Skocz do zawartości
Nerwica.com

Imię podobne do nazwiska...


Kubarock

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Właściwie nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat, jeśli wybrałem zły wątek to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Mam pewien problem. Otóż moje imię jest podobne do nazwiska. Na takiej zasadzie jak np. Tomasz Tomaszewski, u mnie to samo tylko, że z innym imieniem. Właściwie sam jestem sobie winien, miałem inaczej na imię, ale było to imię starodawne, strasznie mi się nie podobało (Jerzy... do teraz jak o tym pomyślę to mam zepsuty humor), więc zamieniłem drugie imię na pierwsze (dość dawno, bo gdy miałem 13 lat... wtedy nie wiedziałem co robię. żałuję tego, że to zrobiłem) i teraz mam jak mam... Normalna osoba pewnie by się tym nie przejmowała, ale ja mam depresję oraz nerwicę natręctw i nie daje mi to spokoju. Ciągle mam myśli na ten temat, że ludzie się ze mnie śmieją, że ciągle zwracają na to uwagę nawet jak nie na głos to w myślach się z tego śmieją, że nie mogę być kimś wartościowym, że to takie "masło maślane" czyni mnie kimś gorszym od reszty, czuje się dużo inny z tego powodu, bo każdy ma imię inne niż nazwisko tzn. na pewno jest parę osób, które mają tak jak ja, ale większość jednak ma normalne dane... Ostatnimi czasy nie mogę przestać o tym myśleć. Zwracam też uwagę na imiona i nazwiska innych osób, mam też myśli na ten temat. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? i ogóle chciałbym zapytać Was czy to jest powód do wstydu i czy jest to śmieszne, zabawne? Bo w sumie teraz spotykałem się bardziej z uśmiechami itp jak podawałem gdzieś swoje dane niż jak miałem to stare imię, przynajmniej było inne niż nazwisko. Mam teraz masę innych, poważniejszych problemów, a przejmuję się czymś takim, ale co zrobić.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam NN ale też mam problem ale tylko z nazwiskiem bo raz że kojarzy się jednoznacznie negatywne, dwa nie jest to polskie nazwisko i ma niepolską pisownie i muszę w kółko tłumaczyć jak sieje prawidłowo piszę. I po trzecie moje nazwisko jest jednocześnie imieniem i ludzie się pytają czasem które to nazwisko a które imię.

Osobiście uważam że mieć imię podobne do nazwiska to nic złego na pewno łatwo je zapamiętać innym i nie jest to powód do wstydu ale ja nie mam nn i może nie potrafię zrozumieć Twojego dyskomfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym? i ogóle chciałbym zapytać Was czy to jest powód do wstydu i czy jest to śmieszne, zabawne?
Ja się spotkałem z Kajetanen Kajetanowiczem (rajdowiec- jakby kto pytał), nikt się z niego nie śmieje a wręcz przeciwnie. Pomyśl o tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kubarock

No wiesz, mógłbyś mieć na nazwisko np. Ślepokura, jak rzecznik policji, którego ciągle pokazują w TV. Pan ów nie wygląda na zbytnio przygnębionego, że nazwisko mu nieładnie brzmi.

Ewentualnie zmień imię/nazwisko jeszcze raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z takimi nazwiskami i nikt nie robił wielkiego halo. Nawet jeśli ktoś się uśmiechnie to nic takiego się nie stanie. Na prawdę mogłeś trafić dużo gorzej.

Mam wrażenie że problem leży gdzie indziej, a gdzie indziej "boli". Najlepiej dojść do źródła problemu na terapii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×