Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI-temat ogólny


BirdyNamNam

Rekomendowane odpowiedzi

Żyje prawie cały czas normalnie z nerwicą około 5 lat (mam leki typu np na dźwięk,lekkie objawy somatyczne)gdybym dał rade się wydostać z tego domu w którym mieszkam albo ludzie którzy tu mieszkają to bym chodził jak w zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dość ciężko mi się to widzi,1500 zł za mieszkanie a co mam jeść ?mam iść na studia ? 7 lat mam czekać ?,zrobię kurs co on mi da ?inną prace za podobną stawkę,praca po 16 h dziennie ? raz próbowałem i między innymi własnie dlatego dostałem nerwicy

za granicę bym pojechał ale się boje że nie dam rady i co zrobię,gdzie ja wrócę ?

około 95 % mojej rodzinny to patola w czystej postaci taka prawda,moja ciotka zarabia 5 tyś na czysto jej mąż 4 kiedy pojechałem ich prosić o pieniądze to powiedzieli że nie mają bo maja wydatki których nie mają narcyzm i dusi grosz w własnej rodzinie to chore

nie mam nikogo kto by mi pomógł

ogólnie to z tą nerwica to u mnie różnie jest ale można powiedzieć że raczej miałem tak z 80 % typowych ich objawów jedne np trwały jeden dzień,jedne kilka dni itp ale przeważnie jest tak jak pisałem w drugim poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki antydepresant będzie dla mnie najodpowiedniejszy ?

Nie będę opisywał całej sytuacji a objawy.

Bezsenność, brak apetytu, utrata wagi, apatia, anhedonia, problemy ze sklejeniem zdania, brak energii, zmęczenie, pustka emocjonalna, myśli samobójcze(teraz już rzadkie), problemy z koncentracją i koordynacją, lęk w takim nasileniu, że jestem na l4 a wczoraj chciałem uciec ze sklepu. Towarzyszy somatyka.Znajomi i narzeczona mnie nie poznają. Wegetuje jak warzywo. Zero aktywności. Film nie cieszy. Wyłączono mi odczuwanie emocji poza lękiem. Zerowe libido.

Zależy mi na czasie(musze wrócić do pracy) więc obstawiałbym TLPD ze względu na szybsze działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebo001, opcji jest wiele. Na wiekszosc Twoich objawow moze najszybciej zadzialac atypowy neurolep w niskiej dawce, aczkolwiek pogorszy sie sen, stad mozesz np. dodac trazodon na sen. TLPD tez sie nadadza, aczkolwiek stawialbym raczej na amitryptyline. Inne opcje to IMAO, agonisci dopaminy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seba napisał :

"Czuję się bez lekarstw lepiej niż z ale co się dziwić jak w ciągu 1,5 miesiąca przerobiłem Pramolan, Citalopram, Trazodon, Kwetiapinę, Mianserynę, Pregabaline, Hydroksozynę, Wenlafaksynę oraz Paroksetynę. Trafiłem na dobrego lekarza..."

 

i co Seba ? ---

 

 

Bezsenność, brak apetytu, utrata wagi, apatia, anhedonia, problemy ze sklejeniem zdania, brak energii, zmęczenie, pustka emocjonalna, myśli samobójcze(teraz już rzadkie), problemy z koncentracją i koordynacją, lęk w takim nasileniu, że jestem na l4 a wczoraj chciałem uciec ze sklepu. Towarzyszy somatyka.Znajomi i narzeczona mnie nie poznają. Wegetuje jak warzywo. Zero aktywności. Film nie cieszy. Wyłączono mi odczuwanie emocji poza lękiem. Zerowe libido.

 

---przez dwa dni tak Ci się zmieniło ???

jak ktoś przerabia tyle leków w ciągu 1,5 miesiąca to pózniej takie są tego skutki żałosne ,,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie takie leczenie zastosował mój lekarz, który sądziłem, że zna się na rzeczy ale w pewnym momencie przestało mnie bawić ciągłe zmienianie leków dlatego zmieniłem lekarza. Nie jestem ekspertem, nie znam się dlatego nie zaufałem lekarzowi.

Nie, nie zmieniło. Po odstawieniu leków objawy zmniejszyły się co nie znaczy, że skakałem po sufit z radości.

Od wczoraj czuję się gorzej bo zacząłem stosowac Spamilan. Tak reaguję na tego typu leki. Już małe dawki dają mi popalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj czuję się gorzej bo zacząłem stosowac Spamilan. Tak reaguję na tego typu leki. Już małe dawki dają mi popalić

znam ten lek bardzo dokładnie .

Brany solo obniża serotonine i powoduje pogorszenie nastroju , większą depresyjność ( nie depresję ) . Leczy w pewnym sensie lęk , ale dopiero po dłuższym czasie brania ( nie tyle co leczy lęk , ale osłabia jego głebie siłę i częstotliwośc napadową )

Albo odstaw ten lek , albo dołącz do niego SSRI .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu mam okresowe objawy somatyczne(mdłości, napiecie emocjonalne, uścisk w gardle). Byłem u dwóch psychiatrów. Jeden zapisał asertin, drugi escitil. I tu mam pytania:

1) Czy asertin i escitil należą do tej samej leków (oprócz tego, ze są SSRI)

2) Psychiatra powiedział, że biorąc asertin mogę pić alkohol. Czy to prawda?

3) W ulotce Asertina wyczytałem, że jednym z skutków ubocznych mogą być myśli samobójcze. W escitilu tego nie było. To znaczy, że pod tym względem escitil jest bezpieczniejszy

4) Psychiatra powiedział, że jak nie znamy powodu/przyczyn objawów somatycznych to terapia nie pomoże. Czy to ma sens?

