Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Karalajna napisał:

Naprawdę bierzesz 400 mg sertraliny? Myślałam, że maksymalna dopuszczana dawka to 200 mg?

kochana :P jakbyś miała z dziesięć różnych efek w diagnozie jak ja 😜 to niestety trzeba wtedy mocno działać a nie się ceregielić  :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karalajna napisał:

Po co to piszesz, skoro sam w to nie wierzysz ? :classic_wink: Ale Cię dzisiaj wzięli wszyscy w obroty, Ty moje biedne zimne Serce, ach! 🙂 Nie jesteś jedynym, który nie miał za najlepszych rodziców, myślę że akurat na tym forum takich ludzi mnóstwo

Jak wszędzie, nie mam z tym problemu ;) To sytuacja losowa, na którą nie miałem wpływu. Korzyść taka, że pokonanie dziadka w warcaby zajęło mi 5 lat, później nigdy nie przegrałem. No i prezenty w postaci petard dla sześciolatka też były genialnym pomysłem, wyrósł mały podpalacz 😂

A w tanto zdanie wierzę, kobieta, która ma coś do zaoferowania nie pójdzie z byle kim do łóżka.

49 minut temu, KotJaroslawa napisał:

no cóż połknąłem czerwoną pigułkę i wiem jak to wszystko działa :D ty zresztą też zdajesz sobie sprawę jak wygląda ta prawdziwa "rzeczywistość" :P ale matrixowym dziewczętom i chłopakom nie przetłumaczysz 🙂 marzenia o idealnym szczęściu są bezpieczniejsze :P 

A polać mu 😁

51 minut temu, KotJaroslawa napisał:

cierpisz stary na typową anhedonię czyli brak sensu życia, wszystko nudzi, brak uczuć wyższych, co pomoże ? mi dopiero pomogły piguły od magika :P przestałem być zombie któremu nic nie sprawia radości 🙂 

Hmm. A skutki uboczne? Wolę jednak zachować sprawność i trzeźwość umysłu ;) Leki to ostateczność.

51 minut temu, KotJaroslawa napisał:

ale co wy tak na chłopaka naskoczyliście ? że piszę prawdę, co czuje, myśli ? przecież to dobrze że ma o sobie super zdanie, zna swoje zalety jak i wady, nie boi się o nich mówić, ja to pochwalam i lubię takich pozytywnych ludzi :P 

- Gdy upadasz podnosisz się i próbujesz znowu.

- Nie, proszę pana, przy teście trzeźwości to tak nie działa.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Karalajna napisał:

Kiedyś Maleńczuk powiedział, że uwielbia feministki, bo jak się feministka zakocha, to potrafi u faceta spać na wycieraczce przed drzwiami. Więc myślę, że u @SarkastyczneSercejest taki brak emocji, że jakby się zakochał, to by spał na wycieraczce 😜 

Byłem kilka razy zakochany, nie zapominaj ;)  Zdarzało się poświęcić w pewnym stopniu.

27 minut temu, Karalajna napisał:

@KotJaroslawaNaprawdę bierzesz 400 mg sertraliny? Myślałam, że maksymalna dopuszczana dawka to 200 mg?

A dawka śmiertelna alkoholu to 2,8 promila, powiedz to ludziom, którzy mieli po 8 ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, arahja7 napisał:

A ja nie potrafię żyć bez wsparcia. Co więcej, nie mam wsparcia w nikim. 

Może my damy trochę wsparcia:-)

Pewnie nie wiem co mówię, ale ja bym chciała nie mieć emocji. Byłabym świetna w swojej pracy, osiągałabym same sukcesy, byłabym po prostu idealna......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

@SarkastyczneSerce, są leki, po których zachowuje się trzeźwość i sprawność umysłu, no, ale nie są to leki zbyt silne. Choć odnoszę wrażenie, że nie potrzebujesz akurat silnych mózgojebów. :D

Z zakochiwaniem się to też u mnie jest niełatwo, już w okresie dojrzewania miałem jakąś blokadę przed tym. Mam za sobą jeden krótki związek. Nie wiem, ile wspólnego z tym ma to, że większość ludzi budzi we mnie obojętność, lęk, niechęć lub wstręt i o ile ktoś się załapie na pozytywne uczucia z mojej strony, to nie musi działać jednak w drugą. A przełamać te wyżej wymienione nie jest mi łatwo, poza tym gdyby to było łatwe, to każdy mógłby być szczęśliwy z byle kim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Karalajna napisał:

Pewnie nie wiem co mówię, ale ja bym chciała nie mieć emocji. Byłabym świetna w swojej pracy, osiągałabym same sukcesy, byłabym po prostu idealna......

