Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja a szkoła/studia


anyway

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż.

W depresję miałem od początku liceum, lecz zdiagnozowano i zaczęto leczyć ją w drugiej klasie.

Terapia i leki, rozwaliły wszystko. Spałem całymi dniami. Zero chęci do nauki.

 

Było tak źle, że nie zdałem do klasy maturalnej. Później, gdy nadszedł kolejny epizod depresyjny, w grudniu tego roku, edukację przerwałem.

 

Po krótkim "chorobowym" zapisałem sie niedawno do zaocznego LO. celem skończenia tych 2 semestrów.

 

A nauczyciele? Sami widzieli, ze coś ze mną nie tak (potrafiłem 45 minut lekcji przespać) gdy mówiłem, że jestem leczony psychiatrycznie, zwyczajnie to ignorowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja liceum pamiętam przeleciałem fartem, nie byłam w stanie funkcjonować. Potem poszłam na studia, jakoś dawałam radę, ale sesje były przytłaczające, jak na koniec pierwszego roku jeden koleś mnie udupił i miałam mieć warunek nie wytrzymałam, i rzuciłam studia. Poszłam do szkoły policealnej i 1,5 roku jakoś przebrnęłam, nie było aż tak źle, może dlatego, że w szkole jest raczej luźne podejście do ucznia i trafiłam na fajną grupę. Został mi ostatni semestr do końca szkoły i nagle dupa. Odechciało mi się wszystkiego, zaczyna mnie łapać panika, że w czerwcu już mam egzaminy na technika organizacji reklamy, i do tego będę miała przedmioty do zaliczenia. Dopiero co zaczął się ostatni semestr, a ja już tydzień temu ominęłam cały zjazd, bo nie miałam ochoty odrabiać prac domowych. Nie chcę mi się uczyć i nie chcę mi się tam chodzić. A zostało tak nie wiele.. :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że już tak nie wiele zostało..ostatni oddech i będę miała spokój. Potem 3 semestry i licencjat, ale nie muszę iść od razu. Mogę zrobić sobie przerwę. Za tydzień mam szkołę, a w tygodniu pracuję 12-20, kiedy ja mam pisać te prace, kiedy wstać przed 10 mi się nie udaję, a jak wracam o 21 to padam na twarz ze zmęczenia :

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow, a to od kiedy? Jak jest uczelnia prywatna to nie ma znaczenia jaki kierunek, płacisz za wszystko.

Aha, czyli mówiłaś o studiach? Myślałem, że o policealnej.

 

Hej, pomyśl o tych 2 tysiącach które będziesz dostawać co miesiąc jak to skończysz i trochę popracujesz.

 

 

2.000 euro ??

Złotych. A raczej 2200 było 4 lata temu, teraz pewnie więcej. Ale i tak jak się nie ma dzieci to można za to w miarę wygodnie żyć.

 

Nie no, mam przerąbane, chyba nie zdam tego semestru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrow mówię o szkole policealnej, ale prywatnej, czyli płatnej. Są kierunki bezpłatne, ale są też szkoły gdzie wszystko jest płatne.

No i te szkoły kantują bo dostają kasę z ministerstwa oświaty a jeszcze pobierają opłaty. Ja chodziłem do jednej gdzie płaciłem ze 150zł za miesiąc - tam jeden z nauczycieli nam na to zwrócił uwagę.

Niestety spieprzyli mi tam egzamin - bo zamiast Windows XP Professional dali Home i nie dało się wykonać zadania.

Potem jak się zapisałem w innej szkole prywatnej to za te opłacane przez państwo kierunki (w tym właśnie reklamę) nie dość, że się nie płaciło to jeszcze dawali odtwarzacz mp3 byle się człowiek zapisał.

 

Tak swoją drogą, to 2000zł za semestr? Tyle to w Katowicach kosztują studia dzienne w szkole prywatnej a nie policealna, no bez jaj.

 

A co generalnie sądzisz o swoim kierunku? Ja jak byłem na reklamie to z jednej strony miałem problemy z projektami plastycznymi a z drugiej napawały mnie obrzydzeniem te wszystkie motywy z manipulacją i robieniem odbiorcy "prania mózgu" (jak to ładnie nazwał nasz nauczyciel z marketingu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×