Skocz do zawartości
Nerwica.com

SSRI-temat ogólny


BirdyNamNam

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za odpowiedź. Rozmawiałem z psychiatrą i zalecił cierpliwe czekanie. Przyjmuję dawkę 10mg. Najgorsze jest to że w takim stanie mogę zapomnieć o pracy. Próbowałem prowadzić auto i nie ma opcji. Otoczenie odbieram bez przerwy jak po 0,7. Okropna zamuła, jestem nieprzytomny. Dzisiaj 7 dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Rozmawiałem z psychiatrą i zalecił cierpliwe czekanie. Przyjmuję dawkę 10mg. Najgorsze jest to że w takim stanie mogę zapomnieć o pracy. Próbowałem prowadzić auto i nie ma opcji. Otoczenie odbieram bez przerwy jak po 0,7. Okropna zamuła, jestem nieprzytomny. Dzisiaj 7 dzień.

 

 

Jak dla mnie to zeecydowanie za duza dawka przy takich objawach. Dycha to polowa maximum z tego co pamietam. Ja bym wrzucal stopniowo, moze nawet od 2.5 a 5 max i co tydzien zwiekszal. Nie ja jestem lekarzem, sluchaj jego. Jak bedzie ch. Cie prowadzil to zmien na innego. U mnie max dawka to np 200, cos jak twoje 20 i nie wyobrazam sobie od razu wskoczyc na 100 od razu chociaz sertraline b dobrze toleruje i mam stabilny nastroj po niej. Jedyne co mi przeszkadza to problemy z oczami jak po wszystkixh ssri.. Tak czy inaczej, nie ujednolitujac mimo wszystko sytuacji sert zaczyna sie przewaznie od 25mg czyli ekwiwalentu 2,5mg twojego leku.

 

Tak czy inaczej skoro jestes poki co pod jego opieka, sluchaj lekarza. On ponosi odpowiedzialbosc za twoje samopoczucie.

 

Mam nadzieje ze obhawy szybko mina czasem jest to doslownie z dnia na dzien i bedziesz sie cieszyc coraz lepszym samopoczuciem.

 

Pozdrobi Trzymaj sie!! Pamietaj, ze to ni rzeczywistosc tylko chwilowy stan umyslu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po odstawieniu ssri (brałam ponad półtora roku, schodziłam z dawki stopniowo) możliwe są zawroty głowy?

 

Sa.moim zdaniem schodki to tylko zminimalizowanie ubokow odsrawienia. Jesli nie masz innych okolicznosci typu bylrs na diabelskim mlynie na wesolym miasteczku badz innych.. to sila rzeczy przyczyna gdzies lezy i byc moze tu. Bole glowy czy zawroty sa dosc czestym, powszechnym objawem odstawki tych lekow, pozdro niedlugo pewnie minie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po odstawieniu ssri (brałam ponad półtora roku, schodziłam z dawki stopniowo) możliwe są zawroty głowy?

 

--- jak najbardziej ,

pisali juz o tym Tutaj ludzie kilkukrotnie ( jak pamietam ) .

Powinnaś ( ew. możesz ) podratować się niskimi dawkami viccebrolu lub ginko biloba , a jak to nie pomoże czyś bardziej specjalistycznym, profesjonalnym .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś info na temat leków ssri i trwałego "uszkodzenia" mózgu po nich ?

 

 

Trwalego to raczej nie.. Mozg jest dosc neuroplastyczny i nawet cos takiego jak termin "nieodwracalne zmiany" (nie tyczacy sie oczywiscie tych lekow) raczej mnie nie przekonuje.

 

Napisz co dokladnie u ciebie szwankuje. Jesli nie miesiac czy dwa to po pol roku wszystko powinno wrocc do normy(nie wiem z czym konkretnie sie borykasz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy takie jak zimno w ciągu dnia a najbardziej w nocy nawet w upalne dni musiałem spać w skarpetkach i długich rękawkach do tego zostające ślady np po lekkim odrapaniu przez psa i nie chcą za Chiny zniknąć

miałem robione badania krwi wszystko ok

w czasie brania leku przez 9 miesięcy jadłem medazepan w dawce 5-10 mg no i setrę 100 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×