Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

@alicja_z_krainy_czarów gastroskopia nie jest taka straszna, badanie nieprzyjemne, ale zupełnie bezbolesne. Najważniejsze, to starać się zapanować nad oddechem i zwalczyć próby połykania śliny. Przede wszystkim oddech, zamknąć oczy i wykonywać polecenia lekarza. Mnie się udało przetrwać, całe badanie trwało 6 minut. 

Edytowane przez Tukaszwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, mam nadzieję, że nie będzie źle, choć obawiam się, że lekarz na mnie wydrze papę, bo ostatnio pani ginekolog powiedziała, że jak będę się tak spinać, to mnie nie zbada :classic_tongue:. Oczywiście najbardziej się boję wyniku i wyroku.

Mam pytanko, za moje mędrkujące gadki ktoś mnie może opieprzyć, że gadam głupoty i przyjmę to do wiadomości, ale kuło Was kiedyś coś pod łopatką? Mam takie dziwne uczucie pod lewą łopatką, w sumie nie boli, w skali od 1 do 10, to czuję to chyba na 1,5, 2, ale od dłuższego czasu. Dzisiaj biegałam i nic wtedy nie czułam, ale tak sobie myślę, trochę już palę, choć obecnie prawie wcale, i może to jednak TO. Z drugiej strony trzy miesiące temu internista mnie osłuchiwał i powiedział, że płuca czyste... Bo ten narząd, który zniszczył Jobsa, to chyba trochę niżej by pobolewał no.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów od kilku lat mam regularnie bóle pod łopatką prawą. Nasiliły się po studiach, gdy zacząłem pracę biurową. W trakcie okresów, podczas których trochę mniej się ruszam, rozciągam, ćwiczę, to dyskomfort się nasila. Takie bóle są dość typowe dla informatyków, czy ogólnie ludzi spędzających sporo czasu przed kompem, wszak prawą ręką obsługujemy myszkę. Niby nic, ale jednak wali po kręgosłupie. Przechodzą po solidnym stretchingu, ewentualnie podczas zawieszania się na drążku. 

Edytowane przez Tukaszwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że już od dłuższego czasu mam jakiś lekki lęk przed zakrztuszeniem się. Jeśli coś wpadnie mi nie w tę dziurkę, co trzeba, to wpadam w paniczkę, bo paniką wszak bym tego nie nazwał. Strasznie skupiam się podczas jedzenia i picia, aby nie dopuścić do zakrztuszenia. Boję się, że niebawem może się to przerodzić w silne natręctwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że to jest arcynieprawdopodobne? W końcu jak mógłbyś się zadławić? Może ewentualnie jakiś wielkim cukierkiem (ja się tak kiedyś zakrztusiłam), ale zwykłym jedzeniem? Szczególnie że gdzieś mi mignęło nawet, że miałeś test na alergie pokarmowe i wszystko Ci wyszło idealnie. W ogóle w całym tym wątku chyba nie ma tak drugiej przebadanej i zdrowej osoby jak Ty 😜


Co do kompa, to dzięki i możesz mieć rację, bo chociaż ćwiczę, no to pracuję przy biurku. Tyle że mnie boli lewa strona, ale może krzywo siedzę. Albo to nerwy. Nie wiem, nie będę tego googlować. 

Ja już mam taką panikę przed jutrem, że masakra. Nie wyobrażam sobie nie połykać śliny. W dodatku tak się boję wyniku, że zaraz zacznę chodzić po ścianach. Jedynie się pocieszam, że jakby to było chyba coś poważnego, to miałabym jeszcze jakieś objawy poza pieczeniem i zgagą. Ale już sam kontakt z lekarzem sprawia, że mam ochotę się przeżegnać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Tukaszwili znam to. I niestety z tego co zaobserwowalam im sie bardziej skupiam i boje, tym czasciej się krztusze :-/

Wiele lat temu mialam taki epizod, ze nie bylam w stanie nic przelknąć. Tzn zwykla kanapke potrafilam jesc godzine (po małych kęsach), jadłam dania Gerbery i Bobo fruty (co tez nie przychodzilo łatwo). Cos strasznego... 
Najlepiej jadlo mi sie i pilo tuż po przebudzeniu, bo wtedy bylam jeszcze śnięta i nie ogarnialam :) a jak zaczynalo sie myslenie, to momentalnie jakos zaciskalam gardlo, polykalam nienaturalnie i efekt byl jaki byl... :-/
Na szczescie chodzilam wtedy na terapie i chyba po tygodniu mineło..

