Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dziennik (pamiętnik) w wersji audio


maeroad

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

chciałbym podzielić się z Wami moimi przemyśleniami z prowadzenia dziennika (później tygodnika) w wersji audio.

 

Na początku roku kalendarzowego, jak to miewam w zwyczaj co roku, postanowiłem zmienić się w wielu dziedzinach życia. Jak wszyscy wiemy, wprowadzenie takich zmian nie jest łatwe i bardzo często skazane na porażkę, ale w kilku udało się wytrwać. Jednym z tych udanych i kontynuowanych do tej pory postanowień był dziennik audio. Na początku nagrywałem co dzień mini relację z dnia, mówiąc o wszystkich swoich uczuciach, przemyśleniach i bolączkach. Zwykle zajmowało to 20-30 minut. Później wraz z kolejnymi miesiącami ograniczyłem sesje (zwane przeze mnie audycjami) do kilku na miesiąc.

 

I muszę powiedzieć, że taka forma wyrzucenia z siebie wszystkiego co siedzi w głowie, wiedząc, że jest to nagrane i zapisane w najdalszym kącie dysku, pomogło mi przetrwać dość ciężki okres związany ze zdrowiem, i fizycznym i psychicznym. Mogłem powiedzieć wszystko, opisać dosłownie każdą niepokojącą, jak i budzącą pozytywne uczucia emocję. Moją główną motywacją w prowadzeniu dziennika była chęć oczyszczenia umysłu z różnych myśli i emocji oraz stworzenie pamiątki, do której będę mógł zajrzeć za kilka, kilkanaście lat. I uważam, że bardzo mi to pomogło i pomaga.

 

Nie odkrywam tutaj Ameryki i mam tego świadomość, ale jestem ciekaw, czy ktoś z Was prowadził taką formę dziennika (pamiętnika) i czy efekt był podobny? A może inny? Czy ktoś prowadził najpierw w wersji audio, a potem w wersji pisanej? Albo odwrotnie?

 

Dziękuje za uwagę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×