Skocz do zawartości
Nerwica.com

Naturalne produkty, które poprawiają samopoczucie


Rekomendowane odpowiedzi

To tak dieta ze strony 1 i :

magnez, dziurawiec, gingko biloba, witB,

przęśl chińska, skrzypowata, zwyczajna, pseudoefedryna, (pobudza tylko na ok 3h).

 

zgadzam sie z powyższym :) magnez w dużych ilościach może być tak skuteczny jak lek antydepresyjny

 

dziurawiec w normalnych ilościach brany regularnie działa też jak lek antydepresyjny

 

witaminy z grupy B są niezbędne dla prawidłowej pracy mózgu

 

waleriana świetnie uspokaja, cynk jest też bardzo istotny

 

dieta węglowodanowa - bardzo ważna, spożywając dużo większą ilość węglowodanów niż białka wpływamy na wzrost hormonu szczęścia "serotoniny" w organizmie

 

kwasy tłuszczowe omega 3 przyjmowane regularnie mają bardzo istotne znaczenie dla układu nerwowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...Tonisol powiadasz. Mam z Naturella - Rhodiolę ;)

Znajoma pracuje w sklepie zielarskim i coś mi tam przyniesie to sobie wybiorę.

 

a jeszcze żeń -szeń tez poprawia nastrój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rhodiolę biorę od 3 tygodni. Na początku czułam takie poprawienie nastroju, większa chęć do pracy. To jeszcze jest na ''podniesienie sprawności intelektualnej''. Teraz organizm przyzwyczaił się.

Jak dla mnie może być. Przynajmniej mi nie szkodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wazna jest tez dawka rózanca-na mnie zalecane dawki 2 tabl(300mg) działają srednio,za to 4 tabletki ok

 

ja to trzymam się zaleconej ''jednej tabletki'' na dzień. A oprócz ''różeńca'' bierzesz coś jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest dobrze. Jakbyś dołożył ''różaniec'' to zapewne twoja wiara by wzrosła.

A jeśli chodzi o '''różeniec górski'' to:

- wzrost percepcji

- wzrost koncentracji

- polepszenie samopoczucia

- wzrost wydajności fizycznej

- wzrost zdolności koordynacji

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cz można stosować różeniec z ssri?

 

Jeśli bym brała SSRI i by mi pomagał to bym już się trzymała tego leku.

Nie biorę SSRI bo wiem jak na mnie działały. Zdecydowanie za ciężkie jak na mój organizm.

Dlatego jak ktoś ma stany depresyjne ale jeszcze nie takie ciężkie to można zacząć od ''naturalnych produktów'' jak rożeniec, dziurawiec. I to może komuś pomóc.

A jeśli zioła nie działają to już typowe leki na depresję zaczynając od lżejszych.

 

Ostatnio biorę Tonisol. Krzywdy mi nie robi, ale czuję kwasotę w ustach. Jak tak dalej będzie to odstawię i powrócę do rhodioli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmowczynie : )

poza tym na pewno ktos wspomnial juz o mleczku pszczelim - na uspokojenie i bezsennosc - ale tylko to do ssania, od razu mam efekty

Komu brakuje rownowagi i energii temu spodobac moga sie algi: kelp, chlorella i spirulina, wazne zeby hawajskie a nie chinskie, bo te drugie moga byc zanieczyszczone (tak mowia, ja sie nie znam)

dobrze sobie miksowac zboza w blenderze np slonecznik, dynia, siemie lniane i potem jakis plyn do tego, znowu zmiksowac i wypijac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

QueenForever, Rozumiem,ze nie bierzesz żadnych leków poza rhadiola ? Leków typu SSRI/SNRI?

Zależy mi na info w tym temacie

Chyba nikt nie łączy rhadioli z syntetycznymi lekami,a ja sama się boje,chociaż mam noz można gardle,egzaminy i jak ich nie zdam ,a nie mam na nic siły,to mnie ze studiow wypier...

Jeśli wezmę ten rozeniec razem z lekami to mogą mnie wywieść nogami do przodu... i wtedy juz mi licencjat nie będzie do niczego potrzebny .eee tak zle,a tak jeszcze gorzej... przejeb...e

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×