Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

Aurora czytałam :) lubię obcować z literaturą piękną, choć na ogół jeśli chodzi o romanse to jednak staram się je omijać szerokim łukiem :D

 

Midori już zasysam ;)

 

EwaBraun Tango czytałam tak dawno że już nic nie pamiętam :D

 

Ma ktoś tutaj konto na lubimy czytać i gustuje w e-bookach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie przeczytałam dwie książki oparte na faktach:

1. Pisarz, który nienawidził kobiet. Podwójne życie seryjnego mordercy Johna Leake'a.

Ciekawa książka. Opowiada o tym, jak morderca skazany na dożywocie staje się cenionym pisarzem i dzięki poparciu istotnych osobistości z różnych kręgów dochodzi do jego uwolnienia. Po tym oczywiście Jack Unterweger zabiera się za to, co lubi najbardziej - uwodzenie i mordowanie kobiet. Austriacy wierzą w jego niewinność, niektórzy nawet do samego końca...

2. Komandos Richarda Marcinko.

Idealna książka dla tych, którzy choć trochę pragną wiedzieć jak działa amerykańska marynarka wojenna i jej tajne oddziały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snow18, dla mnie do tej pory najlepszy był "Wielki Marsz"

Tej akurat nie czytałem. Mnie najbardziej powaliły "Misery", "To" oraz "Ręka mistrza". Czytałem też ostatnio kontynuację kultowego "Lśnienie" czyli "Doktor sen" ale to zupełnie inny klimat i te jego pomysły jakoś mi się tam w kupę nie składają. Książka dobra momentami ale jako całość najwyżej "obleci".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne dwie książki Mastertona przeczytane: Ogród zła i Wizerunek zła. Ta pierwsza, hmmm... Kompletnie nie przypadła mi do gustu. Druga jest już znacznie bardziej ambitniejsza, mroczna...

 

Dzisiaj zabieram się za Dom śmierci Koontza. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Jak wy możecie tak szybko pochłaniać te książki? :shock: Zdradźcie sekret, bo mnie przeczytanie ledwie 200 stron zajmuje kilka dni. :P

 

Zaczęłam dziś czytać Pożegnanie z Afryką Karen Blixen. Jak na razie po 30 stronach nie bardzo mi się podoba, no ale mam nadzieję, że jednak z biegiem akcji fabuła jakoś mnie zaciekawi. Na dniach zabieram się też za Sklepy cynamonowe Schulza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nie jest szybkie czytanie.Po prostu mam czas na czytanie cały dzień.

 

-- 28 mar 2014, 15:11 --

 

Kolejne dwie książki Mastertona przeczytane: Ogród zła i Wizerunek zła. Ta pierwsza, hmmm... Kompletnie nie przypadła mi do gustu. Druga jest już znacznie bardziej ambitniejsza, mroczna...

 

Dzisiaj zabieram się za Dom śmierci Koontza. :twisted:

Ja też lubię Mastertona.Polecam cykl Wojownicy Nocy.Fajny jest Dziewiąty Koszmar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej powaliły "Misery", "To" oraz "Ręka mistrza". Czytałem też ostatnio kontynuację kultowego "Lśnienie" czyli "Doktor sen" ale to zupełnie inny klimat i te jego pomysły jakoś mi się tam w kupę nie składają. Książka dobra momentami ale jako całość najwyżej "obleci".

Dla mnie "Wielki Marsz", "Lśnienie", "Misery" - Święta Trójca Kinga. "Doktor Sen" zacząłem ale po jakichś 50 stronach sobie odpuściłem, chyba z przykrością pewną muszę przepchnąć Kinga do katalogu autorów którzy już "się skończyli"... Dobrze że tych klasyków kilka zostało.

 

Jak wy możecie tak szybko pochłaniać te książki?

To zależy od atrakcyjności danej pozycji. "Kolekcjonera" Fowles'a wessałem w jeden wieczór, "Króla bezmiarów" Kresa męczę od jakiegoś półtora roku i nie mogę skończyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba z przykrością pewną muszę przepchnąć Kinga do katalogu autorów którzy już "się skończyli"... Dobrze że tych klasyków kilka zostało.

A czytałeś jego syna? Mam 'Rogi', w zasadzie to może w nocy poczytam dla wyciszenia dzisiejszego pierdolca, otwieram i zaczyna się rozdziałem 'Piekło', brzmi dobrze dla mnie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aurora92, mnie nie licz, posiadam ~15 książek (nie licząc na studia i około tej tematyki) a od listopada przeczytałem World War Z, Grę Endera, Apokalipsę Z tom. 1,2 i 3 rozdziały Metro 2033 po pol. i ang., niełatwo znaleźć mi coś co chciałbym przeczytać bo interesuje mnie wyłącznie sci-fi, horror, kryminał, a i tak jest tego masę od klasyki typu Diuna, Odyseja Kosmiczna poczynając, wydaje mi się, że do 50-tki może przeczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×