Skocz do zawartości
Nerwica.com

OLANZAPINA (Anzorin, Egolanza, Olanzapina Mylan/ STADA/ Apoex/ Bluefish/ Lekam/ +pharma, Olanzaran, Olanzin, Olazax, Olazax Disperzi, Olpinat, Olzapin, Ranofren, Zalasta, Zolafren, Zolafren-Swift, Zolaxa, Zolaxa Rapid, Zopridoxin)


Wera

Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

85 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy olanzapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      55
    • Nie
      13
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

bardzo mozliwe bo ten lek robi duży burdel w gospodarce hormonlanej to wlosy moge leciec. ja biore go 3 dzien,apetytu narazie nie ruszyl, zauwazylam dziwna sennosc rano i jakies drgawki ;/

 

-- 15 wrz 2013, 15:56 --

 

hm.. dziwnie na mnie dziala ten lek, badz nie działa 4 noce nie przespane w dzien senna jakies dziwne drgawki .. nie dam szansy temu lekowi wracam do chloroprothixenu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś biorę Olanzapinę 5mg, ktoś mi powie czy to można łączyć z Symlą (lamotryginą?) Bo byłem na dyżurze psychiatrycznym i mi zapisano Olanzapinę , wspominałem, że biorę codzień Symlę ale nic nie powiedzieli czy odstawiać czy brać dalej. Na chwilę aktualną nic innego nie biore. Wsumie wizyta u psychiatry lada chwila ale nie wiem czy brać symlę czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 dzien brania po sennosci w ciagu dnia nie ma juz sladu na szczescie. Wieczorem po wzieciu zamula ale gdy jestem w domu jest to wskazane nawet.

Nie mam zadnych skutkow ubocznych jedynie lekko wzmozony apetyt, mam nadzieje ze to tez przeminie.

Czestym skutkiem ubocznym jest "zwiekszenie masy ciala" jak to rozumiec? Malo jedzac sie tyje? Zmienia lek cos w organizmie? Czy nalezy to rozumiec powiazujac z wiekszym apetytem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wlasnie jestem budowy hmm sredniej + wiec nie chcial bym przytyc. Zaczne sie wazyc i pilnowac z zarciem. Jak zaczne tyc to pierdole odkladam. Najwyzej gorka wroci. Poprosze o cos innego. Np. biore lamotrygine i wogole nie czuc wiekszego apetytu. Tylko przy chad jednak trzeba sie stosowac do zalecen lekarza ale k... nie takim kosztem. Po kazdym tego typu leku sie tyje? Pozostaje sie modlic by ten skutek uboczny mnie minal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zobaczymy od dziś zaczynam kontrolę. Jeśli pójdzie coś w górę odstawiam, niech się pomartwi co mi zapisać bo każdy kolejny powodujący tycie będę odstawił. Przez ostatnie 3 lata schudłem 25kg i nie mogę sobie pozwolić do powrotu na poprzedni stan, nawet kosztem zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, dzisiaj bylam na pierwszej wizycie u psychiatry.dostalam lek Zolafren w dawce, 0,5 tabletki na noc i 1 rano (5mg). Przerazila mnie oczywiscie ulotka, ale bardziej od schizofrenii przerazil mnie fakt tycia. Cierpie na zaburzenia odzywiania, co prawda juz nie wymiotuje, ale w przypadku jakiejkolwiek zmiany masy ciala zaczynam sie znowu glodzic. Jutro mam sie pojawic u lekarza z mama, jeszcze nie wykupilam leku (nie bylo go w dwoch aptekach), czy powinnam poprosic o cos innego? Chcialabym jeszcze zapytac, czy dawka, ktora dostalam jest silna i czy bede w stanie sie po niej uczyc. To moj pierwszy lek psychotropowy, ktory bede przyjmowac, mam 20 lat. Moje objawy maja przypominac poczatki psychozy, zolafren ma na mnie tez dzialac antydepresyjnie.

 

-- 11 paź 2013, 23:57 --

 

Zapomnialam o najwazniejszej rzeczy - w ogole prawie nie sypiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pierwsze 3dni chciało się okropnie spać. Teraz w ciągu dnia nie chce mi się spać. Ja biorę wieczorem bo między innymi ma to też pomoc zasnąć. Jakbym wziął za dnia to bym musiał się położyć. Na każdego lek działa inaczej działa ale skoro bierzesz rano to już współczuje Ci tej senności. A jeśli czegoś nie ma w aptece to można zamówić na zajutrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×