Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Mili89 dzieki za pocieszenie kochana jestes :yeah:

 

martini123mysle jednak e u mnie to tluszcz odrazaniam sluz od tluszczu;)jeszcze tak zle nie jest;))

 

sluchajcie mam pytanko..bo odberalam wcz wyniki i mam podwyzszone proby watrobowe...ale to juz od 2lat..Alat konkretnie.....((:a od jakiego roku na ciele mam pelno malych takich tyci tyci czewonych kropeczek....i wyczytalam ze to od watroby moze byc???wiecie cos na ten temat...mam niealkoholowe stluszczenie watroby...ale boje sie ze przeksztalci sie to wkoncu w cos zlego(((:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta80 a jak wygladaja te plamki? Tak jakby ktos popryskal Cie czerwonym atramentem?Jesli tak toja tez mam takie na calym ciele. To sa plamki rubinowe. Tez czytalam, ze moze to byc od watroby, hormonow, nieprawidlowosci ze strony ukladu pokarmowego.

Ale najczesciej to po prostu defekt czysto kosmetyczny :)

 

 

Aurelitka jak tam? Czytalam, ze badania OK czyli wezly jak mniemam maja zasluzony spokoj ;);)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka. U mnie w końcu po chorobach. Córcia zdrowa, ja po miesiącu skończyłam kaszleć :yeah: Masakra 4 tygodnie na lekach i codzienne ataki kaszlu aż do duszenia się :roll: No ale było-minęło :D

 

 

 

sluchajcie mam pytanko..bo odberalam wcz wyniki i mam podwyzszone proby watrobowe...ale to juz od 2lat..Alat konkretnie.....((:a od jakiego roku na ciele mam pelno malych takich tyci tyci czewonych kropeczek....i wyczytalam ze to od watroby moze byc???wiecie cos na ten temat...mam niealkoholowe stluszczenie watroby...ale boje sie ze przeksztalci sie to wkoncu w cos zlego(((:

Kochana plamy wątrobowe zupełnie inaczej wyglądają niż to co piszesz. Takie małe czerwone kropoeczki nie są niczym groźnym, tez ich mam mnóstwo, szczególnie brzuch, piersi. Potem mogą zmienić kolor na brąz i będa jak małe pieprzyki

Tak jak pisze Ardash, to raczej kosmetyczna sprawa ;)

A Alat często mam podwyższony po lekach Głównie NLPZ. Chorobowy Alat musi wielokrotnie przekraczać normy żeby się zacząć martwić. Jak masz stłuszczenie wątroby zdiagnozowane to wynik nie powinien dziwić, taka już twoja uroda ;)

 

 

Tu masz o plamach wątrobowych http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/skora/plamy-watrobowe-skad-sie-biora-i-kiedy-nalezy-isc-do-lekarza_39189.html

Tu o rubinowych http://zmarszczkowo.blogspot.com/2014/11/punkty-rubinowe-na-ciele-przyczyny.html

 

 

 

 

 

14 marca miałam grypę - jeden dzień 38 stopni i dreszcze + lekki ból gardła, brałam tylko gripex. We wtorek poszłam normalnie na zajęcia, gardło nadal lekko bolało - głównie rano. Pod koniec marca gardło nagle przestało mnie boleć, ale 30 marca znowu gorączka i taki ostry, typowo przeziębieniowo-wirusowy ból gardła. Poszłam do lekarza, opisałam sytuację, stwierdził zapalenie górnych dróg oddechowych, dał Zinnat 500.

Problem w tym, że nadal boli mnie rano gardło :P

Czy to może być po prostu wyjałowienie gardła pod wpływem antybiotyku? Podobną sytuację miałam w lutym - zapalenie górnych dróg oddechowych, a potem ból gardła rano; czasami boli mnie po napiciu się jakiegoś napoju, niekonieczne zimnego, ale to nie mocny ból, więc może to wysuszenie? Dodatkowo po antybiotyku zrobiły mi się zajady i mam w dwóch miejscach podrażnione dziąsła, ale brzmi to raczej jak efekt antybiotyku, a nie poważna choroba, prawda? :>

 

Jest tak jak piszesz, antybiotyki wysuszają. Polecam ci lek Isla (fioletowe, bo sa różne) On jest niby na chrypkę, ale tak naprawdę cudownie nawilża. Ja zawsze biore po gardłowych chorobach

"Preparat Isla-Cassis tworzy powłokę osłaniającą błonę śluzową jamy ustnej i gardła, zapewniając jej ochronę. Kojące działanie Isla-Cassis pomaga przywócić równowagę podrażnionej błonie śluzowej, zwłaszcza w przypadku dolegliwości spowodowanych: kaszlem i chrypką, silnym obciążeniem strun głosowych, suchym powietrzem, ograniczonym oddychaniem przez nos."

 

500x500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziekuje kochani za pocieszenie.....moje plamki to kropeczki rozsiane po calym ciele...mocno czerwone-bordowe...(: jak pisze Ardash

 

Alat minimalne podwyzszony.....ale juz od 2lat...mimo diety i ruchu....no coz moze tak ma byc...dopoki stluszczenie nie zejdzie

