Skocz do zawartości
Nerwica.com

[dyskusja] Fotografia


Gość k_o82

Rekomendowane odpowiedzi

Ja generalnie rzecz biorąc nie lubię zbytnio zfotoshopowanych fotek. Generalnie rzecz biorąc lubię jak widać fakturę skóry, itd. bo inaczej mam taki dość nieprzyjemny efekt uncanny valley.

To oznacza także różne niedoskonałości, blizny, itd. No, chyba, że chodzi o pryszcze, itd. ale takie rzeczy się leczy a nie fotoshopuje.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam cerę całkiem całkiem bo też od lat z nią walczę, zawsze na sesji mam perfekcyjny makijaż a i tak zawsze muszą mi tą twarz wygładzać, chociaż przed retuszem wyglądała tak samo :evil: Ale nie, dla zasady.

 

I w zasadzie nie jestem za fotoszopem, bo nie po to dbam o siebie żeby potem i tak ktoś powiedział- 'Eee, bez fotoszopa tak nie wygląda' :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa, dzieki za otuche.Teraz wiem,ze nie kazda Modelka ma piekna cere i jest idealna jak a fotkach.Tym bardziej,ze kroluje teraz magia PS,wiec wiekszosc to pewnie ZLUDZENIE.Przeciez sama sie w to bawie.Jednak zawsze sobie mysle-a moze ona nie jest po ,,obrobce''?hmmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde zdjęcie jest po obróbce... :-| Niestety. Ja się o to wykłócałam zawsze, a od jakiegoś dłuższego czasu dopisuję w umowie że nie zgadzam się na zbytnie fotoszopowanie mnie, mojego ciała i twarzy, bo nie ma takiej potrzeby. Chcą kolory podciągać, kontrast, zamazać cień od lampy, metkę na butach, bliznę na nodze- ok. Ale zero zmieniania figury, kształtu twarzy itd. I od tamtej pory to jestem JA na zdjęciach i tak ma być. Mam krzywy nos- no mam no i co? Jestem gruba? No i okej, spoko. Ale to jestem ja, a nie ktoś kto nie istnieje... :-|

 

Raz dostałam takie zdjęcia po sesji że sama siebie nie poznałam!!! Wyglądałam jak lalka z sex shopu na nich- taka obróbka :evil: Piersi to mi z C na DD skoczyły same :evil: Od tamtej pory pilnuję aby na zdjęciach być sobą a nie kimś innym.

I nie ma się czym łamać- 95% tych wszystkich lalek ze zdjęć tak nie wygląda w rzeczywistości.

 

Co do cery- nie mogę teraz znalezc tych zdjęć, ale moja znajoma fotograf mi pokazywała dwa zdjęcia pewnej blondi którą robiła- przed i po.

Przed- pryszcz na pryszczu, wągry, czerwone plamy i świecąca się cera. Po- gładka, delikatna, idealna cera. Magia PS'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz z tym nosem to roznie bywa.Dla kogos moze byc nieciekawy,a dla drugiego piekny.Tak samo jak moim idealem kobiety jest urody Lady Gagi.Dla mnie nie ma watpliwosci ,ze jest piekna,niestety wiekoszosc ludzi jest innego zdania.Poprostu kocham ja za styl i sposob w jaki siebie reprezentuje i ten slodki duzy nosek.

Ponadto alcza mnie z nia fizyczne podobienstwa.Z tym ,ze ja jestem brunetka ,a ona blondynka.Chociaz kiedys byla ,,czarnula'' i do tego bardzo sexowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yans, pomimo Twoich uwag na temat obróbki zdjęcia i

po wrzuceniu na photomediaworld com zostało ładnie ocenione przez fotografów

co widać wyraźnie tutaj http://www.photomediaworld.com/photos/view/99991#photo

osoba oglądająca to zdjęcia miała poczuć ciepło kolorów, jak by tam była do słownie, taki cel był i

jest w każdym zdjęciu które chce ustrzelić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magdaa, dzieki za otuche.Teraz wiem,ze nie kazda Modelka ma piekna cere i jest idealna jak a fotkach.Tym bardziej,ze kroluje teraz magia PS,wiec wiekszosc to pewnie ZLUDZENIE.Przeciez sama sie w to bawie.Jednak zawsze sobie mysle-a moze ona nie jest po ,,obrobce''?hmmm

Jak definiujesz "idealność"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yans, pomimo Twoich uwag na temat obróbki zdjęcia i

po wrzuceniu na photomediaworld com zostało ładnie ocenione przez fotografów

co widać wyraźnie tutaj http://www.photomediaworld.com/photos/view/99991#photo

osoba oglądająca to zdjęcia miała poczuć ciepło kolorów, jak by tam była do słownie, taki cel był i

jest w każdym zdjęciu które chce ustrzelić.

