Skocz do zawartości
Nerwica.com

New World Order


Gość intel

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wysyłam zapytań do wyszukiwarki ala ''jak zrobić bombe'' ,więc nie mam się czego obawiać jak większość ludzi. Pytanie czy jestem na tyle wolny, by to robić bez konsekwencji?

Na pewno statyski są zbierane. Na pewno do celów marketingowych. Ludzie sami podają, wiek, wykształcenie, preferencje.... Później nic więcej, niż przygotować dany produkt, dla danej grupy.

Generalnie można wszystko po szyfrować, jak ktoś jest nadwrażliwy. Pełno darmowych aplikacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś truecryptem? Jestem tylko ciekaw, czy to wpływa zamulająco na system.

 

Obawiam się, że to też może być ściema... i ci co mają mieć dostęp to go mają.

Ale jestem pod tym względem przewrażliwiony więc to bardziej neurotyczne,tym bardziej że nie bawiłem się tym programem szyfrowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New World Order - NWO oczywiście kontroluje wszystko, ale ponieważ kryterium do piastowania stanowisk kierowniczych

i w służbach specjalnych jest bycie socjopatą, a oni nie wiedzą co to znaczy dla umysłu bycie socjopatą, więc nie wiedzą, że możliwości myślenia socjopatów mają tendencję spadkową i kontrola nad całym systemem bankowym, nad wszystkimi rządami, mediami i nad internetem choć jest teoretycznie ciekawym pomysłem, to jednak w wykonaniu ludzi pozbawionych głębi myślenia skończy się ich upadkiem. Zabierze to trochę czasu i ofiar, ale NWO ma nieuchronną tendencję spadkową. Choć sama kontrola nad społeczeństwem i manipulacja na skalę globalną jest ciekawą koncepcją, ale gdy zajmują się tym ludzie bez głębi myślenia to kończy się to po pierwsze brutalnie, po drugie nieskutecznie. Umysł wyuczony robi ponoć 24 operacje na sekundę, umysł świadomy robi ponoć 5 miliardów operacji na sekundę, więc wiadomo kto wygra. Proszę nie dajcie się wciągnąć w prowokacje hakerów i nieznanych sprawców pracujących dla NWO, czy też podległego im ABW. Jakoś się ich odsunie, ale nie róbcie błędu powstańców warszawskich, którzy strzelali do Niemców diamentami i posłali na pewną śmierć np. 19-sto letniego K.K. Baczyńskiego. Zaraz napiszę o tym wierszyk uspokajający gniewnych idealistów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, to są socjopaci czy raczej psychopaci, bez wizji, nie ma to szansy powodzenia, co to w ogóle za plan?? ludzkości nie da się tak kontrolować, nie wierzę w to. co im dadzą czipy i inne pierdoły jak walki będą toczyć się o przestrzeń i o żarcie, jak już to ludzie będą się sami wyżynać, bo raczej nie ma szans żeby się dogadali, wiecie, powszechny pokój i harmonia wreszcie? chociaż to jedyne wyjście bo wszystko juz zostało wypróbowane tylko nie to, od ludzi zależy jaki będzie ich dalszy los, o ile Ziemia wytrzyma i ludzkość przetrwa to kiedyś się dogadają. a czy w plan NWO wpisuje się też rzekoma próba redukcji ludzi do 500 milionów bo czytałem o tym kiedyś? ale jak mówisz nomorewords, oni są za głupi, po prostu broją i nie patrzą na konsekwencje, nie ma żadnego NWO, żadnego planu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NWO wpisuje się też rzekoma próba redukcji ludzi do 500 milionów
Z tymi planowanymi redukcjami ludności to jakieś głupoty. Wielokrotnie słyszałem od głosicieli teorii spiskowych że Polska ma być zredukowana do 15 milionów, może się to sprawdzić przy obecnej beznadziejnej polskiej rozrodczości i wyjazdach emigracyjnych. Ale nie jest to planowa redukcja, taka sytuacja jest w całej Europie środkowo- wschodniej bo ludzie raz nie chcą mieć dzieci bo nie ma tu opieki społecznej, a pensje są za niskie a dwa masowo emigrują a zwolennicy teorii mówią że to planowe działanie NWO, żydów i kogoś tm jeszcze. Polska w porównaniu do Bułgarii, Rumunii i Ukrainy i tak nie wygląda tak tragicznie bo te od upadki komuny utraciły 10 czy 20% ludności( Ukraina spadła z 52 mln do 45 mln a Bułgaria z 9 do 7, Rumunia z 23 do 20) bo ludzie emigrują tam gdzie da się znośnie żyć i nie chcą klepać biedy tak było, jest i będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