D@ri@nk@ dzieki za artykuly.....poczytalam se:)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedys udzielalam sie w tym watku, potem nie mialam prblemow, jakos mi to przeszlo, a teraz znow wrocilo za sparą boli, ktore mam od 1.5 miesiaca. Mianowicie, 1,5 miesiaca temu mialam ból podbrzusza, ktory trwal ok 2 tygodnie. W tym czasie bralam antybiotyk, bo lekarz podejrzewal zapalenie jajnikow, ktore wykluczyl ginekolog. Usg dopochwowe nie wykazalo zmian. Pózniej bol minął, pojawial sie sporadycznie i na chwile. Tydzien temu bol wrocil, silniej promieniuje do plecow. Bol jest umiejscowiony w okolicy nadlomowej po lewej stronie, w miejscu bolu wyczuwalne sa guzki (wg lekarza wezly chlonne, ktore "maja prawo byc powiekszone"). Lekarz dal skierowanie na badanie ob, crp, mocz i morfologia, wyniki beda w poniedzialek. Dodatkowo od wtorku mam dziwne stolce: niby mialam zaparcie, ale stolce byly miekkie, do tego sa jakies cienkie, potem zaraz są zbite jakby z grudek. Nie mam biegunki. Dodatkowo po oddaniu moczu na tafli unosi sie jakby poswiata, cos a la sluz, lekka piana? Zastanawiam sie, co mi jest. Juz sobie wkrecam raka jelita grubego. W poniedzialek odboeram wyniki krwi. Ale czytalam, ze w ostatnich latach wzrosla liczba chorych na tego rak, ktorzy naja ponizej 40 lat. No i sie denerwuje ;( ktos z Was mial moze takie bole?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma to związku z drżeniem rąk :( po prostu coś biorę w rękę i mi wypada nie zawsze czasem ale tak jest :( wiec jednak to może nie nerwica

 

-- 12 kwi 2015, 17:10 --

 

w SLA objawem jest częste upuszczanie przedmiotów załamany jestem :( byłem w lutym u neurologa zbadał mnie i nie stwierdziłżadnych większych nieprawidłowości czy wybrać się znowu do niego ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scooby, trzeba by bylo zrobic badanie moczu, bo moze to jest cos zwiazanego z ukladem moczowym- ja mialam takie bole wlasnie po lewej stronie i to naprawde mocne kiedy mialam piasek w nerce...

a jak z Twoja dieta ? przydaloby sie ograniczyc slodycze, jesc rzeczy bogate w blonnik i lekko strawne wtedy zobaczysz czy sa efekty...

 

ja dzis wzielam 1wszy raz seroxat (zmienilam z setaloftu) balam sie wziac 10mg wiec wzielam 5mg jutro wezme 5 a pojutrze juz 10mg... jak to nie pomoze to bede szukala naprawde jakiejs choroby, bo te zawroty i uczucie, ze mam zaraz upasc trwaja juz tyle miesiecy... a jak to cos w mozgu jakis guz ? zwariowac mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marta80, a ja myślę, że nie odróżniasz bo nie jesteś w stanie tego zrobić gołym okiem :) sama sobie musiałam to wmawiać, ale zrozum, że jeżeli trzustka jest chora to toboli, bardzo boli, są dolegliwości które nie pozwalają normalnie funkcjonować.

 

co do reszty, mi też wszystko wypada z rąk, jestem rozdrażniona, czasami boli właśnie ta 'niby trzustka'.

 

Aurelitka odpuść czekaj spokojnie na usg. lrozumiem cie bo przez pół roku miałam jazde na węzły, byłam przerażona, płakałam, że mój chłopak będzie musiał żyć beze mnie, to tylko przynosi smutek, w niczym nie pomaga wiec nie ma sensu tego robić, w sensie zamartwiać się.

 

mi się s kolei od kilku dni wydaje, że mam większą szyję i że przez to że palę mam pewnie raka krtani albo atrczycy albo płuc. i chce rzucić ale jak sobie o tym myślę, to przychodza mi do głowy rzeczy typu - po co rzucać jak palisz już 8 lat to pewnie rak i tak już sie rozwija i nie ma ratunku, więc po co sie męczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurelitka, myślę, że na pewno wyszło by coś nie tak w morfologii, tym bardziej OB, więc nie masz powodu do niepokoju. Pawelt, Jak Ty to zrobiłeś? gratulacje! ja nie potrafię, jak pomyślę, że to np mój ostatni papieros to od rau chce mi się palić całą pakę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

usg dopiero 6 maja, a te przeciwciała az 110 zł, normalnie mam ochotę rzucić to wszystko w pizdu :why: , jeszcze 30 kwietnia dermatolog

 

-- 13 kwi 2015, 09:54 --

 

a te wezły raz mniejsze raz większe

 

-- 13 kwi 2015, 09:55 --

 

nerwa, myślę, że taka pogoda do dupy, ja mam dodatkowo okres od wczoraj więc już w ogóle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelt, Po 6 latach palenia rzuciłem palenia właśnie na tabexie/desmoksanie. Miałem też styczność na tych tabletkach/plastrach i innych urzywkach z nikotyną ale na mnie to nie działało. Osobiście po rzuceniu nie odczułem znaczącej poprawy w węchu smaku czy innych zmysłach/sferach życia codziennygo. Ale jestem szczęśliwy że rzuciłem to palenie. Zrobiłem to sam dla siebie :)

 

Wystarczy, że mnie zaboli w klatce to mam zawał. Jak boli głowa to wylew tudzież udar :D

W styczniu wmawiałem sobie zapalennie wsierdzia :bezradny: ale już przeszło :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelt piąteczka, widzę że teraz przeszła sepsa na Ciebie :D

Mnie od wczoraj boli głowa i pierwsza myśl tętniak, druga myśl... nie pij tyle 8) Ale już nie będę, czeka mnie kolejny miesiąc antybiotyków pewnie i zabawna z ząbkiem :oops:

 

-- 13 kwi 2015, 14:26 --

 

Jak tak Was czytam to myślę że powinnam rzucic fajki póki jeszcze się nie wkręciłam w to dobrze, pale rzadko od święta... pewnie łącznie 2 paczki przez pół roku no ale tak to się zaczyna ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×