Skocz do zawartości
Nerwica.com

Książki, książki..i książeczki.


meskalina

Rekomendowane odpowiedzi

pinda, ta książka jest na liście moich książek do przeczytania przed śmiercią, lubie sposób pisania Dostojewskiego

dziś w nocy przeczytałam Dr Jekyll i Mr Hyde, taki klasyk a ja go tak długo odkładałam, świetny!

Teraz próbuję "Mumię" Anne Rice... ale coś mi ciężko wchodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Snejana, oł jes, to pozycja obowiązkowa :smile:

 

Książka niesamowita, wprawdzie nieco przygnębiająca, ale styl i bystrość Fiodora to rekompensują :smile:

 

Jakbys mieszkala blizej, bym Ci nawet pożyczyła ;)

 

A "Idiotę" i "Braci Karamazow" czytałas? :) do dopiero urywa pupe&pipe!

 

"Mumii" nie czytałam, daj znać jak postępy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinda, doszłam do połowy "idioty" i ukradli mi książke... nie mialam czasu do niej wrocic

do Braci Karamazow też się zabiorę!

A propos Mumii to ze względu na to, ze lubię prozę A Rice myslalam, ze wejdzie gładko jak np. Wywiad z Wampirem... a to już nie to samo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówiąc o zegarkach na rękach i słupach elektrycznych w "Krzyzakach" :)

Koleżanka się nie wyśmiewa z wiekopomnych dokonań kinematografii PRL tylko zapozna się z dziełami Poego i Camusa jak Fiodora lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie tez odswieze sobie Krola Szczurow, pewnie tez Ci dobrze znane?

Z gustów Koleżanki wnoszę, że lubi w literaturze psychologiczną głębię oraz analizę ludzkich zachowań. A może przeszarżowała z tym grzebaniem się w umyśle i duszy, czego to efektem było wylądowanie na tym forumie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pinda, Wszystkie przygody Sherlocka Holmesa , Morderstwo w Orient Express - Agahty Christi , oczywiście Stanisław Grzesiuk i wszystkie jego książki , o ile pamiętam napisał trzy , ale kto wie może było ich więcej . A tak poza tym , to trudno mi sobie przypomnieć teraz , na pewno przeczytałem setki kryminałów i może z dwie psychologiczne :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne Pałlo Koelo itepe.

A co mi tu Koleżanka imputuje? Jeśli chodzi o Brazylię to Infamis akceptuje tylko takie klimaty:

 

big.39790.47BDB0CA-88B5-4C5F-AA40-A0A31E9BDF40.jpg

 

Sama Koleżanka przywołała Fiodora i Jamesa. Zastanowi się jeszcze raz nad Karamazowami, to będzie wiedziała co mam na myśli pisząc o psychologicznej głębi. A jak nie, to wydam Koleżankę na pastwę Wielkiego Inkwizytora. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×