Skocz do zawartości
Nerwica.com

Strach przed ludźmi


boniek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym się przedstawić z względu na to że jest to mój pierwszy post na tym forum. Mam ksywkę boniek i mam 26lat. Moim największym problem jest to że strasznie boję się rozmowy z ludźmi twarzą w twarz. ogólnie jest to ja kiś koszmar jeśli chodzi o to. Zawszę jeśli do chodzi do tego typu kontaktu najczęściej zaczynam odczuwać straszny lęk czuję się nie swoją. najgorzej jest w grupie gdzie jest dużą nieznanych mi osób mam wrażenie że wszyscy na mnie patrzą co mnie przeraża. Nie mam kolegów ani przyjaciół unikam ludzi. z nikim nie gadam ani nikt zemną jakies pomysły na rozwiązanie mojego problemu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć boniek,

 

Pomyśl o psychoterapii połączonej z psychiatrią. Psychiatrzy to najsympatyczniejsza grupa lekarzy jakich znam :) Po konsultacji z nim zapewne przepisze Ci leki. Jeśli jest to naprawdę silny lęk, poproś lekarza o paroksetynę, jest zdecydowanie najskuteczniejsza na fobię społeczną.

To zależy od podejścia lekarza, ale może Ci również przepisać leki doraźne, z grupy benzodiazepin. Bierzesz je tylko gdy naprawdę czujesz że nie dasz rady. Są uzależniające. Paroksetyna nie uzależnia.

 

Paroksetyna - SSRI - zaczyna działać dopiero po pewnym czasie. Jest to tak mniej-więcej od 2 tygodni do 6. U mnie zaczęła działać w 2,5 tygodnia. To dobry lek, skuteczny.

 

W trakcie zażywania paroksetyny podejmij również psychoterapię. Zapisz się do psychologa, porozmawiasz z nim - zrobi on tzw. profil osobowościowy. Najprawdopodobniej dostaniesz taki arkusz z dziwnymi pytaniami który wypełniasz, on/ona analizuje i tak dalej.

Kontynuuj farmakoterapię (leki) z psychoterapią (psycholog).

 

Wierzę, że wszystko się uda :) Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boniek, strach przed ludźmi, brak przyjaciół, samotnictwo, lęk przed kontaktem twarzą w twarz sugeruje, że możesz cierpieć na fobię społeczną. Fobia społeczna uniemożliwia normalne funkcjonowanie w społeczeństwie i rzutuje na zachowanie osoby chorej. Człowiek taki unika niewygodnych i nieprzyjemnych dla niego sytuacji. W leczeniu socjofobii stosuje się leki i psychoterapię. Uważam, że powinieneś skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który mógłby Cię zdiagnozować i zaproponować najbardziej optymalną formę leczenia. Odsyłam Cię do linków:

 

http://portal.abczdrowie.pl/fobie-spoleczne

http://portal.abczdrowie.pl/terapia-fobii

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×