zawroty glowy, nogi jak z waty

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

zawroty glowy, nogi jak z waty

przez gajka 12 cze 2007, 10:00
Witam wszystkich, dzisiaj wlasnie trafilam na to forum, poniewz szukalam w internecie odpowiedzi na pytanie co sie ze mna dzieje. Od jakiegos czasu mam lekkie napadowe zawroty glowy, nogi mi sie robia wtedy jak z waty mam napady goraca, ktore powoduja uczucie szczypania twarzy. Dzieje sie to bez konkretnej przyczyny. Wczoraj na przyklad czulam sie swietnie i nagle wieczorem zaczelo sie. Mam wtedy ochote uciec z wlasnego ciala, trudniej mi sie oddycha. Boje sie, ze cos dzieje sie z moim mozgiem a wizyta u lekarza kojrzy mi sie z odsylaniem od jedenego do drugiego specjalisty. Na razie zrobilam sobie badania serca i morfologie i wszystko ok. Jak czytam wasze objawy wszystko sie zgadza, ale jak budze sie rano to juz o tym mysle mam scisniety zoladek i boje sie gdziekolwiek isc sama. Prosze o rade.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Samanta 12 cze 2007, 19:50
A więc standart-> byłaś u psychologa?
jeżeli badania powychodziły dobrze, tak jak piszesz to przyczyna leży gdzie indziej. Skontaktuj się jak najszybciej z lekarzem, bo objawy mogą się jeszcze bardziej nasilić a tego napewno byś nie chciała. Bez paniki.
pozdrawiam.

przez Pstryk 13 cze 2007, 18:45
Witaj gajka na forum. Dołączam się do Samanty. Ciężko cokolwiek doradzić, gdy się nie wie z czym walczymy :D
Pozdrawiam cieplutko
Pstryk

przez Mona75 14 cze 2007, 00:29
Witaj na forum. Wizyta u lekarza nie jest taka zła, w Poznaniu na pewno jest ich na tylu, że znajdziesz odpowiedniego. Zacznij od psychologa, powodzenia

re

przez AronFtv 14 cze 2007, 00:32
Witaj znajdziesz Tu info na rożne tematy związane z nerwicą
I pamiętaj nie załamuj sie dasz radę ją pokonać
Podpis usunięty przez administratora.

przez Egon 19 cze 2007, 23:54
Witaj !
Tylko spokój! Ja nawet żadnych badań nie robiłem. W domu parę przysiadów, "jaskółka" z zamkniętymi oczami. Myślałem, że mam guza mózgu lub białaczkę. Nie byłbym w stanie utrzymać równowagi przy takich schorzeniach albo chodzić na długich dystansach bez zmęczenia. Wszystko było OK!
Wyszedłem jednak do Tesco i lęk, jakbym miał za chwilę paść. I ciągłe wrażenie, że tracę równowagę, nogi mam jak z waty. Wizyta u internisty i diagnoza, bez stresujących badań, ale jakże celna: nerwica. Cloranxen przez 30 dni po 5 mg na noc, do tego zacząłem rozglądać się za ćwiczeniami relaksacyjnymi. Minęło! Podłożem była choroba mojego ojca - Alzheimer lub inny rodzaj otępienia starczego. Pamiętałem, że jego matka miała to samo, więc wykoncypowałem, że ja jestem następny w kolejce. Lekarka rodzinna wytłumaczyła mi, że nie ma tutaj dziedziczenia w prostej linii, poza tym nie powinienem się przejmować chorobą, która może mnie dopaść za 30 lat. Moja lekarka radziła udać się do psychologa, gdyby się nie uspokoiło. Na słowo psychiatra powiedziała, że na razie nie ma potrzeby ...
Kiedy już wydrapałem się z tej "dziury" okazało się, że moja mama zachorowała na raka trzustki. Byłem zdruzgotany. Nerwica przysłała kolejne objawy (za mało czasu, żeby wymieniać), ale zawroty już nie wróciły (odpukać). Po części dlatego, że udało mi się to zracjonalizować, po części dlatego, że to lekarka powiedziała, że nic mi nie jest.
Staraj się przede wszystkim o tym nie myśleć i nie analizować wszystkiego po wielokroć (ja tak, niestety, często robię i popadam później w błędne koło neurozy). POstaraj się znaleźć przyczynę swoich lęków, to pomoga w ich neutralizacji. Polecam też od razu naukę treningu autogennego Schultza.
Nerwicy się nie pozbyłem, żeby nie było tak optymistycznie :( , ale myślę, że z niektórych objawów można się wyleczyć w stosunkowo krótkim czasie ;)

Pozdrawiam i głowa do góry!

NOWY NERWUS!!!

przez darek42 24 cze 2007, 19:52
Witam wszystkich na forum.Własnie zdiagnozowano u mnie nerwice lękową.Mam przepisany ZOTRAL 50mg.Jedna tabletka wieczorem.Czy ktos wie jak ten lek dziala i jakie sa skutki uboczne.

przez Mona75 24 cze 2007, 23:40
Witaj Darku, poczytaj w Indeksie Leków na ten temat

Sortuj wg