Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co o tym sądzicie?


mamma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

No i przemogłam się - zaczęłam brać Trittico (minimalna dawka terapeutyczna 25 mg) + 3 x 1 mg xanaxu.

Wszystkich, którzy nie znają mojej historii informuję, że nie mogę szybko odstawić xanaxu, bo brałam go wiele lat (lekarka była tego świadoma - sama mi go przepisywała na nerwicę lękową).

Jednak nie wiem, czy robię dobrze z tym Trittico. Depresii nie mam - potwierdziło to kilku niezależnych psychiatrów, tylko nerwicę polegającą na złym samopoczuciu, np. mdłości, tachykardia, czy "nogi jak z waty", itd.

Od kilku dni wracają mi objawy, których nie miałam już od piętnastu lat, np. okresowy lekki światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięki, lekkie oszołomienie. Takie objawy miałam na samym początku nerwicy, będąc jeszcze na studiach, później zniknęły. Czy może to mieć jakiś związek z Trittico + benzo?

Ponadto, również od kilku dni jestem ciągle śpiąca i na nic nie mam siły.

Dwa razy w życiu już udało mi się odstawić xanax bez zastępowania go innymi lekami, raz nawet na trzy i pół roku i raz na niecały rok. Jednak teraz mój lekarz mówi, że próby odstawienia xanaxu bez antydepresantu należy między bajki włożyć. I dlatego wcześniej wspomniałam że (chyba?) nie mogę xanaxu odstawić tylko na drodze powolnej redukcji dawki.

Sama już nie wiem. Przecież kiedyś mi się to udało, ale kiedys miałam też więcej sił i motywację, której teraz mi brak.

Napiszcie, jakie jest wasze zdanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Do wszystkich, którzy słusznie zapytają: po co wracałam do xanaxu, kiedy już udało mi się go odstawić, z góry odpowiadam: bo wracały dokuczliwe napady paniki, np. w hipermarkecie wydawało mi się, że zemdleję i musiałam z niego niemal wybiec zostawiając koszyk pełen zakupów, do tego dodam puls 165 uderzeń na minutę - oczywiście tylko w czasie napadu paniki. W takich sytuacjach, żeby sobie skutecznie i szybko pomóc jedyną metodą było zażycie benzodiazepiny. A po kilku takich razach xanax już "wciągał" mnie na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trittico zle wspominam. Po 25 mg na noc padalem jak mucha a potem w ciagu dnia czulem sie gorzej przypcany anizeli po kilku buchach marihuany. Bardzo zla reakcja. Ale kontroluj swoj stan i patrz co dziala najlepiej.

Też tak miałem po triticco i do tego xanax, dlamnie porażka, nie dało się funkcjonować. Może u Ciebie będzie ok. Próbować trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trittico zle wspominam. Po 25 mg na noc padalem jak mucha a potem w ciagu dnia czulem sie gorzej przypcany anizeli po kilku buchach marihuany. Bardzo zla reakcja. Ale kontroluj swoj stan i patrz co dziala najlepiej.

Też tak miałem po triticco i do tego xanax, dlamnie porażka, nie dało się funkcjonować. Może u Ciebie będzie ok. Próbować trzeba.

 

Mam dziś generalnie doła i mnóstwo wątpliwości. Poszłam do innego psychiatry, bo wszyscy bliscy mi mówili, że muszę odstawić xanax, bo to niezdrowe tak długo brać ten lek. Ale ja biorąc xanax intelektualnie i fizycznie funkcjonowałam prawidłowo. W ostatnich miesiącach, na dawkach 3 mg xanaxu na dobę, kiedy, wg. mojego lekarza on spałby przez cały dzień, ja przyjmowałam w pracy zagraniczne delegacje i po 12 h na dobę pracowałam jako tłumacz, więc wiadomo, że intelektualnie byłam na najwyższych obrotach. A dziś...dobrze, że jest Boże Ciało, bo jestem taka słaba, że nie mogę nawet wyjść do ogródka. Co się, do ch...ry, dzieje? Czy każdy przechodzi taki trudny czas przy nowym leku?

Ponadto wszystko wydaje mi się takie lekko odrealnione.

 

-- 07 cze 2012, 18:08 --

 

I jeszcze jedno małe pytanko, czy pijecie kawę biorąc leki uspokajające? Ja, odkąd biorę xanax, nie piję, bo lekarz rodzinny powiedział, że benzo + kofeina to niefortunne połączenie, ale czuję, że jak sobie nie "walnę" mocnej kawy to chyba zemdleję.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×