Co do pracy masz rację, ta dziedzina mojego życia jest akurat w dobrym stanie.

9 minut temu, weltschmerz napisał:

Choć odnoszę wrażenie, że nie potrzebujesz akurat silnych mózgojebów. :D

Wierzę, że nie potrzebuję żadnych :P

10 minut temu, weltschmerz napisał:

większość ludzi budzi we mnie obojętność, lęk, niechęć lub wstręt

No to też jesteś w dupie z tym. Może częściej wychodzić do ludzi? Nawet gdy się nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, weltschmerz napisał:

ale co to, ku..., znaczy "wychodzić do ludzi"? Mam zaczepiać ich na ulicy? Zaczynać durne small talki na przystanku, dosiadać się w pubie czy co?

Gdy się przebywa z ludźmi to kontakty pojawiają się same, doszedłem z doświadczenia do takich wniosków. Ilość wolnego czasu rzadko pozwala mi na coś więcej niż bilard i bary ale starczy gdzieś być, ludzie sami zagadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, arahja7 napisał:

A ja nie potrafię żyć bez wsparcia. Co więcej, nie mam wsparcia w nikim. 

Przytulam wirtualnie.

To jest coś, czego najbardziej się teraz boję.

3 minuty temu, SarkastyczneSerce napisał:

Gdy się przebywa z ludźmi to kontakty pojawiają się same, doszedłem z doświadczenia do takich wniosków. Ilość wolnego czasu rzadko pozwala mi na coś więcej niż bilard i bary ale starczy gdzieś być, ludzie sami zagadają.

Może kogoś do 'przebywania' łatwo znaleźć, ale w dorosłym życiu jest już raczej ciężko znaleźć kogoś, kto po prostu jest ok. Już nie piszę o żadnym wsparciu, akceptacji. Najmocniejszą walutą współczesnego świata jest czas.

1 minutę temu, Abigail_1Sm25 napisał:

Nie ma to jak dobre rady. Spędzaj wiecej czasu z ludźmi 🙄

Można zrobić gwiazdkę i napisać, że na forum. :P

Ja sobie nie wyobrażam teraz interakcji z przypadkowymi ludźmi i rozmowy z nimi o czymkolwiek. Kiedyś? Bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Abigail_1Sm25 napisał:

Nie ma to jak dobre rady. Spędzaj wiecej czasu z ludźmi 🙄

Takich rad jak te tu, ale i w realu słyszałem tysiące, ale to są rady dla "normalnych" a nie zaburzonych lękowo- depresyjnie. Kiedyś sporo czasu spędzałem w pubach, dyskotekach itp  a i tak byłem sam, także wystawianie się interakcje nie zawsze powoduje zakończenie samotności.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
6 minut temu, carlosbueno napisał:

Takich rad jak te tu, ale i w realu słyszałem tysiące, ale to są rady dla "normalnych" a nie zaburzonych lękowo- depresyjnie. Kiedyś sporo czasu spędzałem w pubach, dyskotekach itp  a i tak byłem sam, także wystawianie się interakcje nie zawsze powoduje zakończenie samotności.  

A może jeszcze bardziej zdołować, bo czego oczy nie widzą, tego sercu (aż tak) nie żal, tymczasem, gdy widzisz te tabuny normalsów, którzy czują się świetnie ze sobą nawzajem, możesz się tylko bardziej wkurzyć i zasmucić.

Edytowane przez weltschmerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Abigail_1Sm25 napisał:

Nie ma to jak dobre rady. Spędzaj wiecej czasu z ludźmi 🙄

Ciesz się, że nie rozmawiamy o religii, wtedy dopiero byś mnie znielubiła :D
Swoją drogą Twoja nieukrywana niechęć do mnie - której skądinąd nie znam powodów - jest wręcz zabawna 🙂 

40 minut temu, stworzonabyzyx napisał:

Najmocniejszą walutą współczesnego świata jest czas.

