Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pamieć ciała - pamieć stresu


wieslawpas

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem pewne zjawisko - biorę laptop na kolana i od razu czuje wzrost napięcia. Kiedyś tak nie bylo, laptop w pozycji polezacej na wersalce raczej kojarzył mi sie pozytywnie. Od pewnego czasu zacząłem pracować w domu i w tej właśnie pozycji rozwiązywałem cala mase stresujących problemów. Teraz kiedy tylko wezmę laptop na kolana od razu czuje skok napiecia. Uświadomiłem to sobie wczoraj, że wystarczy zajac taka pozycje i od razu mam skok napiecia nawet jesli nic nie robie.

Hm... chyba rozwiaze to tak, że bede pracował w innym miejscu na przykład na fotelu a wersalka bedzie dla relaksu. ale banaly...

Ale odkrycie dla mnie ciekawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tak zwane warunkowanie klasyczne :) odkryte przez Pawłowa (http://pl.wikipedia.org/wiki/Warunkowanie_klasyczne).

Jesli przed podaniem psu jedzenia zadzownil dzwonek, to po pewnym czasie pies zaczynal się już slinić po usłyszeniu dzwonka.

Jak ty brales laptopa i w tej pozycji rozwiazywales stresujace problemy to organizm tez sie nauczyl, i wystarczy, ze tak usiadzesz z laptopem to jemu już sie kojarzy z tamtymi sytuacjami i wzrasta napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×