New World Order

teoria zbudowana na kłamstwach i pół prawdach , przykładem jest film zeitgeist , który w większość jest zwykłą manipulacją i zakłamaniem historii , co przyznają po czasie nawet fanatycy teorii spiskowych ;) Same Nwo nie ma szans realizacji w taki sposób jak się je przedstawia ... zresztą dobrym przykładem są Don Brown i Umberto Eco czyli dwoje naukowców , którzy napisali powieści poświęcone teorią spiskowym . Obaj chodzili do tej samej księgarni okultystycznej i przeczytali masę książek o tajnych stowarzyszeniach , spiskach czy historii okultyzmu , z tą różnicą , że jeden z nich w to uwierzył , a drugi podszedł z dystansem , nie wierząc we wszystko co przeczytał , bo wiele z tych historii , to opowieści nie poparte żadnymi dowodami ,

dawno zapomniane i przeważnie zmyślone ( coś jak święte księgi ) przykładem mogą być mędrcy syjonu czyli globalny spisek żydów :) niestety sam dokument został w większość fragmentów przepisany z notatek Napoleona co udowodniono już dawno , w dodatku ten protokół został wykorzystany przez Rosyjskie władze w celu rzucenia winy za niepowodzenia polityczne na Żydów .

Nie chce mi się rozpisywać , możemy o pewnych teoriach podyskutować , ale wam pozostawiam wybór , o których ; )

 

-- 06 lip 2013, 01:37 --

 

TAO, nomorewords43, dziwi mnie , że tak inteligentni ludzie , nie wierzą we wszystko co jest w telewizji , ale we wszystko co jest w internecie już tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio Nerwica,

No to pojechałeś po mnie nieco. :D

Nie wiem czy filmy Alexa Jonesa są manipulacją.

Zeitgeist nie oglądam akurat. Natomiast film "Amerykański sen" jasno pokazuje kto steruje kryzysami.

Na świecie nie ma biedy. Nigdy jej nie było tak naprawdę. Władza to największy narkotyk. Zabawa w panów

życia i śmierci jest niewątpliwie udziałem korporacji i grup konkretnych interesów, które w dupie mają ludzi jako takich.

Zabawa w poprawianie natury tez jest arogancją, skutkującą "produkowaniem" ofiar.

Islandia to przykład, jak można pozbyć się dyktatu banków i stanąć na własne nogi bez bycia czyimkolwiek wasalem.

Tzw kreowanie pieniądza powoduje spadek jego wartości. Banki pożyczaja kasę której nie mają.

Nie ma juz kontroli nad tym, poza tymi którzy regulują dopływ kasy na rynki.

Jedyny zawór bezpieczeństwa to Chiny, które jeżeli miałyby wypuścić wszystkie rezerwy $ na rynek, to USA plajtuje w kilka dni.

Chiny są w stanie wykupić świat. Ale nie robią tego, bo póki co są jeszcze moim zdaniem zbyt słabe.

Już mamy niemal orwell'owski porzadek na świecie. Niedługo wysrac się nie pójdziesz, zeby to nie było odnotowane na jakims serwerze.

Jeśli tylko uznają, że twoje gówno im akurat nie pasuje, lub siedziałeś nie tym półdupkiem na kiblu którym akurat im się wydaje że powinieneś

to ten drugi ci obetną.