A że "czas to pieniądz" ;) Chyba naprawdę można je stosować wymiennie jako walutę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Abigail_1Sm25 napisał:

Hmm... a ja chętnie znalazłabym kogoś do przytulania, bez podtekstów. Takie sesje terapeutyczne. 

O to właśnie chodzi, żeby znaleźć kogoś, kto przytuli bez podtekstów, bo potrzebujemy pomocy i coś za tym idzie. Terapeuci chyba nie mogą? 

8 minut temu, SarkastyczneSerce napisał:

Ciesz się, że nie rozmawiamy o religii, wtedy dopiero byś mnie znielubiła :D
Swoją drogą Twoja nieukrywana niechęć do mnie - której skądinąd nie znam powodów - jest wręcz zabawna 🙂 

A że "czas to pieniądz" ;) Chyba naprawdę można je stosować wymiennie jako walutę.

Beznadziejne porównanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, stworzonabyzyx napisał:

O to właśnie chodzi, żeby znaleźć kogoś, kto przytuli bez podtekstów, bo potrzebujemy pomocy i coś za tym idzie. Terapeuci chyba nie mogą? 

Jeżeli mogą to sam zostanę terapeutą :D

12 minut temu, stworzonabyzyx napisał:

Beznadziejne porównanie...

Czasu do pieniądza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SarkastyczneSerce napisał:

Swoją drogą Twoja nieukrywana niechęć do mnie - której skądinąd nie znam powodów - jest wręcz zabawna 🙂 

Ja coś tak czułam, że Ty lubisz dziewczyny trudne do zdobycia 😜

Problemy z związkach, ciąg dalszy: Ja np. nie lubię, jak w sklepie ktoś brudnymi łapami grzebie w bułkach, gdy obok wiszą rękawiczki. Czy mam prawo za to skreślać faceta? Nie, bo to jakaś absurdalna błahostka, a i mnie daleko do ideału. Czy skreślam? TAK 🙂

Co do rozmów z ludźmi, to dzisiaj zaczepił mnie facet po 60-tce z takim tekstem: ,,Czy wie Pani jaki jest najlepszy środek przeczyszczający? Ryba po grecku ze Stokrotki". Nawet się nie zdenerwowałam, że oto w środku ciężkiej nerwicy obcy ludzie na ulicy ciągle do mnie coś mówią. Pomyślałam jedynie, że mam pomysł na prezenty świąteczne dla ludzi z pracy 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carlosbueno napisał:

Takich rad jak te tu, ale i w realu słyszałem tysiące, ale to są rady dla "normalnych" a nie zaburzonych lękowo- depresyjnie. Kiedyś sporo czasu spędzałem w pubach, dyskotekach itp  a i tak byłem sam, także wystawianie się interakcje nie zawsze powoduje zakończenie samotności.  

No przynajmniej na tym forum wszyscy Cię lubimy 🙂 Dla mnie to Ty jesteś taki anty Facebook 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Karalajna napisał:

No przynajmniej na tym forum wszyscy Cię lubimy 🙂 Dla mnie to Ty jesteś taki anty Facebook 🙂 

Parę lat temu na forum był człowiek który żądał mojego usunięcia bo szerze defetyzm i pochwalam lenistwo. 

Za fejsbukiem nie przepadam, nie mam się czym chwalić, wrzucam tam co najwyżej zdjęcia z wakacji a to zdarza się może raz na 2-3 lata i tylko dlatego że ludzie z pracy chcą je zobaczyć a tak w sumie najwygodniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Karalajna napisał:

Problemy z związkach, ciąg dalszy: Ja np. nie lubię, jak w sklepie ktoś brudnymi łapami grzebie w bułkach, gdy obok wiszą rękawiczki. Czy mam prawo za to skreślać faceta? Nie, bo to jakaś absurdalna błahostka, a i mnie daleko do ideału. Czy skreślam? TAK 🙂

Zdecydowanie masz prawo skreślić za to faceta :D Choć na jego miejscu wolałbym zostać poinformowany, że Ci się to nie podoba na początek ;)  Ja bym wziął rozwód za postawienie mokrego kubka na biurku z laptopem, to jedyne miejsce w domu, które bezwzględnie i zawsze musi być czyste. I nie ma, że wytrę później :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×