Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, zestresowana1990 napisał:

Obyś maja racje...ale chyba tylko badanie mogłoby rozwiać wszelkie wątpliwości. 

Ty tez miałas wodniste biegunki jak wmawialas sobie taka jelita? 

Ja miałam wszustkie objawy które były w Internecie napisane.

Teraz gorzej jest że mną bo nic nie chce puścić, plecy bolą jak diabli  nie w okolicy krzyżowej tylko wyżej w ledzwiach. Ten ucisk mm cały czas w okolicy trzustki, czasem w zebrach i pod. No i co dziennie jak wejdę na wagę to mam trochę mniej i już nawet apetyt mi zmalał .

 

Straszniensie boje , że do lata nie doczekam :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, to znowu ja ;) Muszę sie trochę wyżalić. Wiem, ze jestem w ciąży i nie powinnam teraz myslec o takich rzeczach, zamartwiac się i analizować wszystkich dziwnych objawów... Ale ostatnio wspomnieliscie o jakiejś dziewczynie, u której wykryto glejaka i jakoś tak utkwilo mi to w pamięci. Od pół roku mam te dziwne kłucia po prawej stronie glowy, tylko w jednym miejscu. Nie jest to mocne, po prostu odczuwam i tyle. Są okresy, ze nie odczuwam tego w ogóle. Myślę, ze to raczej od kręgosłupa. Mam pogłębiona lordoze szyjna i w sumie od dziecka zawsze diagnozowali jakieś skoliozy i skrzywienia kręgosłupa. Ogólnie bardzo sie garbię (tak wszyscy mówią:P). Do tego boli ta łopatka cały czas(tez prawa), ale też sa okresy, ze jest ok. Ostatnio to czulam nawet takie pulsowanie mięśnia w miejscu tej łopatki. Nie chce sobie nic wkrecac, ale wiadomo, ze gdzies tam z tylu glowy głupie myśli siedzą. Nie czytam też zadnych objawów nowotworów. Ale z tego co pamietam to przy guzie mózgu raczej rozsadza głowę, tzn. ból jest bardzo intensywny. Do tego tez dochodza inne objawy, jak zaburzenia wzroku, mowy, napady padaczki itp. Może jak zapomne to przejdzie, jak zwykle zresztą... Najgorsze, ze teraz nie pracuje, wiec siedze w domu i mam za duzo czasu na myślenie...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, jeśli chodzi o biegunki to kiedy ja przeżywałam gorsze chwile, miałam to samo. Codzienne analizowanie, a nawet placz nad kiblem, kiedy znowu mialam biegunke. Tak na prawde, dopiero kiedy zaczelam sie znowu leczyć farmakologiczne na zaburzenia lekowe wszystko minęło... Moze nie od razu, ale z tygodnia na tydzien była poprawa, az bylo calkiem dobrze. 

Teraz tez zdarzaja mi sie przeboje w toalecie, ale po prostu spuszczam wodę i nie analizuje. Bardziej jestem skupiona na tej nieszczesnej glowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Doriis kochana oczywiście ze to nie guz mózgu. Sama piszesz ze masz skrzywienia kręgosłupa i tego typu dolegliwości które być może powodują to kłucie ale nie przejmuj sie. Tak jak piszesz. Guz mózgu daje poważne objawy. To nie jakies tam lekkie kłucie. To bóle glowy nie do zniesienia, dokładnie to co opisałaś, takze ciesz się swoim stanem czyli tym ze nie jesteś juz teraz sama 🙂 na prawde sie martw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Doriis a możesz mi napisać coś więcej o tych Twoich biegunkach? Tez przez to przechodziłas? Ja generalnie juz dawno nie miałam takiej typowej wodnistej biegunki. Od jakiegoś miesiąca zdarzają się ze dwa razy w tygodniu 😕 a tak to bardziej mam dziwne te stolce, wąskie, luźne itd :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zakazana88 napisał:

Dziewczyny!

Wszystkie macie IBS...!

