Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Jakby narysowac taką linie od pępka do tej kosci biodrowej wystającej, to mniej wiecej w połowie tej lini czuje ból i ucisk. Czasem troche bardziej z lewej.  W sumie sama nie wiem co mnie boli. Mogloby podchodzic tez pod jajnik, ale sprawdzalam na USG i jest ok.
Z kolei w tym wlasnie miejscu jest tez to zagięcie jelita grubego, i obawiam się ze to wlasnie to odczuwam :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mówiąc "biegunka", macie na myśli po prostu częste chodzenie do toalety, czy "wodnistą konsystencję"? 

Zadając to pytanie, myślę, że ten wątek byłby idealny do opublikowania na jakiejś stronie typu "najlepsze wypowiedzi w Internecie". 

Też mam siniaki, dziewczyny. Ostatnio się dziwiłam, skąd mam tyle siniaków na nogach. 

23 godziny temu, zestresowana1990 napisał:

Ale spokojnie!!! Uwierz mi ze ja tez często (nawet wczoraj) mam wlasnie jakies dziwne białe kulki w stolcu, a po burakach to jest zupełnie normalne ze jest czerwono w wc. Poza tym czerwone kawałki w stolcu często są od tego co się jadło. Pomidor, papryk cokolwiek...uwierz ze ja mam tak samo jak Ty. Wiec jeśli piszesz ze masz raka jelita to ja tak samo. Wiesz dobrze ze ja nawet czasem miałam gorsze objawy od Ciebie. Weź się w garść!!!! Nie załamuj się bo i ja się załamie :( 

Echh dziękuję Ci. Ale boję się, że krwawienie z  jelita - wiem, jak to brzmi - zbiega się z piciem soku z buraków albo okres i dlatego je mam. No nic, idę na kolonoskopię chyba. Dałam matce swoje skierowanie, choć podejrzewam, że jest już nieważne. I co ja wtedy zrobię, tylko prywatnie, a nie chcę wywalić TYSIĄCA!

19 godzin temu, zestresowana1990 napisał:

Od początku miałam przeczucie ze coś niedobrego się ze mną dzieje...każdy mówił ze nie, ze wymyślam. A teraz biegunki mam co raz częściej, juz nawet stoperan na co raz krócej pomaga. Wiedziałam po prostu. Czułam :( tak bardzo się boje :( 

ALE BĘDĘ TO PISAĆ DO ZNUDZENIA - BIEGUNKA TO NIE JEST WIODĄCY OBJAW JELITA GRUBEGO. W ZASADZIE ŻADEN OBJAW. 

18 godzin temu, zestresowana1990 napisał:

Jestem załamana..muszę się jakoś trzymać bo jestem w pracy ale łzy same napływają mi do oczu. Jakbym była teraz sama to rozplakalabym się jak małe dziecko. 😢

Tak, ja też się popłakałam z powodu swojego fikcyjnego raka migdała W PRACY. Tzn. łzawiły mi już oczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mloda_hipochondryczka napisał:

Ja zawsze widzę jakieś białe jakby kropki, czasem czerwone ale wiem ze na przykład wczoraj jadłam paprykę także te czerwone kropki to może papryka? Tez miałam swoje fazy na raka jelita... boje się ze to znowu jakiś znak ze tu wszyscy tak piszą o tej chorobie a ja głupia nieświadoma nie widzę ze to tego może powinnam się bać...

Tak znak. Tutaj co chwilę każdy ma raka wszystkiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów Luźny stolec tzn wodnisty. Taki miałam wczoraj potem wzielam stoperan ale dzis z rana juz tez za dobrze nie było. Chyba znikam z forum póki co. Nie będę Was ciagle zamęczać postami jak się załatwiam bo to juz i tak nic nie da. Czas iść na jakies konkretne badania niestety bo dobrze nie jest. A nawet powiem ze jest co raz gorzej. Aż takich biegunek juz dawno nie miałam. Niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zestresowana1990 napisał:

@alicja_z_krainy_czarów Luźny stolec tzn wodnisty. Taki miałam wczoraj potem wzielam stoperan ale dzis z rana juz tez za dobrze nie było. Chyba znikam z forum póki co. Nie będę Was ciagle zamęczać postami jak się załatwiam bo to juz i tak nic nie da. Czas iść na jakies konkretne badania niestety bo dobrze nie jest. A nawet powiem ze jest co raz gorzej. Aż takich biegunek juz dawno nie miałam. Niestety. 

Szkoda, że uciekasz z kim ja się będę teraz konsultować :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zestresowana1990 napisał:

@alicja_z_krainy_czarów Luźny stolec tzn wodnisty. Taki miałam wczoraj potem wzielam stoperan ale dzis z rana juz tez za dobrze nie było. Chyba znikam z forum póki co. Nie będę Was ciagle zamęczać postami jak się załatwiam bo to juz i tak nic nie da. Czas iść na jakies konkretne badania niestety bo dobrze nie jest. A nawet powiem ze jest co raz gorzej. Aż takich biegunek juz dawno nie miałam. Niestety. 