System, system, system. Procedury i maszyny. Ludzi coraz mniej w tym wszystkim. tylko po to by mieć poczucie siły i wszechwładzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie NWO, Zeitgesit itp zawierają sporo prawdy ale też sporo fałszu i wyolbrzymiają pewne sprawy. Zawsze istniała grupa ludzi która chciała rządzić światem, wpływała na bieg historii, a w dzisiejszym zglobalizowanym świecie jest to łatwiejsze. A pieniądz odkąd przestał być wymienialny na złoto to zaczęła się cały ten obrót nieistniejącymi pieniędzmi i zadłużeniami. Dziś USA, Europa, ogólnie cały świat jest tak zadłużony wewnętrznie jaki i zewnętrznie że nie sposób nazwać tej liczby pewnie z kilkoma setkami zer i co, dalej jakoś istnieje, a cała ta ekonomia przestała być dla mnie zrozumiała już wiele lat temu.

A Chiny, nie zapominajmy że zadłużone u nich USA i inne kraje to rynki zbytu dla nich i nie zależy im obecnie aby te rynki osłabiać, ale kiedyś gdy wygenerują potężny popyt wewnętrzny albo znajdą gdzie indziej zbyt, to mogą roznieść amerykę bez wytaczania im wojny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Wami, że Zetgeist czy nawet filmy Alexa Jonesa zawierają sporo uproszczeń, to takie przedszkole. Więcej wiedzy niż na filmach spodziewam się po książce "Nowy porządek świata" Mikołaja Rozbickiego. Jest to stara pozycja, ale dopiero niedawno udało mi się kupić, bo była reedycja. I nie traktujcie tego jako reklamę, bo jeszcze książki nie przeczytałem i nie wiem na ile jest dobra. Ale po 278 stronach drobnego druku spodziewam się więcej treści niż w standardowym półtoragodzinnym przekazie filmowym, który zwykle jest uproszczony. Jak przeczytam całość, to może zabiorę głos w wątku jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAO, Prawdziwe spiski istnieją , tylko wśród ludzi zajmujących się teoriami spiskowymi panuję przekonanie , że wszystko jest efektem jakiegoś spisku . Tu niestety mamy do czynienia z myśleniem paranoicznym , bo świat w rzeczywistość działa na skomplikowanych mechanizmach i wiadomo od dawna , że władza nie jest w rękach polityków , tylko należy do koncernów przemysłowych , farmaceutycznych , banków itd ;) Co do iluminatów , czyli zakonu założonego przez Adama Weishaupta , człowieka , który miał problemy z mową i pisaniem , " imbecyla " bo taka panowała o nim opinia , co nie dziwne , bo postawił sobie zbyt ambitne cele , których nie udało mu się zrealizować . Do tego podobno spotkał się z Mayerem Rothschildem , a że Mayer jak na żyda przystało ,wykorzystał Adama do swoich planów , to już inna kwestia . Jak wiadomo iluminaci wspólnie z masonami i kościołem , doprowadzili do rewolucji francuskiej , która Rothschildowi przyniosła ogromne korzyści , w końcu wiedział , że najlepiej zarabia się , gdy panuje chaos ( we współczesnych czasach jest to kryzys ) . Póżniej iluminaci zostali wytępieni przez kościół , a sam Adama współpracujący z masonami został przez nich skazany na wyrok śmierci , gdy skapnęli się , że chciał ich wydymać , dlatego nie ma szans żeby iluminaci jakoś przeniknęli w struktury masonerii i tam przejęli władzę nad tą organizacją ;) Należy dodać , że teorii tłumaczących co było przyczyną rewolucji francuskiej jest wiele i możemy , tylko gdybać , która jest prawdziwa . Problem leży w tym , że filmy o teoriach spiskowych są logicznie ułożone i pierwsze wrażenie jest takie , że poznało się ukrytą prawdę o świecie , jednak z czasem , gdy zdobywa się wiedzę z różnych dziedzin , w tym przede wszystkim z historii ( jeśli zwracamy uwagę na tajne stowarzyszenia ) to całość zaczyna mocno kuleć ze względu na różne przekłamania historyczne , subiektywne opinie autorów , którzy zamiast dopasowywać fakty do teorii , dopasowują teorie do faktów i z kilku opcji możliwych rozwiązań , wybierają te , które będą pasować do ich całość . Pocieszające jest to , że są ludzie , którzy poszukują prawdy dotyczącej wydarzeń na świecie i chcą dyskutować między sobą na forach , tylko problem zaczyna się wtedy , gdy nie podchodzi się ze sporym dystansem do pewnych teorii i od razu zaczyna wierzyć w pewne wyjaśnienia , które mocno upraszczają ( lub nie są prawdziwe ) , to co rzeczywiście się dzieje na świecie ;) lepiej wybrać teorie konspiracyjną niż oficjalną przedstawianą w mediach , tylko tą pierwszą też trzeba przepuszczać przez swój filtr informacji , bo możemy dowiedzieć się czegoś ciekawego , ale równie dobrze możemy zostać w prowadzeni w błąd ( nawet niecelowo ) przez jej autora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio Nerwica, oki,ale nasz filtr też jest subiektywny. obiektywizmu z rzeczywistości nie ma.

