Skocz do zawartości
Nerwica.com

Aborcja


Lord Cappuccino

Rekomendowane odpowiedzi

byle kto, Dziecku już nie pomożesz a sobie zaszkodzisz. Kontakt z tym facetem zerwałaś, wyspowiadałaś się. Więcej w tej chwili nie zrobisz.

Myślę że po "drugiej stronie" ono ci wybaczy. Póki co sama sobie wybacz. Poniżając się i zabierając sobie prawo do szczęścia uprzykszysz tylko życie sobie i swoim bliskim. Skup się raczej na tych którzy są wokoło Ciebie. Ta decyzja nie była dobra, ale nie znaczy że jesteś złą osobą i nie możesz uczynić nic dobrego w swoim życiu. Prędzej czy później poszukaj jakieś terapii, bo masz bardzo zaniżoną samoocenę. Nie przekreślaj jeszcze swojego życia, tylko podnieś te resztki nadziei, które porzuciłaś i postaraj się uczynić swoje i innych życie lepszym, ale najpierw twoje. Odwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byle kto, Dziecku już nie pomożesz a sobie zaszkodzisz. Kontakt z tym facetem zerwałaś, wyspowiadałaś się. Więcej w tej chwili nie zrobisz.

Myślę że po "drugiej stronie" ono ci wybaczy. Póki co sama sobie wybacz. Poniżając się i zabierając sobie prawo do szczęścia uprzykszysz tylko życie sobie i swoim bliskim. Skup się raczej na tych którzy są wokoło Ciebie. Ta decyzja nie była dobra, ale nie znaczy że jesteś złą osobą i nie możesz uczynić nic dobrego w swoim życiu. Prędzej czy później poszukaj jakieś terapii, bo masz bardzo zaniżoną samoocenę. Nie przekreślaj jeszcze swojego życia, tylko podnieś te resztki nadziei, które porzuciłaś i postaraj się uczynić swoje i innych życie lepszym, ale najpierw twoje. Odwagi.

 

 

Dziękuję.

Tylko jak spojrzeć ludziom w oczy. Chciałabym żeby wszyscy się o tym dowiedzieli co zrobiłam może wtedy ulżyłoby mi do końca. Ciężko jest ukrywać coś tak strasznego :(

Czy taki człowiek jak ja zasługuje na szczęście i czy powinien mieć jeszcze kiedykolwiek dziecko??

Miłego dnia Wam życzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Tylko jak spojrzeć ludziom w oczy. Chciałabym żeby wszyscy się o tym dowiedzieli co zrobiłam może wtedy ulżyłoby mi do końca. Ciężko jest ukrywać coś tak strasznego :(

Czy taki człowiek jak ja zasługuje na szczęście i czy powinien mieć jeszcze kiedykolwiek dziecko??

Miłego dnia Wam życzę

 

Brzmi to, jakbyś miała depresję. Myślę, że lepiej zatrzymać takie sprawy dla siebie i najbliższych osób, które mogą Cię wesprzeć oraz profesjonalistów (lekarz, psycholog)- piszę na wszelki wypadek, jakbyś rzeczywiście chciała rozpowiadać to przypadkowym ludziom. Teraz nie myślisz racjonalnie, bo jesteś w bólu, ale to minie i wtedy możesz żałować ujawnienia bardzo drażliwego faktu z Twojego życia, które powinno być chyba prywatne.

To załamanie minie, a każdy zasługuje na drugą szansę na szczęście, możesz jeszcze być szczęśliwa, żyć dobrze i mądrze i zasługujesz na to. A Twój facet - napiszę to - to po prostu drań i ponosi być może większą odpowiedzialność, bo Ty pewnie byłaś w tym zagubiona i sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki człowiek jak ja zasługuje na szczęście i czy powinien mieć jeszcze kiedykolwiek dziecko??