Twoją krytykę mojej krytyki przyjmuję z otwartymi ramionami. Ja nie mam z tym problemów ;). Widzę zaś że Twój polega głównie na nieumiejętności zrozumienia krytyki. Wszak - powtórzę to ostatni raz - zdjęcie zrobiłeś bardzo ciekawe - jedynie wersja po obróbce - źle przeprowadzonej - wygląda gorzej, niż bez (a jeśli i pierwsze zdjęcie było korygowane - to właśnie jak pisałem - za drugim razem przekombinowałeś, bo za pierwszym razem było git). Ludzie więc chwalą Cię słusznie. Ale czy i ich pytasz, która wersja pasuje im bardziej? Bo link prowadzi tylko do wersji po Photoshopie - jak widzę.

Mimo to cieszy mnie że poklepywanie po plecach "zagranicznych fachowców" uspokoiło w Tobie agresję i utwierdziło w samouwielbieniu ;).

 

Co do "fotoszopowania" o którym rozmawiacie dziewczyny. Dobrze zrobiona korekta, to taka - której nie widać. Nie poznać że ktoś ją wykonał - ale jest właśnie obowiązkowa. Dlaczego? To wynika z samej natury medium, jakim jest fotografia. Obiektyw aparatu nie kłamie - światło padające na kliszę (heh, dziś raczej matrycę) daje to, co widać naprawdę. Jednakże ludzkie oko nie działa tak samo. Owszem - i na nasze receptory pada to samo światło, ale to, co widzimy - jest jedynie interpretacją naszego umysłu - interpretacją informacji, płynących z receptorów. Co to oznacza? Jeśli nawet na ludzką twarz pada niebieskawe, sztuczne światło - umysł pamięta, że ludzka twarz jest różowawa i nasyca te kolory. W naszych oczach nikt nie wygląda blado jak trup. Albo gdy stoimy w lesie w niebiesko - czerwonym ubraniu. Niemal 100% światła jest odbite od liści i kamera pokaże zawsze że ubranie przesunęło się w barwie ku zieleni - czerwień jest zimna, szara, niebieski wpada w seledynowy, morski. Ale my jak stoimy w lesie tego nie widzimy. Mózg wie, że mamy czerwono-niebieskie ubranie i właśnie takim je widzimy. Ale najważniejsza jest ludzka twarz. Mamy nawet oddziele miejsca w mózgu które zajmują się rozpoznawaniem samej twarzy. Nasze buźki tak naprawdę (co pokazuje każde rodzinne zdjęcie) błyszczą się cały czas od potu, tłustej cery itp. My tego nie widzimy - nauczyliśmy się patrzeć na skórę tak, by twarz była gładka i mniej błyszcząca. Niemal jakby działał jakiś filtr w głowie i automatycznie niwelował wszelkie bliki światła. To robota ewolucji że tak mamy :D. Dlatego, jeśli zdjęcie ma trafić do gazety, na plakat, musi zostać poddane profesjonalnej obróbce. Trzeba chłodnemu obrazowi z kamery nadać taki wygląd, jakby to widział człowiek. Dodać tę "interpretację", której nie ma obiektyw - i dopiero słać do druku. I wówczas - paradoksalnie - oglądający zdjęcie laik jest przekonany, ze żadnej obróbki nie było :)

Dlatego zawsze bawią mnie takie "korekty", co ingerują w zdjęcie tak, że tylko pawia puścić. Niestety - jak w każdej dziedzinie - tak i tutaj - na jednego profesjonalistę przypada kilku przeciętniaków i rzesza totalnych partaczy, którzy nawet z dobrym zdjęciem odwalają taką wiochę, że ja bym się wstydził pod czymś takim podpisać. Lubię sobie ze znajomymi pośmiać się z takich "kwiatków", które można czasem znaleźć w prasie. Albo na portalach internetowych, gdzie domorośli "graficy" szlifują narzędzie "blur" bez umiaru i opamiętania.

Oczywiście odrębną sprawą jest celowa ingerencja w fotografię, w celu jej naprawy lub uzyskania zupełnie innej formy czy treści. No ale fotomanipulacja, fontomontaż czy kolaż to już zupełnie inna historia =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yans, gdybyś czytał dokładnie wszystko było by zrozumiałe ale większość osób i ty

też patrzy na całokształt zapominając o szczegółach...

w opisie zdjęcia jest pierwsza wersja zdjęcia czego nie zauważyłeś sam :bezradny:

chcesz mieć racje w tym co mówisz za wszelką cenę... obejrzyj swoje zdjęcia np. z sesji z Twoimi modelkami ^^ i

obejrzyj zdjęcia z sesji z moimi modelkami... :brawo: wtedy porozmawiamy na temat samouwielbienia :uklon:

 

[Dodane po edycji:]

 

yans, pozachwycaj się takimi zdjęciami http://www.maxmodels.pl/jakubek.html

 

dobrej nocy :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra - po pierwsze spytałem, a nie "stwierdziłem". Owszem, dałeś link ("first version http://www.photomediaworld.com/photos/view/919") do wersji pierwotnej - który u mnie np. nie działa (pokazuje mi się strona główna serwisu) po drugie - nie prosisz nikogo by porównał obie prace. Sam link nie skłania jeszcze do porównań. Zresztą nikt - jak widzę - nie dał komentarza z którego by wynikało - że widział oba zdjęcia i zdecydowanie woli "poprawione".