Nie jestem pewien co do twojej tezy o iluminatach. Z pewnością ujawniane sa te informacje które mogą być ujawnione. Niewiele informacji z tzw.drugiego obiegu dociera. Alex Jones robi moim zdaniem najlepsze wrażenie. Wchodzi lwu do paszczy i zadaje pytania. To jakie i czy odpowiedzi dostaje jest ewidentnym dowodem na to, że spisek jest. Tu pieniądze nie są celem, celem jest władza, a pieniądze to środek do osiągnięcia celu. Władza jest tym narkotykiem. Nikt oficjalnie nie próbuje z tych "mądrych" dać rozwiązania jaki system wprowadzić.

Nie stwarzają alternatywy. FED jest nie do ruszenia. Każdy kto próbował ograniczyć jego kompetencje ginął.

Symbole iluminatów są symbolami uzywanymi przez reprezentantów "szarych eminencji". Demokracja to bzdura. Zbyt wiele tego żeby to olewać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAO, tak , nasz filtr jest subiektywny , ale lepiej dla nas jeśli nie opieramy się , tylko na opiniach pewnych ludzi i sami będziemy się dokształcać z takich dziedzin jak ekonomia , polityka , neurobiologia , psychologia czy historia , żeby lepiej zrozumieć pewne mechanizmy z którymi mamy do czynienia na świecie . Co do informacji o iluminatach , to są to tylko suche fakty historyczne i na nich opiera się też Alex Jones formułując swoje wnioski.

Alex Jones rzeczywiście ma racje w wielu kwestiach , ale też wielu się myli ,niestety nieomylny nie jest i to udowodniono ;)

Same NWO jest nie do zrealizowania w takiej formie w jakiej się je przedstawia , a termin ten został tylko zapożyczony od iluminatów i nie da się ukryć ma wiele zalet jak i wad ( jak wszystko )

Nawet Rockefeller zapowiedział w 1991r , że niebawem wprowadzą nowy światowy porządek , a mamy 2013 r i nadal go nie ma , teraz stary Rockefeller niedługo zejdzie z tego świata i młodsi następcy będę musieli starać się o zrealizowanie tego projektu , którego realizacja zajmie jeszcze wiele lat ( nie wiem czy my tego doczekamy) , a nie wiadomo czy w ogóle się uda i plan nie spali na panewce albo nie zostaną zrealizowane wszystkie założenia , a tylko część ;)