Ale do tej pory czasami mam tak, ze np pije cos, i nagle jak sie na tym skupie to zaczynam sie krztusic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, nerwa napisał:

 

@Tukaszwili znam to. I niestety z tego co zaobserwowalam im sie bardziej skupiam i boje, tym czasciej się krztusze 😕

Wiele lat temu mialam taki epizod, ze nie bylam w stanie nic przelknąć. Tzn zwykla kanapke potrafilam jesc godzine (po małych kęsach), jadłam dania Gerbery i Bobo fruty (co tez nie przychodzilo łatwo). Cos strasznego... 
Najlepiej jadlo mi sie i pilo tuż po przebudzeniu, bo wtedy bylam jeszcze śnięta i nie ogarnialam 🙂 a jak zaczynalo sie myslenie, to momentalnie jakos zaciskalam gardlo, polykalam nienaturalnie i efekt byl jaki byl... 😕
Na szczescie chodzilam wtedy na terapie i chyba po tygodniu mineło..

Ale do tej pory czasami mam tak, ze np pije cos, i nagle jak sie na tym skupie to zaczynam sie krztusic

I mnie niestety znów wraca problem z przełykaniem...zaczyna się od guli w gardle. Jak mnie to dopada, to już wole iść spać na głodniaka niż cokolwiek jeść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów wyjdzie Ci refluks i może helicobacter, nic więcej 🙂 będziesz musiała zmienić dietę lub przekonać się do IPP. 

Co do bycia przebadanym - fakt, mało kto miał w przeszłości tyle badań, co ja :D

Z tym przełykaniem to jeszcze nie fagofobia, jem normalnie, czyli bardzo dużo :D po prostu czasem zwracam na to większą uwagę. Zwyczajnie nerwica chce się do mnie ponownie dobrać i już nie wie od jakiej strony ;) ale z tym gównem się uporam.

Dzięki za pomocne słowa, dziołchy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tukaszwili napisał:

@alicja_z_krainy_czarów wyjdzie Ci refluks i może helicobacter, nic więcej 🙂 będziesz musiała zmienić dietę lub przekonać się do IPP. 

 

Cóż, wynik mnie doprawdy zaskoczył. 

Otóż nie opisywałam swoich dolegliwości na forum do końca. Żołądek i przełyk piekł mnie od gdzieś mniej więcej od dwóch miesięcy prawie codziennie. Czasami tak, że budziłam się w nocy. Często odbijało mi się kwasem, treścią pokarmową. Czasami przez cały dzień tak, że jedyne, na co miałam ochotę, to iść spać. Upierdliwe, piekące uczucie, OPASAJĄCE, aż do kręgosłupa, trwające wiele godzin.

Co się okazało? W gastroskopii wyszedł mi LEKKI rumień żołądka. LEKKI. Lekarz powiedział mi, że nic, co wyszło w badaniu, nie może świadczyć o takich dolegliwościach, jakie opisuję. Zalecił mi dietę, IPP plus jakiś lek na d, nie chce mi się patrzeć na ulotkę. A wzięłam urlop w pracy i wydałam na to badanie 280 złotych. Byłam pewna, że to wrzody albo coś gorszego. Ba, nawet test na bakterię wyszedł mi ujemny. Nawet nie wyszedł mi refluks. Po prostu NIC mi nie wyszło. Zalecił mi jeszcze lekkostrawną dietę, którą wdrożę od jutra na pewno po małych zakupach, ale no aktualnie - szok i niedowierzenie. Wspomniałam, że się stresuję (po BADANIU) i wspomniał o psychiatrze.  

Samo badanie było dla mnie bardzo nieprzyjemne, chyba wolałabym już kolonoskopię, no ale. Jestem doprawdy zaskoczona. Chyba sobie jednak odpuszczę dodatkowe badania na razie. 

Dlatego cokolwiek Was boli - naprawdę, uwierzcie, to Wasza bania. Warto sobie robić podstawowe badania, ale ja nie mam zamiaru iść w tę stronę, po której wydam kilka tysięcy na to wszystko, kiedy mogę nie wiem, podróżować, wydać tę kasę na kosmetyki, na teatr, książki, cokolwiek. Morfologia, gastroskopia plus ewentualnie kolonoskopia, na którą mam skierowanie i cierpliwie sobie poczekam, i finito. A teraz pracuję nad swoją psyche, żeby się nie wykończyć psychicznie przed 30 i żeby jakoś żyć - a nie wegetować jak roślinka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów najważniejsze, że już po strachu 🙂 niestety nerwica potrafi zaskoczyć nawet doświadczonych graczy. Badanie zrobione, masz pewność, że problem leży w głowie, a nie w bebechach. Trzymam kciuki, abyś wyszła z tego bagna.

