Skocz do zawartości
Nerwica.com

Siłownia


arturk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po długiej przerwie, dawno nie było mnie tu ponieważ lęki zniknęły, czasami jakies niewielkie jazdy po imprezie alkoholowej, długo walczyłem z nerwicą i wydaje mi się, że jestem na końcu tej walki - obym się nie mylił. Bywałem u wielu specjalistów, swoją terapię opierałem głównie na medycynie naturalnej, zmianie trybu odzywiania, ponieważ ten poprzedni mnie niszcyzł. Głównym problemem był alkohol. Teraz piję tylko naprawdę przy okazjach w których nie moge odmawiać, poczułem sie pewniejszy i zauważyłem, ze po 4 latach walki moje życie zaczęło znów odzyskiwać sens. Tak to właśnie jest, że człowiek nigdy nie ma dosć - jak jest dobrze to jeszcze chce sobie polepszyć, z takim zamiarem poszedłem na siłownię. W zasadzie głownym powodem jest polepszenie swojego wyglądu fizycznego. Waże 70-71 kg i mierzę 185 cm, jest to lekka niedowaga i w zwiazku z tym chciałbym zasiegnąć opinii was tutaj jako nerwicowców takich jak ja. Napewno nie jestem tu jedynym "kulturysta" :) który szuka szczęścia, ale pytanie mam oto takie: co proponujecie by nie wzmóc konfliktu z nerwicą by nabrać wagi i siły, bo nie ukrywam, ze jej mi bardzo brakuje. Jestem chyba poprostu wyczerpany walką przez tyle lat. Nie jadałem w tym okresie zbyt dobrze. Teraz na silowni po cieżkim treningu czuję się tak padniety, że nie mam sił, spałbym tylko, może polecicie jakąś dietke, ewentualnie jakies nie zrobiące mi krzywdy wspomagacze, które pozwola uzyskać lepszą wage i siłę. Proponują mi różne środki, koledzy je biora, ale oni nie mają nerwicy, ne chciałbym pogorszyć swego stanu stąd pytanie zadaję tutaj na forum. Jeśli ktos jest w stanie na nie odpowiedzieć i dac kilka wskazówek będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wskaznik BMI to kupa, pamietaj o tym, gdyz nie uwzglednia :

 

- gestosci kosci

- masy miesniowej

- szerokosci ciala

- rozstawu kosci i ciala

- naturalnej budowy

 

 

70 kg przy takim wysokim wzroscie to malo lub nawet bardzo malo- zaleznie od indywidualnej budowy i gestosci ciala, kosci.

 

Dieta : przy checiu narbania ciala jest jedna bardzo prost rada, ktora kazdy Ci powie : powinienes jesc okolo 1000 kcal wiecej niz wynosi zapotrzebowanie.

 

Co masz jesc ?

- duzo bialego, chudego miesa i bardzo duzo wolowiny

- duzo brazowego ryzu

- duzo razowego chleba

- duzo gotowanych warzyw

- raz dziennie mozesz wsunac jakiegos snickersa czy cos

 

To raz, ale akurat tak sie sklada, ze ostatnio czytalem w renomowanym pismie branzowym, ze to nie wystarczy.

 

Rownie wazne jak dieta jest to zebys :

 

- nie wykonywal aerobow

- trening nie powinien trwac dluzej niz 70-80 minut i nie powinien byc to trening obwodowy (czyli bez lub z malymi przerwami), czyli cwicz max 3 razy w tygodniu po 80 minut, glownie z wolnymi ciezarami (maszyny slabiej znacznie! buduja mase miesniowa) zwiekszajac ciezary oraz nie spieszac sie.

 

To tyle.

