Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ja ostatnio rzadko sie udzielam tutaj ale moje dni jakoś lecą bo nie ma nauczycieli jezdze na terapie i mysle ze uda mi sie z tego wyjsc :)

Trzymajcie sie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja terapejtka polaczyla teraz terapie poznawczo-Behawioralna z EMDR tu w niemczech juz wielu psychoterapeutow tak pracuje. Nie potrafie dokladnie tego opisac, ale tydzien temu mialam pierwsza godzine na ktorej zostalam przygotowana a wczoraj pierwsza godzine gdzie EMDR zostalo zastosowane. W katdym badz razie czuje sie niesamowicie.

Jesli chodzi o artikul na stronie ktora podalam, musze powiedziec ze tu w niemczech nie uwaza sie EMDR za hokus pokus, jest to terapia za ktora placa ubezpieczalnie na zdrowie, jest metoda tak uznana jak kazda psychoterapie.

 

A jesli chodzi o wypowiedz w artykule na temat tego ze nie wie sie dokladnie w jaki sposob dziala ta terapia, musze dodac ze o zadnej terapie nie wie sie w jaki sposob dzialaj (mechanizm). Poniewaz psychika ludzi jest tak odmnienna jak ilosc ludzi leczacych sie wiec nie mozna dokladnie wytlumaczyc mechanizmu.

 

Bede informowac o postepach, w srode nastepny termin mam

 

Pozdrawiam

 

[Dodane po edycji:]

 

Tu troche dokladniej opisane jest dzialanie

 

http://www.viamedica.pl/gazety/gazeta8/darmowy_pdf.phtml?indeks=30&indeks_art=229

 

[Dodane po edycji:]

 

http://www.kul.pl/files/61/Studia%20z%20psychologii%20w%20KUL/Pasternak.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj dzien jak co dzien obok zycia. Choc mam juz w nosie nerwice ptsd itp po kolei zaliczane cuda(za stary lis na to jestem i za dlugo z nimi zyje zeby robily jeszcze na mnie jakies wrazenie. No moze od czasu do czasu), to jednak dalej zyje obok zycia.Czy to nie smieszne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj dzien jak co dzien obok zycia. Choc mam juz w nosie nerwice ptsd itp po kolei zaliczane cuda(za stary lis na to jestem i za dlugo z nimi zyje zeby robily jeszcze na mnie jakies wrazenie. No moze od czasu do czasu), to jednak dalej zyje obok zycia.Czy to nie smieszne ?

 

 

Raczej bardzo smutne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem w planach imprezę. Nawet dwie imprezy. Ale nie dam rady.

Do wieczora jeszcze trochę czasu, nie nastawiaj się z góry na nie!

Ja też mam w planach imprezę taneczną, ostatnio mi się czasem włącza dziwne samopoczucie choć ataków jako takich prawie już nie mam, ale chcę wyjść bo nie wiem czy wiecie że to są OSTATNIE DWA WEEKENDY KARNAWAŁU potem już tłusty czwartek, ostatki, środa popielcowa, popiół i umartwienie ;) wiem że to dla niektórych niewiele znaczy no ale tak wygląda tradycyjny kalendarz, ja mam zamiar bawić się w karnawale ile dam radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie nerwica zaatakowala pierwszy raz wlasnie po dentyscie..idac do dentysty taaak sie panicznie balam a nie wiem czemu bo normalnie do dentysty chodze cale zycie a wtedy nie wiem jak nienormalna i za kilka dni mialam ataki dusznosci i nie wiedzialam co to i nakrecalam sie ze serce itd....i tak zaczely sie moje nerwicowe ataki :roll: teraz mnie tez czeka dentysta a ja sie boje rpzelamac lek :evil: i jak pomysle ze przedtem biegalam do dentysty 2 razy w roku i nigdy sie nie balam :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc

kto bierze sertraline czyli serotonine???...

otoz lamie mnie jakies grypsko i na mnie zawsze dziala tylko ibuprom

a na ulotce jak i w internecie jest napisane ze nie wolno lekow z grupy ibuprofenow :-| przedtem pytalam tu lekarza w UK a on sie usmial ze pierwsze slyszy...a przeciez po co to wiec pisze na ulotkach i w internecie

 

co bierzecie w goraczce???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie taki zły, w pracy byłam chwilkę, potem dentysta (bez komentarza) potem poszłam spać, potem wpadła koleżanka z którą się nie widziałam wieki bo siedziała za granicą, poszłyśmy na baaaardzo długi spacer i sobie porozmawiałyśmy. Bardzo się ciesze z tego spotkania, bo tak mi brakowało naszych wycieczek rowerowych i wypadów.

Zawsze mnie gdzieś wyciągała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff juz chyba nie ma miejsca w Warszawie gdzie bym nie był...:o Tyle sie najezdzilem za mieszkaniem że nogi odmawiaja posluszenstwa..;/

 

ale na 76% juz znalazlem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj dzien zapowiada siè ciekawie:wieczorkiem idziemy grac w krègle-nigdy nie gralam-potem robimy grilla ze znajomymi,myslè,ze bèdzie ciekawie :twisted: a Wy kochani jakie plany na sobotè??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×