Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Brałem Trittico 50 na sen, potem zmniejszyłem do 25 a od kilku miesięcy już nie biorę a poprawa snu, która u mnie zaszła jak zacząłem brać Trittico się utrzymała. Dla mnie jeden z lepszych leków polepszających sen bo nie tyje się po nim tak bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od dwóch tygodni mam bardzo ostry atak-zaburzenia depresyjno-lękowe. Uniemożliwia mi to całkowicie funkcjonowanie. lekarz przepisał mi trittico cr. Przedwczoraj wzięłam pierwsze 25 mg, zasnęłam, spałam, dzień troszkę lepszy, chociaż zamulony i lękliwy. Ale wiem,ze na lęki zaczyna działać później. Niestety druga noc (25mg) to masakra. Koszmary, wybudzenia, zimne poty. Wstałam wystraszona i z mózgiem opanowanym najczarniejszymi myślami. Czy takie efekty są normalne, czy miną? Czy lepiej już (po dwóch dniach) dzwonić do lekarza? Będę wdzięczna za odpowiedź, bo na razie nie jestem w stanie czytać całego forum :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Inka, ja brałam Trittico 3 tyg. i na początku również miałam okropne sny, to było coś strasznego, sama najgorsze obrazy, beznadzieja, myślałam, że to się nie skończy, ale po tygodniu wszystko ustąpiło, z tym że mnie Trittico zupełnie nie usypiało, a potrzebowałam leku, który będzie ułatwiał sen, także odstawiłam po 3 tyg. Na pewno nie mogę powiedzieć, że ten lek nie działa. Jest się po nim trochę zobojętnionym, wszystko ma się bardziej "gdzieś". Ale lęków nie usuwa, ale być może za krótko brałam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę obecnie 1/3 (!) tabletki 75mg i działa na sen, śpię całą noc albo prawie całą noc, a przedtem to była masakra - potrafiłam nie spać wcale przez kilka dni albo zasypiać z wycieńczenia tuż nad ranem, albo wybudzałam się w lęku x razy.

 

Co ciekawe, już dawka 2/3 tabletki działała depresjogennie (!) i otępiająco na mnie (paradoksalnie), nie mówiąc już o wyższych dawkach, starałam się to znosić kilka dni, ale było to absolutnie nie do wytrzymania. Podobnie miałam z mirtazapiną i mianseryną.

 

Więc przy problemach ze snem minimalna dawka Trittico jak dla mrówki mi pomaga, a przeciwdepresyjnie - wcale, wręcz odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialam tak samo u mnie doszly jeszcze bóle serca i zawroty glowy

 

-- 19 lip 2014, 09:53 --

 

Uzytkownik to co teraz na sen bierzesz?spisz cos wogole?odstawiasz mirte?

 

-- 19 lip 2014, 09:59 --

 

Uzytkownik to co teraz na sen bierzesz?spisz cos wogole?odstawiasz mirte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 5 dni znów testowałem trazodon 25mg do mojego zestawu. Niestety absolutnie mnie nie usypiał a jedynie lekko zobojętniał i z każdym dniem nie było ani grama lepiej. 5mg miansy ścina mnie mocniej, więc rezygnuję z trazodonu. Jedyny plus, że nie miałem żadnych uboków, poza lekkim osłabieniem, ale ogólnie to jakbym łykał cukierki

 

-- 19 lip 2014, 14:24 --

 

chociaż ciekawostka w 2 dniu miałem śmiechawę, taką wypisz wymaluj jak po trawce, niestety szybko przeszło. szkoda :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, jaka dawka trittico mogłaby, albo komukolwiek pomogła na depresję lekową z lękiem uogólnionym? Ja dojechałem do 150 mg i niestety nie było rewelacji, lekarz twierdzi, że antydepresyjen dizalanie leku zaczyna sie powyzej 150 mg. Jakie sa wasze doswiadczenia, komu pomogł na depresje i w jakiej ilosci, i czy z profilu leku mozna wywnioskowac na jakiej podstawie moze on zadzialac antydepresyjnie i antylękowo. Dodam, ze u mnie na moje dolegliwosci swietnie sprawdzal sie mechanizm fluoksetyny. Nie wiem czy mozna porownywac te obydwa leki, czy sa w jakims stopniu do siebie podobne, ale co do tego mam watpliwosci. Dlaczego po trazodonie tak ciężko rano wstać? pobudzanie jakich receptorow o tym decyduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1, no to faktycznie nieciekawie, bo mirta po ponad tygodniu powinna już dobrze działać.

Trazodon byłby dla mnie najlepszym lekiem na sen, gdyby ...usypiał. Powodował luz, spokój i po odstawce widzę, że trochę niwelował lęki. Niestety nie usypiał mnie nawet po 6-7h od spożycia. Szkoda, bo brakuje mi większego wyboru w lekach nasennych, więc zostają neurosy. Śmieszne to, bo gdy idę do sklepu to mam od ch.ja np czekolad, słodyczy etc a leków, które naprawdę są niezbędne dla wielu jest jak na ...lekarstwo

 

-- 22 lip 2014, 13:33 --

 

poza tym po trittico zacząłem nawet cv wysyłać więc coś niby ruszyło. Aha i zauważyłem pewne kłopoty z pamięcią, ale przede wszystkim jak już wspomniałem nie usypiał a to priorytet w leku na spanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na poczatku brania ketrelu spałam ok 10-11h po jedenj tabletce później juz musiałam wziąść dwie ale za to kolejnego dnia ledwo żyłam mimo tego iż spałam długo.Jak połącze z mirta to śpie ok 5h.Często jest ,że musze wziąśc oprócz mirty dwie tabletki ketrelu aby na chwile zasnąć.Przeraża mnie to ,że już jedna tabletka nie wystarczy i to ,że kolejnego dnia nie mam siły na nic a głowa mnie okropnie boli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, Trittico kompletnie nie usypiał, można było kilka godzin czekać, a sen nie nadchodził. I oprócz tego gdy brałam, widziałam w sobie pewną agresją, dużo rzeczy mnie irytowało i również miałam jakieś takie dziwne zawiechy, to było dla mnie czasem wręcz absurdalne bo łapałam się na tym, że zapominałam imiona bliskich mi osób z rodziny. Ale wówczas nie wpadłam na to, że to mogło być przez lek, ale teraz, jak czytam Wasze wypowiedzi, to tak mi się właśnie przypomniało:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra daję trittico 3 i ostatnią szansę, bo widzę, że ten lek ma potencjał przeciwlękowy (głównie antagonizm 5ht2a się kłania). Czuję to po 3 dniach przerwy

Meg1985, jak byłem w sobotę na mieście to zapomniałem imienia kumpla, którego znam od lat :P ale może to minie a sen w końcu zaskoczy...

 

Czy ktoś miał również problemy z pamięcią na trittico, które przeszły z czasem i czy ktoś nie spał w 1 tygodniu, ale później lek już usypiał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×