Symbole iluminatów ? to są symbole masonerii i są różnie interpretowane , np Baphomet czyli symbol , który często pokazują metale :P wcale nie jest symbolem satanistycznym , tylko przedstawia dualizm teologiczny we wszechświecie , istnienie dobra i zła , a wszechwidzące oko jest również symbolem opatrzność bożej i ma kilka innych znaczeń , ale nie chce mi się rozpisywać na ten temat, w końcu kto szuka ten znajdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomcio Nerwica, źródło symboliki jest mi znane, natomiast symbol nabiera innego wydźwięku w zależności do czego się odnosi (kto i w jakim celu go używa). Ja wierzę głęboko, że NWO będzie, ale zostanie stworzony przez zupełnie innych świadomościowo ludzi, że będzie oparty na zasadach rozwoju świadomości kim jest człowiek w istocie.

Z tą śmiercią seniora, to nie wiem czy to prędko nastąpi. Stary jest, to fakt,ale są metody, dostępne niewielu póki co, które pozwalają skutecznie i znacznie przedłużać życie. No ale to inna para kaloszy.

Rewolucja świadomościowa trwa. My wiemy tyle ile doczytamy, zobaczymy, usłyszymy, doświadczymy. Jest sporo ludzi, którzy pracują nad metodami uwolnienia świadomości z iluzji czasu i materii. Są naukowcy, którzy potwierdzają to co do tej pory było jedynie zapisami książkowymi wiedzy tzw. niedostępnej, bądź dostępnej nielicznym tzw.guru. Na pewno póki co będzie era rozwoju technologii. Ale też technologia będzie coraz bardziej sprzęgana i wprzęgana w służbę podnoszenia świadomości wszystkich ludzi. Ekonomia dzisiejsza jest jak wytarte do imentu i dziurawe dżinsy. Nie ma odważnych, by zmienić zasady bo świadomość ludzka jest jeszcze zbyt mała. Wszelkie sztuczne twory, oparte o pomysły niefunkcjonalne (mam tu na uwadze niefunkcjonalność w dłuższym- kilkusetletnim okresie) padną. UE najprawdopodobniej nie wytrzyma próby czasu. Konsekwencje trudno przewidzieć, ale bądźmy dobrej myśli. Póki co marionetki są twarzami publicznymi. Ale publika zaczyna przecierać oczy. Powoli al zaczyna... jeszcze mnie może się obudzić ze zdziwienia... niemniej każdy krok w stronę dostrzeżenia bezsensu zasad funkcjonowania gospodarki globalnej jest dobry. Hiszpania zakłada spółdzielnie, które wyrywaja się poza system,włosi też takie cuś mają... Powoli, powoli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAO, gwiazdy używają tych symboli , ponieważ ich spece od pijaru wiedzą , że teorie spiskowe cieszą się dużym zainteresowaniem , a najważniejsze w show biznesie jest to , żeby mówili , nieważne jak .

NWO jakby zostało stworzone przez obecnych pomysłodawców tego projektu , to w gruncie rzeczy twórcami byliby inni świadomościowo ludzie , w końcu do nich należy jakieś 90% majątku na tym globie (może więcej ) więc musieli pojąć coś , o czym my jeszcze nie wiemy , albo wiemy , tylko nie umiemy tego wykorzystać ;) A ruchem , który mógłby poprowadzić nas na kolejne stopnie świadomości może być również dobrze New Age , chociaż nie do końca podobają mi się ich założenia , to sama idea jest dobra.

Rewolucja świadomości jest możliwa , ale musimy odejść od religii , bo kościelne dogmaty ograniczają ludzkość , kościół nie chce by wiara szła w parze z nauką i religie prowadzą do konfliktów . Poza tym tak naprawdę ogromna rola jest w rodzicach , by od małego uczyć przyszłych obywateli trochę szerszego spojrzenia na świat oraz innych niezbędnych wartości ;)

UE najprawdopodobniej nie wytrzyma próby czasu. Konsekwencje trudno przewidzieć, ale bądźmy dobrej myśli.