Chciałabym 

2 godziny temu, Doriis napisał:

Hej, to znowu ja ;) Muszę sie trochę wyżalić. Wiem, ze jestem w ciąży i nie powinnam teraz myslec o takich rzeczach, zamartwiac się i analizować wszystkich dziwnych objawów... Ale ostatnio wspomnieliscie o jakiejś dziewczynie, u której wykryto glejaka i jakoś tak utkwilo mi to w pamięci. Od pół roku mam te dziwne kłucia po prawej stronie glowy, tylko w jednym miejscu. Nie jest to mocne, po prostu odczuwam i tyle. Są okresy, ze nie odczuwam tego w ogóle. Myślę, ze to raczej od kręgosłupa. Mam pogłębiona lordoze szyjna i w sumie od dziecka zawsze diagnozowali jakieś skoliozy i skrzywienia kręgosłupa. Ogólnie bardzo sie garbię (tak wszyscy mówią:P). Do tego boli ta łopatka cały czas(tez prawa), ale też sa okresy, ze jest ok. Ostatnio to czulam nawet takie pulsowanie mięśnia w miejscu tej łopatki. Nie chce sobie nic wkrecac, ale wiadomo, ze gdzies tam z tylu glowy głupie myśli siedzą. Nie czytam też zadnych objawów nowotworów. Ale z tego co pamietam to przy guzie mózgu raczej rozsadza głowę, tzn. ból jest bardzo intensywny. Do tego tez dochodza inne objawy, jak zaburzenia wzroku, mowy, napady padaczki itp. Może jak zapomne to przejdzie, jak zwykle zresztą... Najgorsze, ze teraz nie pracuje, wiec siedze w domu i mam za duzo czasu na myślenie...

 

Tamta dziewczyna miała koszmarne objawy neurologiczne. Koszmarne. Ale nie chcę już drążyć tego tematu, ponieważ bardzo mi przykro z powodu tego przypadku w tym wątku. I że inni jeszcze napisali, żeby ich nie straszyła. No to nie jest fajne, zdecydowanie. 

Godzinę temu, zestresowana1990 napisał:

@Doriis a możesz mi napisać coś więcej o tych Twoich biegunkach? Tez przez to przechodziłas? Ja generalnie juz dawno nie miałam takiej typowej wodnistej biegunki. Od jakiegoś miesiąca zdarzają się ze dwa razy w tygodniu 😕 a tak to bardziej mam dziwne te stolce, wąskie, luźne itd :( 

Może jedz więcej czekolady gorzkiej. 

 

U mnie jak zwykle gadają o chorobach, bo ciocia przyszła. Że młoda dziewczyny mają raka szyjki macicy czy jajników. Zbliża się termin mojej corocznej wizyty u ginekologa, a ja już się boję, ze muszę tam iść i co on mi powie. Koszmar. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zestresowana1990 napisał:

@Doriis a możesz mi napisać coś więcej o tych Twoich biegunkach? Tez przez to przechodziłas? Ja generalnie juz dawno nie miałam takiej typowej wodnistej biegunki. Od jakiegoś miesiąca zdarzają się ze dwa razy w tygodniu 😕 a tak to bardziej mam dziwne te stolce, wąskie, luźne itd :( 

Tak, to był okres po poronieniu, kiedy przechodzilam takie konkretne załamanie nerwowe... Ogólnie to "chorowalam" na różne nowotwory w zależności od dnia, humoru i objawów. Ale jednym z głównych był wlasnie tez rak jelita. Czesto wydawało mi sie, ze juz jest ok i nagle pojawiala się biegunka i stres zaczynał się od nowa. Nawet budzilam sie w nocy i mialam rozwolnienie... i to takie fest. Napisze wszystko, moze Cie uspokoje :P W tamtym okresie robilam praktycznie za kazdym razem na żółto i to tez mnie strasznie przerazalo, często byly to bardzo waskie stolce. Pamietam nawet jakies takie dziwne przezroczyte "błonki", które odrywaly sie od tego klocka (Boze, o czym ja pisze :D). Przez jakis czas mialam nawet faze, ze oglądałam stolce męża, zeby porównać je do swoich (na szczescie jest wyrozumialy i w sumie bardziej go to smieszylo). Raz mialam sytuacje, ze mialam delikatne zatwardzenie i na papierze mialam świeża krew, wpadłam w straszną histerię, ale rodzina jakos mnie uspokoila. Wiecej sie to nie powtorzylo. Okazalo sie, ze po prostu skórka pękła i poleciało troszke krwi i tyle. Tak jak pisałam, nie dawalam już sama ze sobą rady, poszlam do psychiatry i wróciłam do swoich leków. Po jakichs 2tyg była poprawa taka, ze mogłam przynajmniej normalnie jeść, powoli wracalam do "żywych". Po ponad miesiącu organizm się uspokoił i stolce wrocily do normy. Później juz zapomniałam o tym zeby oglądać za kazdym razem pozostałości w toalecie, a teraz od razu spuszczam wode i nawet nie mysle co tam zostawilam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże, jeszcze teraz ciocia mówi o tym, że jest PIES WYKRYWAJĄCY RAKA. Że była jakaś impreza i że pies wyczuł raka u dwóch kobiet. Nawet jeśli to jakaś bujda, to po prostu zaraz zwariuję, PRZY MOIM ZAJOBIE jeszcze muszę słuchać takich historii :D :D :D może mój kot wyczuwa u mnie coś, dlatego codziennie przy mnie śpi I SIĘ WTULA :D :D :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle przyjęłam od jakiegoś czasu taką taktykę, że jak cos mnie boli to mówię sobie, ze poczekam tydzien lub dwa, jesli nie przejdzie to pójdę do lekarza. No i zawsze przechodzi, bo po prostu zapominam o tych swoich dolegliwościach. 

