Skocz do zawartości
Nerwica.com

METYLOFENIDAT (Concerta, Medikinet, Medikinet CR)


Badziak

Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy metylofenidat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      52
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      2


Rekomendowane odpowiedzi

Michuj.Nie chcem się wymądrzać ,ale jeśli Marek cierpi na typowe zaburzenia depresyjne (bez cienia ADHD), TO NAPEWNO METYLOFENIDAT TO LEK NIE DLA NIEGO!!!Ba, może nawet wjebać żywcem w jeszcze gorszą depresję.Ktoś doświadczony z tym lekiem,bardzo mądrzę powiedział na HYPERREALU,o braniu go w depresji i leczeniu nim depresji :KAMiKAZE.Lecz nie byłbym pewien ,po tym jakie leki pomagają Markowi ,czy to tak do końca "czysta depresja",po prostu ,nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michuj.Nie chcem się wymądrzać ,ale jeśli Marek cierpi na typowe zaburzenia depresyjne (bez cienia ADHD), TO NAPEWNO METYLOFENIDAT TO LEK NIE DLA NIEGO!!!Ba, może nawet wjebać żywcem w jeszcze gorszą depresję.Ktoś doświadczony z tym lekiem,bardzo mądrzę powiedział na HYPERREALU,o braniu go w depresji i leczeniu nim depresji :KAMiKAZE.Lecz nie byłbym pewien ,po tym jakie leki pomagają Markowi ,czy to tak do końca "czysta depresja",po prostu ,nie wiem.

 

Kolega Marek77 nie ma cierpliwości do leków i szuka ''drogi na skróty''. No właśnie na hypku znajdziesz wiele recenzji. Jeden koleś nawet próbował tabletami na kaszel leczyć depresję. W teorii DXM jakby nie było to SSRI.Można by rzec, że cel zacny. Ale w TEORII . I co z tego wyszło? Oczywiście wielkie g. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dowiem sie jak działa dopóki nie spróbuje ,Dlatego właśnie próbuj Marku,nawet jeśli lek ten nie miałby Ci pomóc.Jeśli nie masz depresji ,ani silnych skłonności do niej myślę po swojemu ,że metylofenidat Ci nie zaszkodzi.A jeśli nawet coś tam po nim Cię będzie dołować,na rynku jest tyle wszelkiego rodzaju i maści antydepresantów,że zawsze znajdziesz coś dobrego co będziesz mógł brać równolegle w mądrych dawkach,a co podniesie Cię na duchu.Rozumiem,że leki załatwiłeś sobie z drugiego obiegu,i suma sumarum drogo będzie kosztować Cię ta terapia ,zwłaszcza ,że tolerka w wydaniu metylo...rośnie wysoko ,lecz i to do pewnego poziomu. Miko ;Michuj zawsze uważałem że Acodin-DXM to zdecydowanie narkomański środek ,dla małolatów ,by się odurzyć,czy ma on jakiś potencjał leczniczy,bo w tym temacie zaskoczyliście mnie bardzo.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acodin jest dobry na kaszel. Chyba pomaga w odksztuszaniu. Czasem miło jest rekreacyjnie zapodać, ale nie wyobrażam sobie to brać częściej niż raz na kilka miesięcy.

 

Marek- przestudiuj sobie hyperreala i będziesz wiedzieć wszystko co Ci potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie i oficjalnie na kaszel,ale czego to człowiek nie wymyśli ,żeby dobrze się poczuć.Wszystko zależy od dawki,reszta może wydawać się taka sama.DXM,trochę i pobieżnie o tym teraz poczytałem,substancja ciekawa na swój sposób,ale chyba łatwo można się w tym za głeboko zanurzyć ...i narobić sobie biedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paweł3 ma potencjał poprawiający nastrój i depresję, ale nie nadaje się do jej leczenia. Ketamina też leczy depresję, ale jest halucynogenem.

 

W leczeniu depresji chodzi o pare rzeczy: aby środek nie szkodził, można go było brać długo i żeby z czasem leczył a nie działał tylko gdy go bierzemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77 zaskoczę Cię ale bupropion do metylofenidatu ma tyle co dupa do wiatraka. I chodzi mi o to, że wellbutrin działa u niektórych antydepresyjnie a metylofenidat za chu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie Miko metylo nasilał lęki , u mnie zaś sporadycznie "ataki" złości ,trudne do opanowania .Macie jakiś sposób ,żeby to zbić ,farmakologicznie?

