Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Carica Milica,

I co dobrze się to sprawdza?

Bo ja też mam wahania nastroju z bardzo szybkim przebiegiem około tydzień na tydzień, i póki co lamo nie daje rady. Chadu nie mam stwierdzonego jednak te moje wahania mogłyby na to wskazywać. Tylko moja "mania" nie jest aż tak mocna i nie czuje się jak pierdolony Zeus a raczej jak normalny człowiek, samotny, z wieloma problemami ale z wiarą że mogę to wszystko pokonać.

Btw. Ostatnio nie wykupiłem lamo w porę i miałem kilkudniową przerwę w łykaniu i teraz po wznowieniu jedzenia zauważyłem, że poprawia mi nastrój i faktycznie człowiek jest po nim trochę taki przyjebany i myli np. Austrię z Australią :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamo trzepie mózg i myślenie. Całe swoje życie zbudowałam na nauce języków obcych, więc byłam załamana, kiedy po tym leku, nie potrafiłam złożyć poprawnego zdania w jakimkolwiek znanym mi języku. Po polsku też miałam problemy z wyrażaniem swoich myśli. :lol:

To nieźle hehe. Tak na marginesie, ile języków znasz?

 

Jeszcze na konto lamo muszę dopisać ból pleców (chyba od tego?) i to, że robi mi się ciemno przed oczami jak wstaje po dłuższym czasie siedzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z tego leku przez ok.3-4 msc do stycznia tego roku. Przez pierwsze dwa miesiące zupełnie nieźle - dobre działanie antydepresyjne (100 mg) etc. Po ok. dwóch miesiącach ostry zjazd w dół ze stanami depresyjnymi i pojawiającymi się myślami samobójczymi. Mam za sobą historię leczenia głównie ssri i żaden lek jeszcze nie wywoływał myśli samobójczych. Nawet po odstawieniu kilka miesięcy temu nie jestem w stanie kompletnie jeszcze dojść do siebie.

 

Lamotrygina co ciekawe, bardzo silnie działa bakteriobójczo i nieźle "czesze" florę bakteryjną jelit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NEUROLEPTYK? Lamotrygina to normotymik czy jak wolisz - stabilizator nastroju, lek przeciwpadaczkowy. Aktualnie biorę 50mg, ale chyba wejde na 2x50mg. Zero wysypek, zero działań ubocznych. Jest świetnie, czyści zapis z nieprawidłowych wyładowań. Bajeczka. będę sertre chyba zmniejszał na 50mg, bo wstaje zbyt zmulony przez nią z rana.

 

-- 09 wrz 2016, 20:06 --

 

No i nie działa na receptory dopaminy. Hamuje wydzielanie się glutaminianu i blokuje kanały sodowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to tylko, żeby ministerstwo sie nie przywaliło. Ja zawsze odradzam czytanie ulotek, bo można sie nakręcić. Jedyne co Ci sie może stać na początku to senność i uczucie coś jakby upojenia alkoholowego. Po kilku dniach przechodzi. :D

 

 

Masz na myśli pregabalina czy lamotrygine.

 

Btw ta lamotrygina to jest lek przeciwpsychotyczny 1 czy 2 generacji. Kurcze w ogóle jaka nazwa, aż strach się bać przeciwpsychotyczny.

 

Już w ogóle całkiem czuje się jak wariat. :why:

 

A i ważne pytanie. Czy ten lek czuć od 1 tabsa czy trzeba czekać aż się rozkręci jak SSRI. ze 2 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o pregabalinie, ja Ci odpowiedziałem również na ten temat. :)

Lamotrygina to normotymik. Nie wiem gdzie wyczytałeś, że to lek przeciwpsychotyczny. Przeciwpsychotyczne to są neuroleptyki (olanzapina, risperidon, amisulpryd). Lamotrygina to lek przeciwpadaczkowy oraz normotymik czyli stabilizator nastroju. Hamuje wydzielanie się glutaminianu (neuroprzekaźnika pobudzającego) oraz blokuje kanały sodowe. Jest też raczej najbezpieczniejszym stabilizatorem. No chyba, że chcesz sobie zablokować cały cytochrom P450 to zapraszam do działu z karbamazepiną, no ewentualnie przypadkowo zatruć się węglanem litu to też masz osobny temat. :mrgreen:

Tak, pregabalina działa od pierwszej tabletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś o pregabalinie, ja Ci odpowiedziałem również na ten temat. :)