Teraz jak na złość ten łeb mi sie odezwał. Dzisiaj boli mnie praktycznie caly dzien, zaczęło sie po obiedzie. Ogólnie to od kilku dni na wieczór zaczyna boleć mnie głowa, ale staram sie to tłumaczyć sobie jak najbardziej ciążą. Wczoraj bylam na USG i bąbelek ma juz 3,5cm i dla niego staram sie myslec pozytywnie 🙂 Teraz tez poczekam 2 tygodnie i jak nie przejdzie to pójdę do neurologa, nawet po to zeby mnie uspokoil, ze wszystko jest ok. 

Edytowane przez Doriis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny jestem 🙂 wlasnie myslalam o Was kilka dni temu :D Troche odpuściłam ostatnio i nie wchodziłam, miałam trochę na glowie no, ale od kilku dni znowu wszystko wróciło przez ... zgage.

Czytam, ze sie badacie ja tez pod koniec miesiąca bede powtarzac ta nieszczesna morfologie i inne badania w tym usg i ide do lekarza ogolnego z tymi wynikami.

U mnie znowu chodza mysli z rakiem jajnika albo żołądka :(no i ta bialaczka choc gdybym to miala to chyba by juz byly jakies objawy, ponad 2 miesiące chodzić z bialaczka bez objawow to chyb nie bardzo .. 

ostatnio mialam zgage przez 4 dni naszczescie minela, ale czesto mam tak, ze zjem i np czuje jakby mnie tak cos ssalo w zoladku, taki jakby glod, ale to nie głód. I czasami te bole takie piekace po jedzeniu. Boje sie ze to cos w zoladku, jakies wrzody czy cos gorszego choc z drugiej strony ja tak mam od dobrych kilku lat 😕

No a ten jajnik bo miałam te torbiele i nie poszlam wkoncu do gin, musze isc. Teraz mi sie mysli pojawily, ze moze ja juz chodze z tym wiadomo czym ... A wtedy to byly tylko małe torbiele

Co do trzustki, no ten temat odpuscilam bo nic sie nie dzieje a juz pol roku minelo od usg, smuga w toalecie minela :P jem wiecej warzyw i tu sie polepszylo jesli chodzi o stolce. Jedynie te enzymy przy dolnej granicy, ale moze tak ma byc.

Ogolnie jak widac ciągle mysli o chorobach ze mna gdzieś sa, staram sie o tym nie myslec no, ale sa i tak juz chyba pozostanie ze mna do końca niestety. O jelita tez sie czasami strach pojawia. Chciałabym isc na gastro i kolano, ale wiem ze nie pojde, za bardzo sie boje. 

 

U Was w porządku? Bo nie nadrabialam tylu stron :D

 

Edytowane przez laveno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zestresowana1990 napisał:

@alicja_z_krainy_czarów A pomysl może nad tym żeby najpierw zrobić badanie kalprotekty. Mi lekarz powiedział ze on nie zaleca za bardzo robic kolonki w tak młodym wieku bo to jednak jest ingerencja i jakby nie było wieże się z jakimiś powikłaniami które zdarzają się baaaardzo rzadko wręcz pawie nigdy ale jednak...a ponoć jeśli w tym badaniu nie wyjdzie podwyższony wynik to można być spokojnym i darować sobie kolonke ponieważ nie ma raka jelita bez stanu zapalnego. A to badanie wlasnie stan zapalny wykrywa. Po co się stresować kolonka jak można najpierw zrobić takie badanie. Jeśli wyjdzie podwyższone to wtedy chociaż będziemy wiedziały ze trzeba iść na kolono i tyle. Ja mam zamiar poddać kal temu badaniu. Trudno wybule 150zl ale zanim sam sobie w dupę włożyć rurę to najpierw oddam kal do badania. 