Ani razu nie wygłosiłem tutaj opinii, że moje zdjęcia są lepsze od Twoich. Zatem nie wiem co próbujesz mi udowodnić? Ja jestem fotograficznym pasjonatem, który zrobił zdjęcia swojej byłej i koleżance - to były moje pierwsze i jedyne "sesje" z modelkami. Mam byle jaki aparat, wart dziś zapewne jakieś 500zł. I to jest cały mój sprzęt fotograficzny. Uczę się, zabiegam o krytykę, a każdą opinię w stylu tej mojej, spróbowałbym przemyśleć, zobaczyć co w niej jest słuszne a z czym można się nie zgodzić.

Bo zdanie na temat fotografii - i uwaga! - wyrobiony gust, może mieć nie tylko fotograf, ale również ktoś, kto kocha sztukę fotografii, choć jej nie uprawia. Ba, wielu koneserów będzie mieć oko do wyłapywania dobrej fotografii lepsze, niż niektórzy fotografowie bez talentu. Twoje zdjęcia mi się podobały, skrytykowałem rzeczowo obróbkę - na której znam się. Take it or leave it. Nawet się nie odważyłeś wdać w polemikę, jeno besztasz moje zdjęcia w akcie zemsty.

Do Twojego poziomu "krytyki" się nie zniżę, za to chętnie podejmę rękawicę. Lubię rywalizację, konkurencję. Wykombinuję jakąś lustrzankę od znajomych, trochę sprzętu, pogadam z przyjaciółkami - może którąś namówię na sesję. I spróbuję się zmierzyć jeszcze raz z tematem sesji z modelkami, które tak pięknie Ci wychodzą (przyznaj się, majowa Anja Rubik z Vogue'a to Twoja robota, co? ;)) Zobaczymy co z tego wyjdzie :D

 

A tymczasem weekend się zaczął, za oknem Odra straszy powodzią, a ja jak zwykle uciekam z forum na dwa dni żeby odpocząć od netu ;) Ludziom dobrej woli udanego weekendu a zgryźliwym impertynentom - niech leje deszcz do poniedziałku ;)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekam na te sesje z Twoimi przyjaciółkami :uklon: znajdz dobry plener, dobrą stylizacje, makijaż i szalejesz...

i pamiętaj znajdz dobrą modelkę na sesje ... z bogatą mimiką twarzy... powodzenia... skocz od razu

na głęboką wodę i zrób lepszą sesje od majowej Anja Rubik z Vogue'a ^^

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieję że też coś pokażesz - możemy się umówić że każdy pokaże np 3 najlepsze zdjęcia a jury - np. tu na forum - oceni =) Jak przegram, uroczyście złożę obietnicę nie krytykowania więcej Twoich prac :D Podejmiesz rękawicę? Mam nadzieję, że nie stchórzysz, w końcu jestem fotograficzny leszcz - rozgromisz mnie na kawałki. Ale musi oceniać ktoś z zewnątrz, czyż nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie robię na razie sesji bo nie robię charytatywnie tfp :brawo: ...

chyba że trafi mi się jakieś żywe złoto :105: ... narobiłem się... przez rok zrobiłem ok 50 sesji... :nono:

zrób z 5-10 sesji, ja wystawie zdjęcia ze swoich sesji które już zrobiłem...

możesz krytykować... i tak będę robić zdjęcia dopóki nie stracę wzroku :uklon:

ja wystawie np. te zdjęcia http://www.fmix.pl/album/37632/marta-p-cze/1

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, ja zrobię 1-2 sesje. A ty dasz swoje najcenniejsze perły z kolekcji, jaką do tej pory zebrałeś. Uczciwa rywalizacja. Przegrany odejdzie ze spuszczoną głową, zwyciezca założy laur chwały! No dawaj, nie bądź chicken! I skończ już pisać jak to krytykuję Twoje zdjęcia - raz się o nich wypowiadałem - i to pochlebnie. To ty jedziesz czołgiem po moich - jeno w kiepskim stylu - bo bez uzasadnienia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chicken? to chyba ty musisz troche nadrobić ^^ ... nie ja... :comone:

