Skocz do zawartości
Nerwica.com

KLOMIPRAMINA (Anafranil, Anafranil SR)


mikolaj

Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

133 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy klomipramina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      84
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      28


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, ateneczkap777 napisał(a):

Napisałam poniżej . A o co chodzi w działaniu antycholinergicznym ??

Rozmazujący sie wzrok, potliwość, suchość w ustach, hamowanie perylstatyki jelit - nie można sie wykupkać i wysiusiać, kłopoty z pamięcią, etc. Mało kto to wytrzymana dłuższą metę 😐

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy występują też na niższych dawkach ,wiem bo brałam tak jak napisałam i 75 i 150 i teraz 225. Przeszkadzają na początku a potem się to uspokaja . Gorzej bo nadal mnie mecza te myśli i jest takie zobojętnienie na wszystko,nie mówię ,że po tej dawce bo być może jest to objaw choroby ,który był mi obcy we wcześniejszych nawrotach. Boje szczerze powiedziawszy ... Tej obojętności.

A masz jakieś doświadczenie z anafranilem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, ateneczkap777 napisał(a):

Takie objawy występują też na niższych dawkach ,wiem bo brałam tak jak napisałam i 75 i 150 i teraz 225. Przeszkadzają na początku a potem się to uspokaja . Gorzej bo nadal mnie mecza te myśli i jest takie zobojętnienie na wszystko,nie mówię ,że po tej dawce bo być może jest to objaw choroby ,który był mi obcy we wcześniejszych nawrotach. Boje szczerze powiedziawszy ... Tej obojętności.

A masz jakieś doświadczenie z anafranilem??

Tak, mam. Osobiście jednak nie przekroczyłem nigdy dawki 75mg/d przez tw własnie działania cholinergiczne, ciemno w oczach / zawroty głowy... dramat. Zobojętnienie to przy wysokich dawkach leków serotogenicznych powszechność. Anafranil dodatkowo ma jeszcze w.w. działanie na acetylocholine ktora jest b.ważnym neuroprzekaźnikiem jeżeli chodzi o pamięć / płynność myślenia. Do tego jeszcze przymulające działanie histaminowe, lekkie działanie neuroleptyczne, rec. adregeniczne - spadki i skoki ciśnienia przy zmianie pozycji ciała, obniżenie wydolności co równiez kumuluje sie na efekt ostateczny... TLPD, w końcu po coś wymyślono SSRI, które w zasadzie zmonopolizowały psychiatrie patrząc statystycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz tak szeroką wiedzę?? To nie jest pytanie złośliwe tylko widzę ,że masz dużą wiedzę jeśli chodzi o działanie leków. Ja dzisiaj fatalnie ... Myśli rezygnacyjne ,depresyjne ..a oprócz tego myśli natrętne... 10 dzień na 225 mg. ,34 dzień na 150 mg... Dodam że do czasu nawrotu tego 1,5 miesiąca temu brałam 7 lat anaftanil najpierw w dawce 150 a potem już 75 i teraz właśnie przy obecnym nawrocie  od tej dawki te 33 dni temu zwiększała. Było trochę lepiej ,jest dziisaj fatalnie. 

Teraz, ateneczkap777 napisał(a):

Skąd masz tak szeroką wiedzę?? To nie jest pytanie złośliwe tylko widzę ,że masz dużą wiedzę jeśli chodzi o działanie leków. Ja dzisiaj fatalnie ... Myśli rezygnacyjne ,depresyjne ..a oprócz tego myśli natrętne... 10 dzień na 225 mg. ,34 dzień na 150 mg... Dodam że do czasu nawrotu tego 1,5 miesiąca temu brałam 7 lat anaftanil najpierw w dawce 150 a potem już 75 i teraz właśnie przy obecnym nawrocie  od tej dawki te 33 dni temu zwiększała. Było trochę lepiej ,jest dziisaj fatalnie. 

:(

U mnie decydująca decyzja ,że to właśnie anaftanil jest oprócz depresji ogromną nerwica natręctw myślowych... Myśli agresywne ;(

12 minut temu, ateneczkap777 napisał(a):

Skąd masz tak szeroką wiedzę?? To nie jest pytanie złośliwe tylko widzę ,że masz dużą wiedzę jeśli chodzi o działanie leków. Ja dzisiaj fatalnie ... Myśli rezygnacyjne ,depresyjne ..a oprócz tego myśli natrętne... 10 dzień na 225 mg. ,34 dzień na 150 mg... Dodam że do czasu nawrotu tego 1,5 miesiąca temu brałam 7 lat anaftanil najpierw w dawce 150 a potem już 75 i teraz właśnie przy obecnym nawrocie  od tej dawki te 33 dni temu zwiększała. Było trochę lepiej ,jest dziisaj fatalnie. 

:(

U mnie decydująca decyzja ,że to właśnie anaftanil jest oprócz depresji ogromną nerwica natręctw myślowych... Myśli agresywne ;(

Zawsze długo się rozkręcał .. 4,5 miesiecy , zawsze a mam 3 podejście tylko teraz to 3 podejście nie ejst z wprowadzeniem go od nowa tylko zwiększenie dawki już branego amaftanilu.  Czuje się fatalnie dzisiaj ..niewiem co robić ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że biorę zbyt wysoka dawke ,która źle na mnie wpływa pscyhixznie ?? Nie mówię o skutkach ubocznych fizycznych tylko typowo psychicznych .. w natrecywach stosuje się wysokie dawki i długo się czeka na poprawę ale pod kątem depresji już dawno powinno działać. Czy możliwe że on na mnie już nie podziała ? Mam lepsze i zle dni... Nie mówię o ddobrych  dniach bo to za dużo powiedziane ale w miarę,że jakoś daje rade ... 

Proszę o pomoc osoby ,które też tak jak ja głównie leczą natrectwa i i też wiele lat i u których były zmiany dawek. Dodtakowo tak jak pisałam biorę lamotrygine 159 mg ... Proszę wypowiedzcie  się ... Lub odezwijcie  do mnie na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 08:09, ateneczkap777 napisał(a):

Skąd masz tak szeroką wiedzę?? To nie jest pytanie złośliwe tylko widzę ,że masz dużą wiedzę jeśli chodzi o działanie leków.

Bez przesady 🙂 Troche już jestem "w biznesie", sporo sam wyłykałem cukierków więc coś tam kojarze.

23 godziny temu, ateneczkap777 napisał(a):

Możliwe że biorę zbyt wysoka dawke ,która źle na mnie wpływa pscyhixznie ?? Nie mówię o skutkach ubocznych fizycznych tylko typowo psychicznych ..

Możliwe. Zwiększanie dawek z dużych na bardzo duże z reguły przynosi już mniej korzyści, ale wykładniczo narastające uciążliwe efekty uboczne. OCD samo w sobie charakteryzuje się ... sinusoidalnym przebiegiem nasilenia objawów - zresztą jak wszystkie choroby psychiczne. Są okresy gdzie łapie się rownowage, trwa to jakiś czas i pozniej jest gorzej, im gorzej było, tym pozniej jest lepiej 🙂 W psychozach czy CHAD widoczny jest bardzo dobrze taki mechanizm kompensacji.

 

Ja z doświadczenia moge powiedzieć ze u mnie strasznie pogarsza stan i nasilenie OCD kiedy zle spie, co wydaje sie potwierdzac prawdziwosc wiadacej dzis w nauce hipotezy o patologiach w reakcjach tłumienia aktywności pewnych rejonach mozgu w danych sytuacjach, co realizowane jest poprzez wlasnie serotonine bądąca globalnie neuroprzekaznikiem hamującym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×