 

Podstawowe suple to kreatyna i bialko - jedno z drugim, ale w sumie nie poleca sie tego wczesniej jak przed 6 miesiacem treningu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź, wiem, że 70 to sporo za mało chcąc trenowac kulturystykę, ale wszystko z czasem, jednak muszę wraz z treningiem odpowiednio się odżywiać stąd moje pytanie. Trenuję tak właśnie ok 80 minut, jestesmy we 2 z kolega amatorzy jeszcze i razem sobie chodzimy, on waży kilka kilogramów więcej, ale od razu zarzucił Bcaa Karnityne Kreatyne i jeszcze chce coś dokupić na masę i siłę, jest ode mnie silniejszy co prawda jest równiez młodszy, ale on sie nie szczypie, i po kilku treningach wyglada już całkiem dobrze, ja narazie aż tak ie poprawiłem swojego wyglądau choć jest lepiej i znaczniej lepiej się czuję, ale po treningu besposrednio jestem słay i padnięty, niechce mi się jeść, a to przecież podstawa, zywienie przed i p treningu. Tez ćwiczysz? Jestes nerwicowcem czy może gościem? Jak to u Ciebie wyglądało. Jak masz ochcotę i trochę czasu napisz swoją historię czy trening pomógł, zaszkodził w rezultacie co stosowałeś czy potrzebowałeś przyrostu masy czy ja gubiłes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

banany są znakomite na masę.

proteinowe batoniki.

na obiad ryż z kurczakiem.

ślicznie mi to szlo w mięśnie.

a-odżywka węglowodanowa,najpyszniejsza ciasteczkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odzywek ani suplementow nie potrzebujesz na poczatku, przy masie 70kg mozesz spokojnie przybrac jedzac tylko naturalne potrawy typu ryż, kurczak, twaróg na noc.

Wejdz na sfd.pl tam sa przykladowe diety, musisz jakas ulozyc. Sam cwicze na silowni, pol roku temu wazylem niecale 60kg, teraz waze prawie 80, silownia jest super bo nabierasz pewnosci siebie co sie bardzo przydaje przy takich problemach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy odpowiednio ułożona dieta + trening na masę. Ważne, abyś pamiętał o białku, bo to jest budulec pod mięśnie. Staraj się ćwiczyć i odżywiać regularnie, wtedy nie będą Ci potrzebne żadne suplementy.

Jeżeli jednak po około 3-6 miesiącach nie zobaczysz żadnych pozytywnych przybytków w swojej wadze, możesz zaczać stosować odżywki.

No, przynajmniej do tego czasu zdążysz poznać skład różnych gainer'ów i zapytać jakiegoś psychiatrę CZY SZKODZĄ.

W co raczej wątpię, no ale zapytać możesz.

Ja co prawda ważyłem 58 kg na 176cm. Po poł roku ćwiczeń ćwicząc na "sucho" przybrałem masy aż do 72-73 kg.

Ćwiczyłem, ćwiczyłem, nawet jadłem coraz więcej, czułem się lepiej ( w końcu chodziłem na terapię na oddziale dziennym ), a mimo wszystko zacząłem chudnąć i będzie gdzieś z 66 kg, jak nie mniej teraz... Razem z tym padła siła, trochę.

Polecam odwiedzić Ci portal kfd.pl, jeżeli chcesz więcej poczytać o siłce.

 

Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam problem z regularnym odzywianiem, bo pracuję, a tam nie ma czasu na jedzenie, oczywiscie krótka przerwa, ale poratować mogę się jedynie jakimś serkiem wiejskim, bananem czy kanapką z szynką. O kurczaku czy rybce na cieplo z ryzem mogę zapomnieć. Diete sam sobie staram dobrać. Rano jejecznica z 5 jaj, pozniej serek wiejski z płatkami kukurydzianymi, pozniej banan, jakas kanapka, nastepnie obiadowo czyli kurczak, wołowinka lub rybka z ryżem, kaszą gryczaną i do tego jakas sóruwencja i dzień kończymy tuńczykiem w sosie własnym. Podczas dnia wypic ok 3 ltr wody. Jak sądzicie, da efekt?

 

[Dodane po edycji:]

 

Dodam, że mamy zajebistego trenera, gania nas po sali jak przeciąg, ale pokazuje co jak robić układa trening na kazdy dzień i to mi się podoba :) ale na samym początku powiedział, panowie kulturystyka to zabawa bardzo droga, jak chcecie wyglądać tak jak ja to musicie wsuwac odżywki i to najlepsze, bez tego nie urosniecie i nic z tego nie będzie :) dodał również, że przez 3 miesiace trenujemy technikę i uczymy się, później pomyślimy o odżywkach. Wydaje mi sie, że to sensowne podejscie do tematu. Mój kumpel nie słucha i wpierdziela od początku, ale ja narazie polatam na suchara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×