to jest pewne , że UE się rozpadnie , pozostaje tylko wierzyć , że państwa powrócą do swoich walut , bo ten model finansowy funkcjonował najlepiej

Póki co marionetki są twarzami publicznymi. Ale publika zaczyna przecierać oczy. Powoli al zaczyna... jeszcze mnie może się obudzić ze zdziwienia... niemniej każdy krok w stronę dostrzeżenia bezsensu zasad funkcjonowania gospodarki globalnej jest dobry. Hiszpania zakłada spółdzielnie, które wyrywaja się poza system,włosi też takie cuś mają... Powoli, powoli

Ja wiem czy ludzie zaczynają przecierać oczy ... myślę , że teorie spiskowe mają jedną zaletę , nawet jak się z nimi nie zgadzamy . Mianowicie społeczeństwo po nich rzeczywiście odchodzi od telewizorów i uczy się , nie wierzyć we wszystkie informacje , którymi się nas karmi codziennie ;) Hiszpania i Włochy chyba zaczęły zakładać pomniejsze , lokalne banki , czyli wybrali rozwiązanie , które wyciągnęło państwa z globalnego kryzysu w 1929 r , według mnie , to dobra droga ;)

 

-- 07 lip 2013, 20:22 --

 

ale musimy odejść od religii

tu muszę sprostować , odejść od religii nie znaczy przestać wierzyć w Boga , tylko zlikwidować religijne organizacje , które przynoszą więcej szkody niż pożytku . Nie każdy musi się ze mną zgadzać , bo jestem antyklerykałem ( nie , nie mam poglądów lewicowych :mrgreen: ) , nie ufam przywódcom religijnym , dla których religia jest bardziej biznesem i zbiorem dogmatów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu muszę sprostować , odejść od religii nie znaczy przestać wierzyć w Boga , tylko zlikwidować religijne organizacje , które przynoszą więcej szkody niż pożytku . Nie każdy musi się ze mną zgadzać , bo jestem antyklerykałem ( nie , nie mam poglądów lewicowych ) , nie ufam przywódcom religijnym , dla których religia jest bardziej biznesem i zbiorem dogmatów

 

Tomcio Nerwica, to samo przez się zrozumiałe. Ale i Boga trzeba zacząć inaczej postrzegać.

Obecnie zbyt oddzieleni jesteśmy od Niego świadomością właśnie.

Hans, czy jest to w necie gdzieś? tzn. wiem że to możliwe, ale ciekaw jestem jak ten facet to widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W "Wyborczej" jest ciekawy wywiad z człowiekiem, który w dosyć prostych słowach wyjaśnia jak za pomocą handlu walutą itd. można doprowadzać kraje do upadku lub wpływać na politykę.

Pewnie warto przeczytać nawet jeśli to gazeta żydo- masońska :mrgreen:

Dobrym przykładem są Chiny one strasznie zaniżają kurs własnej waluty względem rzeczywistego nawet dwukrotnie, aby móc tanio eksportować swoje produkty na cały świat. Ich PKB nominalne jest dużo niższe od tego mierzonego wg siły nabywczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hans, THX :uklon:

 

-- 07 lip 2013, 22:19 --

 

No z tym co mówi Kuczyński zgadzam się połowicznie,

bo kiedy zyski banków się ograniczy, zmniejszą się premie prezesów,

jednocześnie strategie będą długoterminowe. Pieniądz będzie w obiegu

i nie będzie dewaluował a napędzał gospodarki... itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem cały wątek i musze przyznać że troche mnie zszokowały niektóre podejścia...Zwłaszcza Midasa piszącego że kryzys został wywołany przez socjalizm(cokolwiek przez to rozumiał)

 

 

 

No z tym co mówi Kuczyński zgadzam się połowicznie,

bo kiedy zyski banków się ograniczy, zmniejszą się premie prezesów,

jednocześnie strategie będą długoterminowe. Pieniądz będzie w obiegu

i nie będzie dewaluował a napędzał gospodarki... itd

 

Mógłbyś to wyjaśnić? On chyba nie mówił o zmniejszeniu zysku banków, tylko zmianach w zarządzaniu bankami i zmianach na rynkach finansowych....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zujzuj, No właśnie o to mi chodzi. Z tym się nie zgadzam.

