Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo się tyje potym ? Bo i tak mam 40 kg nadwagi niechcial bym przytyć znów.

 

Na forach piszą ludzie, że po 20 kg przybyło. U mnie w zasadzie nic, ale też nastrój w zasadzie bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się tyje potym ? Bo i tak mam 40 kg nadwagi niechcial bym przytyć znów.

 

Na forach piszą ludzie, że po 20 kg przybyło. U mnie w zasadzie nic, ale też nastrój w zasadzie bez zmian

 

 

To lepiej nie próbuje bo ruszac się niebede mógł w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci na nie odpowie? Mianseryna miała chyba więcej przypadków mieszania ze szpikiem od mirty. Mirta jest szeroko stosowana i pewnie zdarzają się takie przypadki ale nie są jakoś wyciągane na powierzchnię, bo nie spotkałem się ostatnio z badaniami o tym piszącymi. Co do TNF-alpha to wiadomo, że mirta go zwiększa (skoro agonizm 5-HT2a zmniejsza TNF'a to mirta zwiększa go najprawdpodobniej przez blok 5-HT2a - a więc wszyscy antagoniści powinni to powodować, a jest ich sporo). Mianseryna też jest antagonistą 5-HT2a, więc pewnie też go zwiększa, ale nie spotkałem się z badaniami na ten temat.

 

Negatywny wpływ na szpik tych leków zauważysz bo objawach typu gorączka, stany zapalne, ból gardła, obniżone białe krwinki w krwi które są objawem agranulocytozy.

 

-- 15 lis 2014, 11:33 --

 

Poprawka: jest jedno polskie badanie z tego roku wskazujące, że mianseryna obniża poziom TNF-alpha który wzrasta pod wpływem stresu. Nie rozumiem skąd taka różnica między tymi podobnymi do siebie lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

suwak, ludzie jadą na tych lekach latami i nic się nie dzieje, to sporadyczne przypadki. Sam brałem dość długo mianeryne, mirtazapinę też, choć tą krócej i nie zauważyłem nic niepokojącego, jakiejś większej podatności na infekcje itp.

Z ciekawostek, to na mircie zaobserwowałem wzrost siły mięśniowej i kondycji, w odróżnieniu od np. takich ssri, które raczej mnie "osłabiały".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×