Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

cyklopkaa co myslisz o tym czy kobieta będąc w ciąży może brac mirte?czy dziecko urodzi sie upośledzone?wiem ,że nie powinno sie żadnych leków brac ale jak sie wpadnie podczas leczenia mirtą to zanim sie powoli odstawi to też minie jakiś czas.

Opinie na internecie są różne a mirta ma kat.C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha, jestem pewna, że to Chada. Kojarzę, że miał podobne wypowiedzi, podobny sposób pisania, podobne poczucie humoru. Może, się ukrywa, bo dużo na forum namieszał i z wieloma osobami ma na "pieńku". Pamiętam, że często dochodziło do spięć, z jego udziałem...To co CHADA ujawnisz się wreszcie? Ile mamy czekać????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

estera1, z tego co widzę na ulotce lek mocno odradzany jest pod koniec ciąży ze względu na możliwe powikłania przy porodzie. Natomiast nie jest to taka straszna chemia, żeby na początku ciąży mogła zaburzyć rozwój. Myślę, że jak większość leków zdąży się odstawić, kiedy przyjdzie co do czego.

 

-- 12 paź 2014, 16:40 --

 

cyklopka, i jak się łączy mirtazapinę z kwetiapiną? Na co bierzesz taki zestaw? Nie powoduje nadmiernej senności?

Ubok senny po mircie mi szybko minął, po kwetiapinie nie mam w ogóle senności jako uboka. A że się czuję rano niewyspana to miałam to i przed lekami. A bierze się normalnie, zaczęło się od mirty na objawy depresyjne, zwiększenie dawki i przesunięcie tylko na przed snem, potem zmniejszenie i weszła kwetiapina, którą teraz będziemy zwiększać do dawki leczniczej, bo do tej pory było bardziej objawowo. Na razie mi przeszły leki takie bardziej nerwicowe typu wybudzanie się z lękiem, natomiast zostały mi jeszcze lęki takie bardziej psychotyczne i lekarka monitoruje, kiedy będą ustępować. Czyli wierzy, że ustąpią, bo ja już chyba nie :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, ano zależy, które lęki. Bo np. budzenie się z lękiem odeszło szybko. Smutek i niepokój związany z pogodą i porami dnia zszedł. Natomiast poczucie zagrożenia albo agresji przy hałasie nie ruszyło w ogóle. Albo takie myśli, że jeśli ktoś mnie źle potraktował, to musiałam coś złego zrobić w przeszłości, albo ktoś mu nagadał :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, sądzę, że to działanie, które im się pokrywa, pogranicze p/depresyjnego i p/lękowe jest bardziej celowane w moją specyfikę, niż "czysty" antydepresant. A akurat moja lekarka i terapeutka nie lubią ludzi etykietkować, tak że nie mogę ci się wylegitymować konkretną jednostką chorobową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, ale pisałaś o lęku, rano po wybudzeniu, czy wybudzasz się z lękiem w środku nocy? To jaka jest minimalna dawka jednorazowa, przed spaniem, żeby obudzić się rano nie czując niepokoju, takiego, że boisz się rano wstać, bo nie wiesz co Cię spotka....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyklopka, ja uważam, że kwetiapina jest bardzo dobra, sam ją biorę. Ale zaintrygowało mnie połączenie z mirtazapiną. Nie mogę i nie chcę brać SSRI/SNRI po tym co ze mną robią, więc mam oczy otwarte na alternatywne formy leczenia.

oj tak SSRI potrafią przegrzać bezpieczniki, u niektórych dość konkretnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bipolarny, Czy Ty aby nie jesteś dawny "chada"?

 

Tak to ja kochani,Chada.Dostałem bana za głupoty na czacie ale również ostatnią szansę od modów i staram się ją wykorzystać :lol:

 

Meg1985 detektywie rozgryzłaś mnie :P

Arasha nie zmieniam żeby być anonimowym zablokowali mi konto Chada :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bipolarny, od razu wiedziałam, że to Ty :) Masz, tak jak pisałam wcześniej specyficzną formę wypowiedzi.

Jesteś taki trochę chaotyczny, rozbiegany, mam wrażenie, że jesteś w ciągłym biegu. Twój tok myślenia jest chyba 1000 razy szybszy od mojego :D często wdajesz się w sprzeczki, ale też muszę stwierdzić, że czasem sam je generujesz i podjudzasz, ale nie gniewaj się, to się nawet fajnie momentami czyta ;) Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bipolarny, od razu wiedziałam, że to Ty :) Masz, tak jak pisałam wcześniej specyficzną formę wypowiedzi.

Jesteś taki trochę chaotyczny, rozbiegany, mam wrażenie, że jesteś w ciągłym biegu. Twój tok myślenia jest chyba 1000 razy szybszy od mojego :D często wdajesz się w sprzeczki, ale też muszę stwierdzić, że czasem sam je generujesz i podjudzasz, ale nie gniewaj się, to się nawet fajnie momentami czyta ;) Pozdro!

 

Prawie jak grafolog :lol:

Ten post na samej górze i jeden na poprzedniej wszystko wyjaśnia - http://www.nerwica.com/chad-choroba-afektywna-dwubiegunowa-cz-iii-t36459-6244.html

 

Pozdro Meg! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×