Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

224 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      67
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Tańczący z lękami, tak brałam już o 19.00 i było podobnie. Już próbowalam brać to nawet rano, myślałam sobie, że może muszę brać odwrotnie niż inni to może wtedy zasnę. Było tak jak zawsze.. A dziś wzięłam właśnie o 19.00 i przez parę dni będę tak brać.

 

Paula 28, szczęściara jesteś:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Estera 1, gratuluję, że Ci się unormowało i śpisz po trittico. Co do dentysty, nie wiem, wyrywałam ostatnio zęba, ale nie brałam jeszcze wtedy prochów. Najlepiej zadzwoń i pogadaj z dentystą i się na zapas nie przejmuj.

Ja już nie mam nadziei, że trittico zadziała. Wczoraj poszłam spać o 24.00 a zasnęłam tradycyjnie o 3.30, tylko dlatego, że zapodałam afobam...Ach..życie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydroksyzynę to ogólny może ci wypisać :) ciężko jest trafić z lekiem od razu to ,że na innych działa nie znaczy ,że zadziała na Tobie :) hydro warto mieć awaryjnie w domu.Po mircie możesz lekko przytyć :P Daj znać jak ci poszła wizyta .Gdybyś bliżej mieszkała to bym ci odstąpiła pare tablet na wypróbowanie :P a skąd u Ciebie bezsenność się wzieła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Trittico 150 mg już rok czasu. Lek właściwie brałam, gdyż wenlafaksyna wywoływała u mnie bezsenność. Później brałam trittico w innych mixach. Uważam, że jest to dobry lek, nie ma silnego potencjału antydepresyjnego, ale na spanie i wyciszenie jest idealny. Nie wydłuża snu, nie otumiania, nie otępia, nie wywołuje nadmiernej senności w ciągu dnia. Ponadto nie wpływa na apetyt, libido. Dla mnie właściwie nie ma skutków ubocznych. Do tego jest bardzo tani, koszt na 100% ok. 25 zł, przy refundacji 30%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirtazapina oddziałowuje na dużo więcej receptorów i jest wskazana w leczeniu dużych depresji, a ja choruje na ciężką depresję. Trittico traktuje bardziej jako lek na spanie, ale z moją depresją sobie nie radzi i na pewno nie solo. Nie wiem co byłoby gdybym odstawiła trittico, gdy nie miałam np. w podróży to zdażało się, że całą noc nie spałam choć nie zawsze. Teraz mam dużo zmian w lekach i to nie czas na odstawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie masz dawki?10mg to słabe.Dobre dla kogoś kto żadnych leków ie bierze .Weź tak abyś miała łącznie 50mg po ok.2h od zażycia leku.Nie zwaliło mnie to z nóg zasnełam po 3-4h ale za to spałam 10h.Jak w innym dniu wziełam 5mg NASEN to też tyle spałam.Wczoraj nie dorzuciłam już nic do tritico .Wkurza mnie to ,że tak długo czeka sie na sen

 

-- 28 cze 2014, 19:43 --

 

ja mam hydro w dawce 25mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 10 mg. i 25 mg. Właśnie mam zamiar wziąć 25, a jutro, gdyby to nie pomogło to zwiększę do 50 mg. To też czekasz na sen parę godzin? myślałam że trittico Cię od razu usypia, dużo ludzi pisze, że padają, że ścina ich z nóg, że super na spanie. Ja również codziennie jak nie wezmę afobamu, czekam na sen 3-4 h na samym trittico.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, trittico nie zetnie cie z nóg, co innego hydroksyzyna, mianseryna, jeżeli nie brałaś nigdy leków działających na rec.histaminy. Myśle że 15mg hydroksyzyny bedzie w zupełności aż za nadto w takim wypadku. Ja kiedyś łyknełem łyżke stołową syropu co pewno nie odpowiada 15mg w tabletce i po pol godz normalnie ciemno mi sie zaczelo robić przed oczami :D Trrazodon działa zupełnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vizir na kazdego dzialaja rozne dawki.Kiedys po 25mg spalam jak zabita w miare czestego lykania hydro trzeba hej brac coraz wiecej.Maks 50mg jednorazowa dawka.

 

Meg ja biore tritico ok 21 hydro ok 23.30 ,spac chodze ok 22.30.Zasypiam ok przed 1 tak mi sie wydaje.Problem mam z dobudzeniem rano.Niewiem moze zmniejsze dawke na 50?rano kiepsko sie czuje.

 

-- 29 cze 2014, 08:46 --

 

Wkurzajace jest to ,ze trzeba tyle czekac na sen.Czlowiek nie potrzebnie sie nakreca,denerwuje co dodatkowo opoznia sen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vizir dzięki, estera również:))))

 

Wreszcie zasnęłam wcześniej niż po 4 godzinach. To zasługa hydroxyzyny. Trittico wzięłam o 22.00, hydroxyzynę przed północą, położyłam się chwilę po północy i odpłynęłam w 10, 15 min. Wzięłam hydro dawkę 25 mg. Noc przespana, bardzo jestem zadowolona, to dzięki Wam, mam jeszcze pytanie, czy od hydro można się uzależnić, czy można brać jak jest taka potrzeba do końca życia, czy powoduje tycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to super ,ze sie wyspałaś :-) po hydro nie przytyjesz ani nie uzależnisz sie.Poczytaj sobie ulotke ,mozna nawet dzieciom podawać przy alergii.Jak zaczełam codziennie łykać a poźniej co drugi dzień to dawka 25mg przestała działać nasennie,musiałam zwiększyć dawke.Po jakimś czasie to i działanie nasennie mija.Jedni śpia po hydro inni nie.Wejdz sobie na wątek hydro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×