Banki zajmują się w istocie tzw. "kreowaniem" pieniądza tzn nie produkując żadnych, ale to żadnych dóbr materialnych, czerpią ogromne zyski.

To powoduje, że pieniądza jest więcej niewspółmiernie do wytworzonych dóbr materialnych. Ponadto, to "kreowanie" polega na faktycznym robieniu kasy z niczego. W USA na każdego zdeponowanego dolara, bank może pożyczyć 9$!!! W niektórych krajach jest stos. 1/30!!! :hide:

Te 9$ to wirtualny pieniądz, bez pokrycia w towarze. Mało tego, jest powiększony o odsetki,które trzeba od niego zapłacić bankowi, a które wypracowują jako konkretne dobra ludzie pracujący w firmach.

Stąd deficyty budżetowe, rosnące w zawrotnym tempie. Specjalne opodatkowanie banków, tzn dużo wyższe niż pozostałych podatników, sprawiłoby, że więcej tych pieniędzy wracałoby do budżetów, a kalkulowanie zysków przez banki musiałoby być bardziej ostrożne w perspektywicznie dłuższym okresie. Sztuczne luki budżetowe poznikałyby, a gospodarka wrócić mogłaby powoli na tory gospodarki towarowej z pieniądzem mającym rzeczywisty a nie wirtualny parytet. Także samo ograniczenie pensji prezesów banków nic nie da, bo i tak będą dbać o maksymalizację zysków bez względu na to, czy zysk jest pieniądzem wirtualnym czy parytetowym.

Jedynie ograniczenie zysków banków mogłoby spowodować napędzenie gospodarki a nie jej recesję. Banki puchną od pieniędzy, co jest podstawą do wielkich premii ich prezesów, ci znów zgarniają swoje i w dupie mają co będzie po nich. Oni i rodziny są ustawione na kilka pokoleń w przód. Czyli zero odpowiedzialności wobec ludzi i ich pracy. Ludzie nie zarabiają za uczciwą pracę tyle ile powinni, muszą brać kredyty, stają się niewolnikami banków, żeby spłacić kredyt muszą tańczyć tak jak zagrają im posiadacze pieniądza, a jeśli nie to lądują w rynsztoku bez niczego, bo przy braku spłaty, bank zabiera duuuużo więcej i karmi wszystkie sępy w postaci komorników, sądów, urzędasów.

O wiele łatwiej zawrzeć układ z bankiem temu, który pożyczył potężne kwoty, czyli spółkom giełdowym, korporacjom itp., niż przeciętnemu Kowalskiemu, który pracuje całe życie uczciwie, a który traci pracę np.przez tzw. kryzys. Jego majątek idzie pod młot w pierwszej kolejności.

Kuczyński tego nie widzi, albo nie może widzieć, z uwagi na to co robi, tzn. w jakim sektorze pracuje. I tak powiedział ciut, ale tylko ciut, bo gdyby był prezesem banku, nie powiedziałby nawet tego, bo nie wolno by mu było. Skazałby się na śmierć zawodową.

Stąd moje stwierdzenie:

bo kiedy zyski banków się ograniczy, zmniejszą się premie prezesów,

jednocześnie strategie będą długoterminowe. Pieniądz będzie w obiegu

i nie będzie dewaluował a napędzał gospodarki... itd

 

To prosty mechanizm, ale proste rozwiązania są zbyt skomplikowane dla tych, którzy patrzą na swój koniec nosa.

Banki powinny mieć ograniczone możliwości zarobku,nie z uwagi na moje janosikowe myślenie, ale z uwagi na to, że nie wytwarzają żadnych dóbr materialnych, a jedynie wartość dodaną w postaci milionów ton bezwartościowego papieru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×