Przestań, jeśli forum Ci szkodzi, to pewnie, nie loguj się, ale kochana NIC CI NIE DOLEGA. Przecież mogłaś się czymś zatruć, przecież ciągle się stresujesz i tą zawartość toalety analizujesz. Uwierz mi, nic złego Ci nie dolega!!! MASZ BADANIA I SĄ DOBRE. MASZ IDEALNE WYNIKI. Może masz alergię, ale ja stawiam, że to stres i nabawiłaś się jelita drażliwego. Nic Ci nie jest! Nawet lekarz CI powiedział, że masz takie wyniki i że to wszystko stres, stres i jeszcze raz stres. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Przestań, jeśli forum Ci szkodzi, to pewnie, nie loguj się, ale kochana NIC CI NIE DOLEGA. Przecież mogłaś się czymś zatruć, przecież ciągle się stresujesz i tą zawartość toalety analizujesz. Uwierz mi, nic złego Ci nie dolega!!! MASZ BADANIA I SĄ DOBRE. MASZ IDEALNE WYNIKI. Może masz alergię, ale ja stawiam, że to stres i nabawiłaś się jelita drażliwego. Nic Ci nie jest! Nawet lekarz CI powiedział, że masz takie wyniki i że to wszystko stres, stres i jeszcze raz stres. 

Tobie kochana tez nic nie dolega 🙂 strstres tutaj ma kazdy z nas. Mi tez sie w toalecie popsuło. Ale ja niestety mam więcej innych objawów. Jak ciągły ból pleców ,  szczególnie w nocy albo jak leżę. Dyskomfort w nadbrzuszu u nie wiem co z tym robić czy dalej się badać czy nie. Mam taki ucisk w miejscu zakładka bądź trzustki, nie wiem co to jest  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny 🙂 no dobra przesadziłam z tym, ze zniknę z forum. Z kim ja bym dzieliła się moimi dolegliwościami jak nie z Wami 🙂 po prostu miałam chwilowa zalamke🤷🏻‍♀️

Odstawiam wszystkie probiotyki bo i tak nic mi nie dają. Może mam przerost jakichś bakteri w jelicie i te probiotyki jeszcze to pogarszają? Może mam faktycznie jakaś alergię a może ZJD. Chce wybrac się na badanie kalprotektyny choc i tak wiem ze wyjdzie wynik wysoki i będę musiała iść na kolonke. Trudno. 

Dziekuje Wam za słowa otuchy. Na prawde duzo to dla mnie znaczy :( mąż jest zły, mówi ze mam iść i wydawać kasę na badania, ze przesadzam itd same wiecie jak to jest...nie mam wsparcia w nikim. Rodzinie tez nie chce się skarżyć jak to męczą mnie biegunki. Przy wszystkich udaje szczęśliwa osobę a w środku płacze :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zestresowana1990 napisał:

Widzisz ja mam gorsze przeboje w toalecie od Ciebie. Ze mnie wczoraj się lało po prostu. To nie to luźny stolec tylko woda :( 

Też mi mi się tak zdarza. A teraz mam cienkie i w kawałkach.

Ja mam wrażenie,  że mnie zaczęło boleć w innym miejscu A teraz te mnie boli w innym. Hmmm nie wiem co myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dzis tak bolalo w boku, że az nie moglam spac w nocy :( 
W sumie potem wzielam troche xanaxa i przeszlo - wiec faktycznie moze cos jest na rzeczy...

A do tych co bolą ich pod żebrami - jelit tam też zakreca, i mi sie wydaje, ze to są takie newralgiczne miejsca, ktora maja prawo bolec przy napieciach. Nawet jak kiedys czytalam o ZJD to bylo, ze wlasnie moze bolec albo z boku z lewej, albo pod lewym żebrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zestresowana1990 napisał:

Widzisz ja mam gorsze przeboje w toalecie od Ciebie. Ze mnie wczoraj się lało po prostu. To nie to luźny stolec tylko woda :( 

No nie wiem, nie opisuję wszystkiego na forum. Np. przedwczoraj też załatwiłam się i miałam jakąś brązową poświatę w toalecie. Poza tym wiesz, że u mnie toaleta 3-4 razy dziennie to po prostu standard. 

Kurde, okazało się, że moje skierowanie powinno być z tego roku, więc nie przejdzie... A w dodatku mają terminy w jednym ośrodku w październiku, więc długo bardzo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Kurde, okazało się, że moje skierowanie powinno być z tego roku, więc nie przejdzie... A w dodatku mają terminy w jednym ośrodku w październiku, więc długo bardzo. 