 

-- 27 lip 2011, 23:43 --

 

'' Pozatym były dni gdy działał lepiej a były gdy wydawało mi się, że nie czuję działania.''Mam to samo,podobnie jak opisywał u siebie Miko.Jest to bardzo'' nierówny ''lek jeśli chodzi o wyrazistość odczuwania.Tolerancja ,acz delikatnie i powolutku to jednak szybuje w górę.Dawkowanie tego leku ,aby dawało efekt,to subtelna sztuka. W porównaniu z amfetaminą (też psychostymulant)tutaj wydaje mi trzeba trochę pogłówkować i poobserwować siebie i swoje reakcje na lek.Ścierwo zawsze zadziała,na zasadzie:"im więcej tym lepszy i mocniejszy efekt".W przypadku metylofenidatu ta logika wcale sie nie sprawdza.Więcej może znaczyć gorzej.I chyba dobrze ,bo metylo to LEK ,a amfa to narkotyk. No właśnie ,jadąc dalej na zasadzie porównania metylo przede wszyskim tonuje wybuchową impulsywność,amfa raczej daje przejrzystość ,jasność ,żywą euforię.Tutaj euforii nie doświadczyłem w ogóle. Poza tym ,pięknym jest tutaj(metylo) to ,że co jeszcze niedawno wkur..... niemiłosiernie ,dziś mogę nad tym zapanować bardzo łagodnie.To jak CUD u mnie i to właśnie w tym leku jest dla mnie najpiękniejsze i najwartościowsze-SUPER!

Jeśli chodzi o UWAGĘ i jej skupianie na czymś co chcemy to naprawdę troszkę się poprawiła,ale żadnej rewelacji nie zauważyłem(jeśli ktoś brał coaxil-to taki sam lub bardzo zbliżony efekt).Jestem też pewny ,że gdybym zwiększył dawkę metylo ,ten efekt NAPEWNO jeszcze by się mocno poprawił.

PAMIĘĆ ,jakby trochę lepsza,ale wydaje mi się ,że jest to raczej związane z mniejszym stresem teraz przeze mnie odczuwanym. To tak na tyle i na teraz ,pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz ale metylo ma statut narkotyku, równie dobrze mógłbyś się sądzić o to, że ktoś Ci nie sprzedał heroiny. Zapomnij o kasie i o leku. Chcesz iść do sądu jako niedoszły paser, czyli osoba kupująca lek pochodzący z przestępstwa, a czymś takim jest handel narkotykami (nie lekami, to jest narkotyk).

Marek, czasem mnie rozbrajasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest substancja warunkowo dopuszczona do obrotu, wydawana ściśle pod kontrolą lekarza. Jeśli jest w innych rękach, niż zapisanemu ADHD'owcowi jest narkotykiem takim jak np. marihuana i heroina. W Twoich rękach to nie jest lek tylko narkotyk i tak taktuje to też prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek77, A nie boisz sie, ze lek ten pogorszy Twoj stan ? Po co ryzykowac psychoze ?

Zenonek,przesadzasz!!! i to mocno z tą PSYCHOZĄ ,albo za bardzo nie wiesz co oznacza w psychiatrii termin psychoza.Zeby ja wywołać ,uwierz, trzeba ostro nawalać i ryć beret i to nie metylo ,a kurewsko ciężką amfetaminą.BYŁBYM SPOKOJNY O MARKA I JEGO ZAGROŻENIE PSYCHOZĄ W ZWIĄZKU Z METYLO.Poza tym ,nigdzie nie czytałem(a mocno interesuje się tym lekiem) ,by metylo wywoływał psychozy nawet brany nie do leczenia a do ćpania ,jeśli w ogole można tym ćpać.Pozdrawiam ,i przepraszam za ostrość mojego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Badziak ,ulotkę sprawdzę bardzo skrupulatnie , i jeśli okaże się ,że jest tak napisane to już teraz przepraszam.Lecz nic i nigdzie o tym -O PAMIĘCI-nie doczytałem na tę chwilę.Sprawdzę. Jeśli chodzi o ten lek to prawdziwe niebezpieczeństwo tkwi w UKŁADZIE KRĄŻENIA ,SERCU.TRZEBA MIEĆ JE ''SILNE JAK DZWON'',ABY BRAĆ BEZPIECZNIE TEN LEK.Uwierz mi za każdą wizytą ,lekarz wręcz sie mnie pyta dokładnie ,"a jak z sercem?,nie męczysz sie za szybko?itd UKŁAD KRĄŻĘNIA!!!.Bez zdrowego serca , z jakimiś chorobami z nim związanymi lepiej nie brać tego leku ,bo można (nie wiem czy przesadzę)zachaczyć o KOSTNICĘ.I tego obawiałbym się najbardziej ,a nie wątpliwych psychoz,które jeśli już są, to są niezmiernie rzadkie i to przy mega dawkach(powyżej 60mg/dz.)Tak myślę.Pozdro.

