Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA + MIRTAZAPINA (California Rocket Fuel)


Lord Cappuccino

Co sądzisz o CRF?  

55 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o CRF?

    • Genialny mix
      24
    • Nie urywa d*py
      29
    • Ćpuński wynalazek
      15


Rekomendowane odpowiedzi

Dawka hmm w sumie ciężko powiedzieć. Kiedyś "testowałem" ile muszę przyćpać wenlafaksyny żeby czuć się normalnie jak na początku kuracji i doszedłem na porannej do 600mg pierwszy dzień, potem na drugi z racji iż "session start" dodawałem sobie kuleczek orivenu i tak doszedłem do 750+.

Ja bym zwiększył do 1250 mg.

 

uważaj bo cię jeszcze ktoś posłucha , tu się pomaga ludziom , a nie szkodzi. zluzuj majty i zmniejsz swoje nad wyraz wybujałe ego.

 

-- 05 lut 2018, 22:42 --

 

A ja myślę że mówi w swoim stylu. Niby śmiesznie ale może się skończyć tragicznie jak ktoś nieogarniety stwierdzi kurcze czemu nie :(

 

dokładnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem do 300 na 90.

Dołożyłem do tego 2x50mg sulpirudu i drugi dzień jest dużo lepiej z aktywizacją. Znając życie ta aktywizacja spadnie po jakimś czasie, ale coż będę miał info żeby w czasie sesyjnym przywalić sulpirydu.

 

-- 10 mar 2018, 11:47 --

 

Na jakiej zasadzie organizm "radzi" sobie pod hasłem homeostaza? Chodzi mi o to, że efekt brania wenlafaksyny w końcu maleje i zwiekszanie dawek nic nie daje. Czy działa na zasadzie by powrócić do stanu normalnego to np zwiększa rozklad MAO? I tym MAO jakby reguluje poziom neuroprzekaźników (zwiększa rozkład na więcej niż 20% gdyż wychwyt zwrotny jest zablokowany farmakologicznie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300mg wenlafaksyny (rano)

90mg mirtazapiny (wieczór)

200mg sulpirydu (rano 100mg + południe 100mg)

37,5moklobemid (rano).

 

Na dołożonym moklo czuję pobudzenie, muzyka jakoś przyjemniej brzmi. Za 4 dni jak będę czuł, że "mogę więcej" wejdę na 75mg moklo (tabletki trochę ciężko podzielić ). Ogólnie wszystko na plus i rzeczywiście (jak piszą na internetach) najpierw dostaje się doładowanie noradrenaliny. Z dawkami będę się obchodził jak z jajkiem, żeby nie dostać zespołu serotoninowego. Ogólnie jak na razie mogę powiedzieć że było warto, mimo iż "nie wolno SNRI łączyć z MAO" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten mix spradza sie w schizofrenii prostej?

Nie znam się zbytnio na schizofremii - więc mój post raczej jest w rodzaju nie znam się więc wypowiem się.

 

Zależy co chcesz osiągnąć. Ten miks działa na pewno (przynajmniej na początku) aktywizującą, niweluje negatywne myśli i poprawia bardzo sen.

Ja nazwałbym ten miks takim dobrym wstępem do psychoterapii i zmiany swojego życia.

 

-- 21 kwi 2018, 10:10 --

 

A tak BTW to chyba moklobemid`u nie można łączyć z snri bo IMO byłoby pewnie za dobrze :) chociaż ja mam długi staż z wenlafaksyną i żeby osiągnąć 300mg które działało pół roku "speedownie" musiałem zaszaleć z 750mg wenlafaksyny (czas sesji na studiach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość myślący91

Ja też jestem na tym połączeniu aktualnie 150 mg wenlli i 45 mg mirty, docelowo ma być 375 mg wenli i 60 mg mirty. Nie wiem czy po tym nie wyląduję na sorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po roku przerwy znowu atakuje CRF, tym razem bez szalenstw w celu poszukiwania doznan dopaminowych. Zreszta po zabawie z metylofenidatem juz bym jej nawet nie poczul. Wenla max 300, mirta 60 mg. Wenle biore juz 3ci tydzien i aktualnie jestem juz na dawce docelowej, zreszta mirtazapiny tez 🙂 Branie samej wenli strasznie nieprzyjemnie pobudza, dodanie mirty praktycznie natychmiast wycisza. W drugim dniu dodania mirty w nocy czulem straszny niepokoj ruchowy, przebieralem nogami (akatyzja?), musialem kilka razy wstac i pochodzic po kuchni. Nastepne noce juz wszystko ok.

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natretnik dobrze Cię znowu widzieć w tym zacnym gronie 🙂 no niestety dopaminowych przyjemności chyba ciężko szukać w antydepresantach. Ja jestem na mixie 600 + 90 i jedynie to może z mirty więcej dopaminy w korze przedczolowej a i to pewne nie jest. Poza tym to nie sektor mózgu który tygryski lubią najbardziej. Ale ważne jest że to combo pobudza cały układ przekaznikow. A co do nieapokojnych nóg to podobno częsty objaw zwłaszcza na początku. Ja tego nie miałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dr. Psycho Trepens napisał:

Moim zdaniem lepsze byłoby połączenie Wenlafaksyny z Bupropionem, co wy na to ?

Bo dla mnie Mirtazapina mimo wszystko trochę zamula.

Pojdzmy dalej, z metylofenidatem :P jeszcze mam do niego dojscie, mam nadzieje ze mnie diabel nie podkusi. To by juz bylo zniszczenie

6 godzin temu, seneri napisał:

Natretnik dobrze Cię znowu widzieć w tym zacnym gronie 🙂 no niestety dopaminowych przyjemności chyba ciężko szukać w antydepresantach. Ja jestem na mixie 600 + 90 i jedynie to może z mirty więcej dopaminy w korze przedczolowej a i to pewne nie jest. Poza tym to nie sektor mózgu który tygryski lubią najbardziej. Ale ważne jest że to combo pobudza cały układ przekaznikow. A co do nieapokojnych nóg to podobno częsty objaw zwłaszcza na początku. Ja tego nie miałem. 

A milo mi. Widze ze wytrzymales rok na mixie i dawki poszly w gore, a rok temu mnie pouczales, ze to za duzo ;)  To w zwiazku z tym mam pare pytan, skoro juz byles krolikiem doswiadczalnym przez caly rok :D  Jak u Ciebie z rownowaga emocjonalna, lękami ? bo antydepresyjnie to wiadomo. Czy dzialanie sie utrzymuje na stabilnym poziomie bez kryzysow, no i co Cie sklonilo do wejscia na te 600/90 ? Ja rok temu za szybko wlazlem na max. dawke wg. Stahla (w miesiac czasu), potem znowu w dol, znowu w gore i wydaje mi sie, ze tym sobie zaszkodzilem i spaliłem na starcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×