:( ale to dziwnie jakos.. bo ja mialam skierowanie z 2018 (jakos z sierpnia chyba), i zapisywalam sie w styczniu 2019 i bylo spoko.
NO terminy są widac z 6 miesiecy. Ja tez tyle mam czekania..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, nerwa napisał:

:( ale to dziwnie jakos.. bo ja mialam skierowanie z 2018 (jakos z sierpnia chyba), i zapisywalam sie w styczniu 2019 i bylo spoko.
NO terminy są widac z 6 miesiecy. Ja tez tyle mam czekania..

No to może się kurde jeszcze dowiem gdzieś indziej, bo to dziwne rzeczywiście,  żeby nie uznali mi tego skierowania. A średnio chce się temu chirurgowi na oczy pokazywać. Ale szczerze, to niespecjalnie chcę robić to badanie, wkładać sobie rurę. Boję się, że wtedy i tak wymyślę sobie coś nowego. No chyba że rzeczywiście mam raka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów no ja wlasnie tez się mega boje :(  W ogole boje sie, ze jak oni mi wsadza tą rure np na 1 metr, to ja wtedy spanikuje bo sobie uswiadomie, ze to tak daleko w calym moim ciele ejst :( 
I z jednej strony mam ochote przelozyc ten termin... a z drugiej chcialabym juz sprawdzic i miec z glowy. I albo sie w koncu uspokoic, albo zaczac leczyc :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów A pomysl może nad tym żeby najpierw zrobić badanie kalprotekty. Mi lekarz powiedział ze on nie zaleca za bardzo robic kolonki w tak młodym wieku bo to jednak jest ingerencja i jakby nie było wieże się z jakimiś powikłaniami które zdarzają się baaaardzo rzadko wręcz pawie nigdy ale jednak...a ponoć jeśli w tym badaniu nie wyjdzie podwyższony wynik to można być spokojnym i darować sobie kolonke ponieważ nie ma raka jelita bez stanu zapalnego. A to badanie wlasnie stan zapalny wykrywa. Po co się stresować kolonka jak można najpierw zrobić takie badanie. Jeśli wyjdzie podwyższone to wtedy chociaż będziemy wiedziały ze trzeba iść na kolono i tyle. Ja mam zamiar poddać kal temu badaniu. Trudno wybule 150zl ale zanim sam sobie w dupę włożyć rurę to najpierw oddam kal do badania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nerwa Ty masz tylko bóle prawda? Nie masz żadnych rewolucji w wc? To na prawde nie masz się co martwić. Ja bym chciała mieć TYLKO bol. A ja mam biegunki i różne cuda wianki :( tak na prawde tez powinnaś najpierw zrobić kalprotektyne. Poczytaj o tym. To może uchronić przed kolonoskopia której nie zaleca się za bardzo młodym osobom. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, nerwa napisał:

@alicja_z_krainy_czarów no ja wlasnie tez się mega boje :(  W ogole boje sie, ze jak oni mi wsadza tą rure np na 1 metr, to ja wtedy spanikuje bo sobie uswiadomie, ze to tak daleko w calym moim ciele ejst :( 
I z jednej strony mam ochote przelozyc ten termin... a z drugiej chcialabym juz sprawdzic i miec z glowy. I albo sie w koncu uspokoic, albo zaczac leczyc 😕

A normalnie się wyproznisz? Twoje bóle wyglądają na typowo nerwicowe, dziwie się nawet, ze lekarz dał skierowanie. 

35 minut temu, zestresowana1990 napisał:

@alicja_z_krainy_czarów A pomysl może nad tym żeby najpierw zrobić badanie kalprotekty. Mi lekarz powiedział ze on nie zaleca za bardzo robic kolonki w tak młodym wieku bo to jednak jest ingerencja i jakby nie było wieże się z jakimiś powikłaniami które zdarzają się baaaardzo rzadko wręcz pawie nigdy ale jednak...a ponoć jeśli w tym badaniu nie wyjdzie podwyższony wynik to można być spokojnym i darować sobie kolonke ponieważ nie ma raka jelita bez stanu zapalnego. A to badanie wlasnie stan zapalny wykrywa. Po co się stresować kolonka jak można najpierw zrobić takie badanie. Jeśli wyjdzie podwyższone to wtedy chociaż będziemy wiedziały ze trzeba iść na kolono i tyle. Ja mam zamiar poddać kal temu badaniu. Trudno wybule 150zl ale zanim sam sobie w dupę włożyć rurę to najpierw oddam kal do badania. 

Na pewno wyjdzie mi podwyższona i wtedy wpadnę w taka panikę, ze będą musieli chyba mnie zamknąć od razu w szpitalu psychiatrycznym :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, alicja_z_krainy_czarów napisał:

Na pewno wyjdzie mi podwyższona i wtedy wpadnę w taka panikę, ze będą musieli chyba mnie zamknąć od razu w szpitalu psychiatrycznym :D 

Dokładnie tego samego się spodziewam u siebie 🤭 wyjdzie mi podejrzewam taki wynik ze czym prędzej skierują mnie na kolonke bo stwierdza ze juz za wiele szansy dla mnie nie ma 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×