Lamotrygina to normotymik. Nie wiem gdzie wyczytałeś, że to lek przeciwpsychotyczny. Przeciwpsychotyczne to są neuroleptyki (olanzapina, risperidon, amisulpryd). Lamotrygina to lek przeciwpadaczkowy oraz normotymik czyli stabilizator nastroju. Hamuje wydzielanie się glutaminianu (neuroprzekaźnika pobudzającego) oraz blokuje kanały sodowe. Jest też raczej najbezpieczniejszym stabilizatorem. No chyba, że chcesz sobie zablokować cały cytochrom P450 to zapraszam do działu z karbamazepiną, no ewentualnie przypadkowo zatruć się węglanem litu to też masz osobny temat. :mrgreen:

Tak, pregabalina działa od pierwszej tabletki.

 

 

hmm to może to jest czego szukam tzn.

 

GABA <-> glutaminian.

 

Chodzi mi o to że zmniejszajac glutaminian (pobudzenie) "zwiększam" GABA sedacje. Coś jak po alko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa. Tak jak piszesz to jest w układzie serotonina <--> dopamina (upraszczając ofc).

Glutaminian jest prekursorem GABA. Więc mózg się pobudza glutaminianem, potem glutaminian sie rozpada, przekształca do GABA i mózg się hamuje. Czasami jednak z różnych przyczyn albo GABY jest za mało, albo zbyt dużo jest glutaminianu. Ja osobiście nie odczuwam z powodu zmniejszonej ilości glutaminianu jakiegoś niedoboru gaba. Czuję się dobrze, ten lek łykam jak cukierki.

 

-- 16 wrz 2016, 13:09 --

 

Znaczy sie Tobie chyba chodziło znowu o pregabaline, a ja odpowiedziałem na lamotrygine :mrgreen:

"Pregabalina jest lekiem o szerokim spektrum

działania klinicznego. Mechanizm działania wiąże

się z powinowactwem do podjednostki α2 δ napięciowo

zależnych kanałów wapniowych. Podjednostka ta

reguluje uwalnianie neuroprzekaźników o działaniu

pobudzającym z pęcherzyków presynaptycznych,

szczególnie w neuronach wykazujących nadmierne

wyładowania. Przypuszcza się, że lek ten zwiększa

ilość GABA w mózgu, ale nie wiadomo jaki jest

mechanizm tego zjawiska."

Polecam poczytać. :)

http://old.ipin.edu.pl/fpn/aktualne/2007/4/t23z4_5.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamo nie wpływa w żaden sposób na potencje. :) Podwójnego widzenia ja nie uświadczyłem i zawrotów głowy również. Chopie tyś nie brał depakiny, która ma w czarnej ramce ostrzeżenie o toksycznym zapaleniu trzustki i zapaleniu (czy tam marskości) wątroby. Bierz i sie ciesz, że dostałeś dobry lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamo nie wpływa w żaden sposób na potencje. :) Podwójnego widzenia ja nie uświadczyłem i zawrotów głowy również. Chopie tyś nie brał depakiny, która ma w czarnej ramce ostrzeżenie o toksycznym zapaleniu trzustki i zapaleniu (czy tam marskości) wątroby. Bierz i sie ciesz, że dostałeś dobry lek.

 

łykasz tylko 1x50mg ?

 

Miałem brać 1 - 1 - 1 po 25mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Czy ktoś zauważył u siebie napęd po Lamitrinie?

 

Bralem kiedys dawke 200 mg i zadzialala tak, teraz jestem na 100mg od tygodnia, czuje troche wyciszenie, ale jakis rozlazly jestem.

 

Chodzi mi i to czy ktos z Was zaobserwowal u siebie taki pozytywny skutek jak wyzszy naped po tym leku. Bede wdzieczny za wymiane doswiadczen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! dostałem od swojego doktora 50mg lamotryginy. Pytanie do tego escitalopram 10mg czy 30 mianseryny?

Czy jest szansa że na zestawie Elicea 10mg i Lamotrix 50mg będę spał. Bierze ktoś taki zestaw?Jak się sprawdza w Chad plus nerwica natręctw, lęki,

fobia społeczna. Jednym słowem wszystkiego po trochu w przebiegu chad. Z góry dziękuję za opinie. P.s. do tego bezsenność.

 

-- 27 wrz 2016, 14:33 --

 

aha jeszcze taka sprawa że po ssri boję się anhedonii a po mianserynie tycia. Dawka docelowa lamo to 100mg.

Czy samo lamo ewentualnie wystarczy żeby zapobiegać głównie epizodom depresyjnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×