Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność-pragnienie i lęk


PiotrDumanowski1

Rekomendowane odpowiedzi

Czasami samotność to styl życia, taka samotność z wyboru...czasem samotność to problem, który spędza sen z powiek, coś z czym ciężko się pogodzić, ale nie umie się żyć inaczej. Ja tak właśnie mam. Z jednej strony nie lubię swojej samotności i chętnie bym wyszedł do ludzi czy poznał kogoś, ale z drugiej strony jestem tak zamknięty w sobie, że mam taką barierę, że wolę już tę swoją samotność niż otwarcie się no kogoś. Trochę taki dualizm. Niby wiem,że muszę się otworzyć,ale kiedy próbuję to szybko się kurczę w sobie i uciekam w...samotność. Choruje na nerwicę natręctw i stąd może to dziwne zjawisko...Bardzo przykre i bolesne życie w zawieszeniu pomiędzy pragnieniem bliskości a strachem przed nią...

Jeśli ktoś doświadcza podobnych odczuć to zapraszam do swobodnego dzielenia się.

Będę wdzięczny za każde świadectwo.

 

Piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okej, to świadectwo ode mnie.

 

poszłam dzisiaj na nowe studia i w najbardziej zajebiście stresującej sytuacji, tak dosłownie z dupy, puszka się otworzyła XD jeżeli to jest nieumiejętność radzenia sobie w sytuacjach społecznych to widocznie nią nie jest. a ty sam pewnie miałeś podobne sytuacje. i umiesz, i lubisz. okoliczności i ludzie i stan zawiesiny we własnej głowie to już inny temat do omawiania w gabinecie z jakimś mądrym człowiekiem. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×