 

-- 30 lip 2011, 23:53 --

 

Mam przed sobą ulotkę Medikinetu,dłuższą niż 3 porcje papieru toaletowego,przeczytałem ja kilkakrotnie i nie padło tam ani jedno słowo PSYCHOZA! DOKŁadnIE. Jedynie co mógłbym bardzo,bardzo mocno nagiąc do tego terminu,w dodatku silnie naditerpretując,cytuję:"W działaniach niepożądanych-bardzo rzadko(to jest RZADZIEJ NIŻ 1 NA 10 000 OSÓB)-cięzkie lub nietypowe zmiany nastroju,urojenia i omamy...TYLE ,i tylko tyle! Za to bardzo dużo piszą o problemach z sercem ,tarczycą,ciśnieniem krwi. Przy częstych działaniach niepożądanych(częściej niż u 1 na 100 osób i rzadziej niż u jednej na 10 osób):zwiekszenie częstości akcji serca,kołatanie serca,zmiany rytmu serca,lub ciśnienia krwi.TO TEŻ TYLE i tylko tyle.

w ulotce masz ostrzeżenie, że metylo powoduje dodatni wynik testów na narkotyki.
Hola ,hola niezupełnie i nie dokońca.jest napisane raczej tak(kto umie czytać niech czyta dokładnie i dosłownie):''Medikinet MOŻE DAWAĆ dodatnie wyniki testów na obecność substancji psychostymulujących w organiżmie u lekkoatletów lub sportowców(jakby lekkoatleci nie byli sportowcami),oraz u kobiet(dlaczego kobiet ,nie wiem).Także Badziak prosiłbym Cie o bardziej szczególne ,a mniej ogólne prawdy,bo ja wiem ,że diabełek najczęściej tkwi w szczegółach.Jeśli ktoś doczytał cały mój post przede wszystkim dziękuję za cierpliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek nie ośmieszaj się, sprawa jest przegrana, pogrążysz siebie i tą kobietę. Dobrze wiesz, że ten lek jest na różową receptę, nie można odsprzedawać leków, a Ty nie możesz ich kupować od kogoś bo to substacja narkotyczna.

 

-- 31 lip 2011, 00:50 --

 

Pozatym wiesz, że ciężko jest ten lek zrobić to co się dziwisz, że ktoś Cię przekręcił na 80 zł.

 

-- 31 lip 2011, 00:52 --

 

paweł3 nie broń tak tego leku tylko dlatego, że go bierzesz i że dobrze na Ciebie działa. Jakby był bezpieczny i nie wpływał negatywnie na organizm to by nie był na różową receptę. Nie można brać leku dowoli tylko dlatego że "robi nam dobrze"...tak twierdzi mój wujek który jest uzależniony od benzodiazepin i tramalu - mówi, że dobrze się po nich czuje i tyle, tak usprawiedliwia branie tych leków...metylofenidat pewnie by niektórym poprawił koncentrację, niektórym dał więcej energii, może lepszy nastrój itd, ale to nie powód by go brać, jest na różową receptę, a to coś znaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat patrzyłam na ulotkę Concerty, ale to jeden pies.

 

http://www.janssen-cilag.pl/content/backgrounders/janssen-cilag.pl_pol/pool_content/pdf/udp_concerta.pdf

 

Jest i o psychozie, i o dodatnich wynikach testów na narkotyki.

Testy na obecność narkotyków

Lek może spowodować dodatni wynik testu na obecność narkotyków. Dotyczy to również testów wykonywanych u sportowców.

Niezbyt często (występuje rzadziej niż u 1 na 100 pacjentów)

* myśli lub tendencje samobójcze

* widzenie, czucie lub słyszenie rzeczy nierealnych - są to objawy psychozy

(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×