Te slowa to jak miod dla mnie :D a ten mlody wiek to mniej wiecj ile? 

tez to zrobie w takim razie chce jeszcze na helicobacter z kalu. Moja lista badan wynosi juz pewnie z 500zl ..... A tu jeszcze wizyty u kilku specjalistów czekaja. Dawno nie bylam chociazby u okulisty a czuje ze jak sie nie przebadam kontrolnie porzadnie to oszaleje :P i sie bede tak nakręcać.

---------

Dziewczyny jestem 🙂 wlasnie myslalam o Was kilka dni temu  Troche odpuściłam ostatnio i nie wchodziłam, miałam trochę na glowie no, ale od kilku dni znowu wszystko wróciło przez ... zgage.

Czytam, ze sie badacie ja tez pod koniec miesiąca bede powtarzac ta nieszczesna morfologie i inne badania w tym usg i ide do lekarza ogolnego z tymi wynikami.

U mnie znowu chodza mysli z rakiem jajnika albo żołądka no i ta bialaczka choc gdybym to miala to chyba by juz byly jakies objawy, ponad 2 miesiące chodzić z bialaczka bez objawow to chyb nie bardzo .. 

ostatnio mialam zgage przez 4 dni naszczescie minela, ale czesto mam tak, ze zjem i np czuje jakby mnie tak cos ssalo w zoladku, taki jakby glod, ale to nie głód. I czasami te bole takie piekace po jedzeniu. Boje sie ze to cos w zoladku, jakies wrzody czy cos gorszego choc z drugiej strony ja tak mam od dobrych kilku lat 😕

No a ten jajnik bo miałam te torbiele i nie poszlam wkoncu do gin, musze isc. Teraz mi sie mysli pojawily, ze moze ja juz chodze z tym wiadomo czym ... A wtedy to byly tylko małe torbiele

Co do trzustki, no ten temat odpuscilam bo nic sie nie dzieje a juz pol roku minelo od usg, smuga w toalecie minela  jem wiecej warzyw i tu sie polepszylo jesli chodzi o stolce. Jedynie te enzymy przy dolnej granicy, ale moze tak ma byc.

Ogolnie jak widac ciągle mysli o chorobach ze mna gdzieś sa, staram sie o tym nie myslec no, ale sa i tak juz chyba pozostanie ze mna do końca niestety. O jelita tez sie czasami strach pojawia. Chciałabym isc na gastro i kolano, ale wiem ze nie pojde, za bardzo sie boje. 

 

U Was w porządku? Bo nie nadrabialam tylu stron 

 

Edytowane przez laveno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, laveno napisał:

Te slowa to jak miod dla mnie :D a ten mlody wiek to mniej wiecj ile? 

tez to zrobie w takim razie chce jeszcze na helicobacter z kalu. Moja lista badan wynosi juz pewnie z 500zl ..... A tu jeszcze wizyty u kilku specjalistów czekaja. Dawno nie bylam chociazby u okulisty a czuje ze jak sie nie przebadam kontrolnie porzadnie to oszaleje :P i sie bede tak nakręcać.

---------

Dziewczyny jestem 🙂 wlasnie myslalam o Was kilka dni temu  Troche odpuściłam ostatnio i nie wchodziłam, miałam trochę na glowie no, ale od kilku dni znowu wszystko wróciło przez ... zgage.

Czytam, ze sie badacie ja tez pod koniec miesiąca bede powtarzac ta nieszczesna morfologie i inne badania w tym usg i ide do lekarza ogolnego z tymi wynikami.

