala masa innych ksiazek. Ja kurde przynzaje sie, ze przez tą robote i tak nie mam za bardzo czasu zeby czytac wiecej, a chcialabym :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aciprex - Escitalopramum - zastosowanie i działanie lecznicze

Podstawowe informacje

Skład: escitalopram

Postać: tabletki powlekane

Kategoria: Ośrodkowy układ nerwowy

Specjalności: Psychiatria

Działanie : przeciwdepresyjne

 

 

Aciprex_10_mg_tabletki_powlekane_28_szt.

 

 

Opis rozszerzony leku

Wskazania: Leczenie dużych epizodów depresji. Leczenie zaburzeń lękowych takich jak napady lęku panicznego z agorafobią lub bez agorafobii (lęk przed znalezieniem się w miejscach, gdzie uzyskanie pomocy może okazać się niemożliwe), lęku społecznego (lęk przed kontaktami z ludźmi) oraz zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych.

 

Ty masz dobry ten lek , rowniez o nim myslalam , lecz zapisano mi paro..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, dziekuje. Patrzyłam za tą Horney ale u mnie nie ma :(

 

hania33, wychodzi na to ze agarofobie jeszcze mam hahaha. Zawsze staram sie byc w miejscach gdzie sa ludzie, którzy w razie czego mi pomoga.. Masakra jakaś okaże sie za chwile za nerwica to początek góry lodowej. Ja miałam pierwotnie Escitil ale wziełam tańszy zamiennik.

 

platek rozy, to chyba nie dobrze zrobie jak przerwę.. Sama juz nie wiem. Myslałam ze mi przechodzi bo dobrze sie czułam, a tu znów jazda ( mała, ale była)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enii, Lek stosowany w leczeniu: depresji, depresji lękowej, zespołu natręctw, lęku napadowego z agorafobią lub bez agorafobii, fobii społecznej, lęku uogólnionego. Paroksetyna znajduje zastosowanie także w podtrzymywaniu remisji tych schorzeń. Paroksetyna jest stosowana w leczeniu zaburzeń depresyjnych o średnim nasileniu i ciężkim nasileniu, także z objawami lęku. Jest lekiem bezpiecznym stosowanym w depresji u ludzi w wieku podeszłym. Daje też dobre rezultaty w leczeniu nerwicy natręctw, fobii społecznej, napadów paniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×