1-2 sesje... to poszalejesz... już widzę efekty... zobaczymy ... :why:

takie jak dałem link do pf jakubka... :great:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja wcale nie jestem pewny zwycięstwa (boję się starcia z wielkim artystą), natomiast Ty traktujesz mnie protekcjonalnie. Zupełnie niepotrzebnie. Nie jestem mały chłopczyk - i świetnie sobie radzę nie tylko z sukcesami, ale i porażkami. Oczywiście potrzebuję trochę czasu. Myślę że do końca czerwca uda się coś wykombinować. Teraz jestem potwornie przywalony robotą, a jeszcze tyle czasu poświęcam na forum - trzeba to ukrócić ;) Pojedynek Dawida z Goliatem. Może być ciekawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachowujecie się jak stare dewoty :evil:

Na Max Models też jest pełno takich fotografów- ja najlepszy, ja cacy, i się kłócą 'nie ja lepszy', 'a nie bo ja, ty lipę robisz'........

 

Panowie, prawda jest taka, że obydwoje robicie dobre zdjęcia. DOBRE ale NIE IDEALNE. Do ideału i jednemu i drugiemu jeszcze brakuje :smile: (mi w pozowaniu też, żeby nie było).

I jak mam być szczera to nie zapłaciłabym żadnemu z Was za zdjęcia. Ewentualnie Wy moglibyście zapłacić mi jakbyście mieli chęć :tel2:

Za zdjęcia jeszcze nigdy nie płaciłam, i ewentualnie zapłacę komuś z naprawdę dużym doświadczeniem, kto mnie zachwyci.

Np takiemu mogę zapłacić ewentualnie:

http://www.maxmodels.pl/fetish,5.html#zdjecia_dol

Polecam, zobaczcie też te pf:

http://www.maxmodels.pl/zensen.html

 

Przed Wami jeszcze dużo pracy Kochani :smile: Aczkolwiek muszę przyznać że Yans ma pracę, którą chcę sobie powiesić na ścianie w domu :twisted: Podobają mi się jego nasycone kolory.

Wg mnie każdy z Was ma swoje plusy, nie możecie siebie przyrównywać do siebie bo macie całkiem inny warsztat!

Więc nie kłóccie się, bo wychodzą z Was dzieci z piaskownicy :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem Twoje zdjęcia Magda ale tak jak napisał wcześniej trochę sesji zrobiłem przez rok i też nigdy nie płaciłem

modelce za pozowanie, a mogę zapłacić w momencie kiedy mam podpisać z nią umowę na sprzedaż zdjęć po sesji do jakiejś

agencji reklamowej.

 

Co do tych dwóch profili które dodałaś, bez obrazy ale dla mnie na tych zdjęciach nie ma rewelacji...

duże doświadczenie fotografa nie oznacza że jego prace są rewelacyjne ... fotografia artystyczna ...

Wystarczy przejrzeć profile na http://www.photomediaworld.com/categories/view/8/nude-art/1

jeśli już miałbym się zachwycać pracami fotografa na maxmodels to bardziej jego

http://www.maxmodels.pl/sarmacki.html[/ur]

http://www.maxmodels.pl/foremniakowski.html

http://www.maxmodels.pl/studio-vittorio.html http://vittorioroma.ning.com/

http://www.maxmodels.pl/tiduss.html

przy takich pracach moje zdjęcia nie mają żadnego przebicia... :brawo:

Mój profil na maxmodels http://cubeo.maxmodels.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem Twoje zdjęcia Magda ale tak jak napisał wcześniej trochę sesji zrobiłem przez rok i też nigdy nie płaciłem

modelce za pozowanie, a mogę zapłacić w momencie kiedy mam podpisać z nią umowę na sprzedaż zdjęć po sesji do jakiejś

agencji reklamowej.

Ja umowę zawsze podpisuję, czy to tfp czy reklama (już w kilku brałam udział). Umowa musi być i kropka, bo potem jakieś niejasności itd Wg mnie jest tak- jesteśmy na podobnym poziomie-> nikt nikomu nie płaci, Ty masz niższy-> płacisz mi, ja mam niższy-> płacę Tobie. O tak ;) Ja najczęściej pracuję z tymi ze średnim doświadczeniem.

I masz rację, doświadczenie nic nie znaczy ale akurat ich prace mi się podobają i im mogłabym zapłacić.

 

 

Ooo hehe, Pan Sarmacki i Studio Vittorio ostatnio mnie na zdjęcia zapraszali, tfp :D Tylko ja z racji nerwicy to odkładam :roll: Tak, te profile które wymieniłeś też robią na mnie wrażenie, mam nadzieję że moje SSRI szybko zadziała i skorzystam z tych dwóch propozycji.

Ja Ci adres na MM do siebie wyślę ma priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×