U mnie znowu chodza mysli z rakiem jajnika albo żołądka no i ta bialaczka choc gdybym to miala to chyba by juz byly jakies objawy, ponad 2 miesiące chodzić z bialaczka bez objawow to chyb nie bardzo .. 

ostatnio mialam zgage przez 4 dni naszczescie minela, ale czesto mam tak, ze zjem i np czuje jakby mnie tak cos ssalo w zoladku, taki jakby glod, ale to nie głód. I czasami te bole takie piekace po jedzeniu. Boje sie ze to cos w zoladku, jakies wrzody czy cos gorszego choc z drugiej strony ja tak mam od dobrych kilku lat 😕

No a ten jajnik bo miałam te torbiele i nie poszlam wkoncu do gin, musze isc. Teraz mi sie mysli pojawily, ze moze ja juz chodze z tym wiadomo czym ... A wtedy to byly tylko małe torbiele

Co do trzustki, no ten temat odpuscilam bo nic sie nie dzieje a juz pol roku minelo od usg, smuga w toalecie minela  jem wiecej warzyw i tu sie polepszylo jesli chodzi o stolce. Jedynie te enzymy przy dolnej granicy, ale moze tak ma byc.

Ogolnie jak widac ciągle mysli o chorobach ze mna gdzieś sa, staram sie o tym nie myslec no, ale sa i tak juz chyba pozostanie ze mna do końca niestety. O jelita tez sie czasami strach pojawia. Chciałabym isc na gastro i kolano, ale wiem ze nie pojde, za bardzo sie boje. 

 

U Was w porządku? Bo nie nadrabialam tylu stron 

 

No.ja szaleje z trzustka teraz.

Mam ból plecow, bol w zebrach i ucisk w okolicach trzustki. Mialam usg trzustka wyszla ok, amylaza w porządku, OB i crp również, Alat troszkę podwyższony a aspat w górnej granicy.

Ty jakie miałaś objawy z trzustka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani, nie chce wyjść na okropna egoistke bo na prawde nie jestem tego typu osoba ale muszę coś z Wami skonsultować :( 

bylam wlasnie w wc (standardzik, bo o czym mogłabym innym pisać) i zauważyłam w jednym małym kawałku coś czerwonego. Dodam ze na snidanie jadłam dżem truskawkowy a na obiad spagetti (wiadomo czerwony sos) czy to możliwe ze ten czerwony kawałek a raczej czerwona plama mógłbyc od tego?? Ba to wszystko był tez sluz :( wiecie ze juz się załamałam ehh 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zestresowana1990 myślę, że to jak najbardziej od sosu sphagetti. Mógłbyć to kawałek papryki albo skórki od pomidora. Wiem, ze to ciężkie, ale spróbuj chociaz przez 1-2 dni nie zaglądać w klozet. Po prostu spusc wode i zapomnij. To jest najlepszy lek na twoje dolegliwości! Wiem po sobie... Ja dzisiaj też miałam biegunkę, po grillu. Ale nawet nie zagladam, nie patrze, bo wiem, ze tylko sobie zaszkodze. I tak przed chwila czytałam o guzie mózgu... Nie mogłam sie powstrzymać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Doriis @mieciu Dziękuje Wam bardzo za odpowiedz. Trochę się uspokoiłam i faktycznie krew chyba wyglądałaby inaczej. Dzis się cały dzien stresowałam może stad ten sluz i jakis kawałek czegoś z obiadu. Ehh ale wiecie jak to jest. Mamy tendencje to takiego wyolbrzymiania pewnych rzeczy. 

@Doriis nie czytaj o żadnych guzach mózgu bo Tobie nic takiego nie dolega. Na prawde lepiej nie wkręcaj się w ten temat bo wiesz dobrze czym to skutkuje. W Ty nie powinnaś się teraz stresować. 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zestresowana1990 napisał:

Kochani, nie chce wyjść na okropna egoistke bo na prawde nie jestem tego typu osoba ale muszę coś z Wami skonsultować :( 

bylam wlasnie w wc (standardzik, bo o czym mogłabym innym pisać) i zauważyłam w jednym małym kawałku coś czerwonego. Dodam ze na snidanie jadłam dżem truskawkowy a na obiad spagetti (wiadomo czerwony sos) czy to możliwe ze ten czerwony kawałek a raczej czerwona plama mógłbyc od tego?? Ba to wszystko był tez sluz :( wiecie ze juz się załamałam ehh 

Tez tak Często mam. Jak podświetlany swój stolec, to w ogole jest tam zazwyczaj dużo dziwnych rzeczy. A jak się napije soku z burakow, to mam zabarwiona wode z muszli. Ale ja mam pewnie 🦀 a Ty nie.

 

wrocilam do domu i kot się do mnie łasi bardziej niż zwykle. Pewnie cos wyczuwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×