Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

" Ekonomia dla normalnych ludzi" Gene Callahan. Świetna książka ;)

Znalazłem ciekawą książka Murraya Rothbarda, ale chyba sobie odpuszczę, bo mam jakiś przesyt ekonomii. Ostatnimi czasy albo czytałem książki ekonomiczne, albo oglądałem wykłady na ten temat i czytałem artykuły. Poszukam czegoś ciekawego z innej dziedziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dawca" Lois Lowry. Książka z pogranicza fantastyki i utopii społecznej. Życie w "idealnym" świecie, gdzie wszystko jest uporządkowane i jednorodne. Nie trzeba podejmować decyzji ani dokonywać wyborów. Obowiązuje regulamin, którego należy bezwzględnie przestrzegać. "Dawca" to bardzo dobra lektura, chociaż zakończenie tak średnio przypadło mi do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hurtowo przez ostatnie 1,5 miecha

Nekroskop od 1 do 5 - genialny horror,wartka akcja,makabra,barwne opisy zostawiające spore pole do popisu wyobraźni,Genialny i równocześnie smutny koniec,jak to ktoś poświęcając się za daną rasę,jest przez nią potem odtrącony.

Metro 2033 - przeczytane po raz kolejny,post-apo klimat,metro,mateczka rasija...czuć ducha wuja putina,przy okazji troll ending też dobre

Jo Nesbo czerwone gardło - yyy ta książka zrobiła mnie w uja,nie ogarniam co kto,gdzie jak i o wut kaman,troll,epic troll,albo jestem za głupi D:

AndyMcnab Rosjanin - W toku.

 

Przymierzam się kiedyś,do kupna reszty cyklu nekroskopa, (Lumley),potem kilka pozycji od Stephena Kinga (Mroczna wieża) i Bastion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie zajrzałem do tego działu, by napisać coś na temat książek.

Obecnie wciągnąłem się w czytanie kryminałów, jak również thrillerów amerykańskich. W Pionkach, gdzie mieszkam, wypożyczałem z BIBLIOTEKI sporo powieści kryminalnych, w tym polskich. Bardziej mnie wciągają polskie kryminały, dobrych autorów. Czytałem trochę angielskich kryminałów. Teraz jestem w Szczecinie i wypożyczyłem sobie kilka amerykańskich thrillerów.

Akurat znajomy jest zapisany, tutaj w BIBLIOTECE, i zgodził się, bym coś sobie wypożyczył. Jako, że interesuję się sprawami kryminalnymi, to sporo na ten temat czytam kryminałów i tylko taki gatunek literatury mnie interesuje. Ostatni kryminał, jaki przeczytałem, będąc jeszcze w mojej mieścinie, to "Gra w czerwone", Katarzyny Rygiel. Ciekawy, polski kryminał, w którym wydarzenia zostały przedstawione w Warszawie, a częściowo też w Szczecinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba aż tak źle z Tobą nie jest? Ja jestem zafascynowany książkami, ale jak już pisałem, tylko literaturą kryminalną, również thrillery psychologiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem trylogię Apokalipsa Z Loureiro, można przeczytać z nudów ale czasem zajeżdża amatorką wyraźnie, paradoksalnie 3 cześć najlepsza a po drugiej najsłabszej imho nie miałem ochoty na 3, ostatecznie chciałem dowiedzieć się jak skończy się historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×