Przepraszam, może jako facet nie mam prawa głosu w tym temacie według niektórych, ale jednak pozwolę sobie się wypowiedzieć. "Człowiek taki jak ja" - piszesz o sobie jakbyś popełniła jakąś straszliwą zbrodnię. Ty tylko usunęłaś ciążę. Oczywiście że zasługujesz na szczęście i oczywiście że możesz mieć jeszcze kiedyś dziecko, bo jesteś odpowiedzialną matką - wiedziałaś że nie byłaś w sytuacji w której wychowywanie nowego dziecka byłoby możliwe i podjęłaś najlepszą dla wszystkich decyzję. Jesteś lepszą matka od tysięcy które nie zdecydowały się na zabieg mimo ewidentnie niesprzyjających prawidłowemu rozwojowi dziecka warunków. Z tego co czytam to jesteś wierząca i to jest najpewniej największy twój problem, największa przeszkoda w zaakceptowaniu tego że podjęłaś dobrą decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam naprawdę. Spodziewałam się innych reakcji, myślałam że zgnębicie mnie do końca. Czytałam różne opinie na innych forach to niestety takie kobiety jak ja uważa się za morderczynie :( I ja się tak właśnie czuję.

Codziennie rano budzę się i czuję lęk, smutek i nienawiść do siebie. Najbardziej przygnębiające jest to jak moja córka mówi do mnie, że chciałaby siostrę i pewnie miałaby....

Straszne nikomu nie życzę, nawet największemu wrogowi.

Obawiam się tylko, że nie da się z tego stanu wyjść ,wraca do mnie co jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przeciwna aborcji po obejrzeniu filmików jak to się dokonuje. To potworne. Najsmutniejsze jest to, ze dzieci pojawiają się się tam gdzie ludzie ich nie chcą i usuwają a nie ma ich tam gdzie byłyby najukochańszymi maleństwami.

Zarodek 8 tygodniowy który zabijają

zarodek%207%208.jpg

 

-- 15 sie 2013, 11:00 --

 

Bardzo dobru filmik

[videoyoutube=7Jxlq1BB954][/videoyoutube]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszesz o sobie jakbyś popełniła jakąś straszliwą zbrodnię. Ty tylko usunęłaś ciążę.

Człowieku, proszę Cię.. :shock:

 

-- 15 sie 2013, 12:24 --

 

wiedziałaś że nie byłaś w sytuacji w której wychowywanie nowego dziecka byłoby możliwe i podjęłaś najlepszą dla wszystkich decyzję. Jesteś lepszą matka od tysięcy które nie zdecydowały się na zabieg mimo ewidentnie niesprzyjających prawidłowemu rozwojowi dziecka warunków.

Czy płód zagrażał życiu matki? To po pierwsze.

Apo drugie, jeśli facet ucieka, to uważasz już wychowywanie dziecka za niemożliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałam się innych reakcji, myślałam że zgnębicie mnie do końca.

Nie kopie się leżącego. Nam też jest ciężko, mimo, że powody trochę inne..

 

-- 15 sie 2013, 12:28 --

 

Straszne nikomu nie życzę, nawet największemu wrogowi.

Stało się, czasu nie odwrócisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie zakończmy ten temat. Nie wiem na co liczyłam pisząc tutaj przecież oczywiste jest, że zrobiłam źle i muszę żyć z tą zbrodnią do końca życia. Porażka...

Ja w ogóle nie rozumiem jak osoba ktora ma 29 lat powody podaje bo ją partner zawiódł :shock:

W głowie mi sie to nie mieści i nie zrozumiem tego zupełnie. To nie była ciąża z gwałtu wtedy jestem w stanie zrozumieć szok psychiczny ale nie z takich pobudek. Słusznie masz wyrzuty sumienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie chce dzieci robić to od tego jest cała masa zabezpieczeń - 21 wiek. Druga sprawa skoro zaszłaś w ciąże a nie chciałaś dziecka, to mogłaś dać radość ludziom, którzy ich mieć nie mogą. Ale wybrałaś co wybrałaś, Twój wybór ale nie licz że będe Cie żałować. Moja matka była w identycznej sytuacji jak Ty i jak widzisz jestem tu i pisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×