Skocz do zawartości
Nerwica.com

Lęk, zazdrość?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój problem polega na tym że jestem chorobliwie zazdrosna o swojego faceta. Jesteśmy razem od 3 lat. Nie mam praktycznie powodów do zazdrości bo wszytko układa się bardzo dobrze. Jeszcze jakieś pół roku temu byłam zupełnie inną osobą. Byłam niezależna, pewna siebie i partnera, teraz wszytko się zmieniło bez jakiegoś konkretnego powodu. Problem tkwi nie tyle w zazdrości co w strasznym lęku. Boję się, że mnie zostawi, zdradzi, że mu się znudzę, że zostanę sama bez niego. Nie umiem sobie z tym totalnie poradzić. Co ok. 2 dzień śni mi się że mnie zdradza i zostawia, że mówi mi w oczy, że kocha inną kobietę i odchodzi. Przez to chciałabym mieć ciągłą kontrolę nad tym co robi, z kim się widuję. Nie chce wariować bez powodu. Duszę to w sobie bo nie chcę robić mu awantur z byle powodu albo ograniczać go w jakiś sposób. Nie mam życia bo jedyne o czym myślę od rana do nocy to o tym, że nie poradzę sobie jak mnie zostawi. Warto wspomnieć tutaj, że to ja święta nie byłam w tym związku. Co robić? Jak mam sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"To ja nie byłam święta w tym związku". Może masz pewne poczucie winy i boisz się, że życie odegra się?

Czasem tak bywa, że poczucie winy przytłamsza nas i nie wyjaśnione sytuacje powodują to, że nie potrafimy być sobą.

Twoje sny nie mając nic do tego jest to, tylko wyobraźnia na którą nie powinnaś zwracać uwagi, lecz sny mają podłoże emocjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×