5) Teraz biorę arktyczny korzeń, hydrokzyzyne i forsen.NIe ma tragedii. Czy jeśli zacznę teraz terapię mam szansę na uniknięcie brania antydepresantów. Bardzo boję się skutków ubocznych. Do tego mam pracę, gdzie każda nieobecność zmniejsza pensję.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu mam okresowe objawy somatyczne(mdłości, napiecie emocjonalne, uścisk w gardle). Byłem u dwóch psychiatrów. Jeden zapisał asertin, drugi escitil. I tu mam pytania:

1) Czy asertin i escitil należą do tej samej leków (oprócz tego, ze są SSRI)

2) Psychiatra powiedział, że biorąc asertin mogę pić alkohol. Czy to prawda?

3) W ulotce Asertina wyczytałem, że jednym z skutków ubocznych mogą być myśli samobójcze. W escitilu tego nie było. To znaczy, że pod tym względem escitil jest bezpieczniejszy

4) Psychiatra powiedział, że jak nie znamy powodu/przyczyn objawów somatycznych to terapia nie pomoże. Czy to ma sens?

5) Teraz biorę arktyczny korzeń, hydrokzyzyne i forsen.NIe ma tragedii. Czy jeśli zacznę teraz terapię mam szansę na uniknięcie brania antydepresantów. Bardzo boję się skutków ubocznych. Do tego mam pracę, gdzie każda nieobecność zmniejsza pensję.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

 

psychoterapia to podstawa w leczeniu nerwicy leki to dodatek przeważnie, jeżeli twoje objawy są znośne to powinieneś się głownie skupić na terapii jeżeli, pogadaj z psychiatrą może by ci dał na początek jakieś benzo na 4 tygodnie + od razu terapia

 

twoje objawy to typowe standardowe na początku nerwicy,wiec myślę że najlepiej benzo + terapia takie mam zdanie no i pamiętaj nic ci nie będzie nie dostaniesz zawału ani się nie udusisz itp im bardziej będziesz się nakręcał i myślał że umrzesz to bardziej objawy będą szaleć zresztą na terapii ci wszytko powiedzą ci psychiatrzy to już tak szaleją z tymi lekami że to godne pożałowania jest czasami kasa kasa kasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Od jakiegoś czasu mam okresowe objawy somatyczne(mdłości, napiecie emocjonalne, uścisk w gardle). Byłem u dwóch psychiatrów. Jeden zapisał asertin, drugi escitil. I tu mam pytania:

1) Czy asertin i escitil należą do tej samej leków (oprócz tego, ze są SSRI)

Tak jakby. Oby dwa sa teoretycznie SSRI, aczkolwiek oby dwa mozna tez przypisac do dwoch innych grup. Sertralina (asertin) do SDRI, a escitalopram (escitil) do ASRI, jednak przecietnemu zjadaczowi chleba nie wiele da ta informacja i mozna zageneralizowac, ze naleza do tej samej grupy lekow, aczkolwiek delikatnie roznia sie dzialaniem.

 

2) Psychiatra powiedział, że biorąc asertin mogę pić alkohol. Czy to prawda?

Zmien czym predzej psychiatre, bo jest tumanem do potegi i zamiast pilnie na studiach sie uczyc, wolal pojsc na browara ze znajomymi. Leki SSRI podwyzszaja poziom serotoniny, alkohol go obniza. Nie mowiac juz o pozostalych wlasciwosciach alkoholu (np. niszczenie szarych komorek), ktore zle wplywaja na osoby z depresja.

 

3) W ulotce Asertina wyczytałem, że jednym z skutków ubocznych mogą być myśli samobójcze. W escitilu tego nie było. To znaczy, że pod tym względem escitil jest bezpieczniejszy

Teoretycznie moze i tak, aczkolwiek firmy farmaceutyczne zabezpieczaja sie przed wszystkim, stad te ulotki sa az tak bogate w dzialania niepozadane. Brak jakiegos skutku ubocznego moglby doprowadzic do pozwu, a to znow strata mamony. Raczej nie przejmowalbym sie tym az tak.

 

 

4) Psychiatra powiedział, że jak nie znamy powodu/przyczyn objawów somatycznych to terapia nie pomoże. Czy to ma sens?

A co jezeli terapia wyleczymy jakis problem, ktory akurat odpowiadal za objawy somatyczne? Generalnie terapia nie wyleczy sie problemow endogennych (takich, ktore nie maja podloza psychologicznego, a biologiczne), ale we wszystkich pozostalych raczej moze skutecznie podniesc jakosc zycia.

 

5) Teraz biorę arktyczny korzeń, hydrokzyzyne i forsen.NIe ma tragedii. Czy jeśli zacznę teraz terapię mam szansę na uniknięcie brania antydepresantów. Bardzo boję się skutków ubocznych. Do tego mam pracę, gdzie każda nieobecność zmniejsza pensję.

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Nikt jasnowidzem nie jest i nikt Ci tego nie powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spiety99,

ta benzo plus terapia hehe,

ja doradzam SSRI

a benzo bierze sie doraźnie w razie W a po ciagłym 4 tygodniowym benzo to mozna juz go nie odstawic

i nie doradzaj komus ćpania benzo na poczatek przez 4 tygodnie

 

:shock:

 

ciekawe jak brałem bezno przez 8 miesięcy i nawet nie poczułem jak go odstawiłem

jesteś lekomanem ?

ma brać ssri po co w jakim celu ?,te ssri go wyleczy tak ?,ktoś tu chyba powinien iść na mały odwyk od leków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×