Jesteś fanką Emmy Roberts? :P Bo teraz dopiero się dokładnie przyjrzałem Twojemu avatarowi. Mam do niej jakąś słabość od kiedy obejrzałem American Horror Story: Sabat :D

Edytowane przez Tukaszwili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alicja_z_krainy_czarów no to super. Tez planuje gastroskopie ... kiedys tam :P Mam takie same objawy jak Ty z tym pieczeniem i odbijaniem kwasami.

Dobrze, ze wam powychodzily badania ok bo ja z tym moim usg wiem tyle co przed czyli nic .... wiec myslie o tomografie jamy brzusznej ..

Dalej mam tzw krowie placki, no trudno. Dawno nie patrzyłam co tam robie i kał jest połyskujący, "mokry", pisze, ze tak m.in. wyglądają tluszczowe biegunki. Hmm no, ale chyba kał na ogół jest taki połyskujący? haha przeciez nie suchy. Jak to odróżnić ...? No i nie wiem czy w ogole mozna mowic o biegunkach tluszczowych jak wyprozniam sie tylko raz dziennie, czasami nawet co dwa dni? Ehh znowu te kibelkowe tematy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alicja, gratuluję wyniku. Mi też często odbija się kwasami, z tym, że ja mam wrzody zdiagnozowane. 

Ania, dzięki, jakoś leci. Obecnie walczę z suchym kaszlem. Kaszle jak opetana. Wiadomo, co na ten temat myślę. Już nie mam siły normalnie. Nawet kichanie, to już dla mnie objaw raka. Nie wiem, jak można mieć tak zryty mózg 😂 co u Ciebie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎11‎-‎26 o 14:22, alicja_z_krainy_czarów napisał:

W ogóle w całym tym wątku chyba nie ma tak drugiej przebadanej i zdrowej osoby jak Ty 😜

 

 

Zdrowej może faktycznie nie, ale bardziej przebadanych znalazłoby się kilka, w tym ja. Choć Tukaszwili chyba prowadzi w kategorii "najwięcej wydanej kasy", bo on większość robi prywatnie.

 Ja teraz cierpię na kręgosłup lędźwiowy i niestety nie jest to nerwica tylko faktyczne dolegliwości. Neurolog trochę olał temat, bo stwierdził po prostu skrzywienie i dał skierowanie na rehabilitacje, zamiast na rezonans. A ja już świruję, że to nie są jakieś zwykłe zwyrodnienia, tylko coś gorszego. W kwietniu mam wizytę kontrolną u neurologa, to muszę być chyba bardziej stanowczy. O ile dotrwam, bo faktycznie mnie napieprza ten dół pleców. Pozdro dla znerwicowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przeglądałam odpowiedzi na abc zdrowie lekarzy jak ta trzustke widac w usg, i ktos napisal, ze bliskiej osobie bylo widac wlasnie czesciowo a po roku juz nie żyła z powodu trzustki. Właśnie tylko tego mi brakowało do informacji .... Chyba jednak pojde na ten tomograf chociaz jesli tam cos jest to i tak prawie nie ma szans na wyleczen :( albo na usg jeszcze raz, ale po nocnym poscie. Jeszcze sobie doczytalam, ze mam 30% wieksze ryzyko raka jelita, takze juz nie wiadomo gdzie isc najpierw się badac. Jeszcze te jajniki na tapecie, brak mi sil :( Przydałby sie jakis przeszczep mozgu. Jak fajnie by bylo sobie zyc bez tych ciaglych mysli ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roza00 napisał:

Alicja, gratuluję wyniku. Mi też często odbija się kwasami, z tym, że ja mam wrzody zdiagnozowane. 

Ania, dzięki, jakoś leci. Obecnie walczę z suchym kaszlem. Kaszle jak opetana. Wiadomo, co na ten temat myślę. Już nie mam siły normalnie. Nawet kichanie, to już dla mnie objaw raka. Nie wiem, jak można mieć tak zryty mózg 😂 co u Ciebie? 

No niestety dla nas nawet bol palca to objaw raka 😂

u mnie różnie...są dni kiedy mam super humor i PRAWIE nie myśle o tych moich jelitach i załatwiam się normalnie a są dni ze mam jakies rewolucje. Ale zobacz @Roza00 ile juz narzekamy na to nasze zdrowie a jednak cały czas mamy sile żeby siedziec na forum 😂 wiec chyba nie jest z Nami aż tak zle 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×