Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątek dla kobiet w ciąży lub dla planujących ciążę


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym zapytac, czy która� z kobiet cierpišcych na nerwicę lękowš w czasie choroby została mamš. Ja bardzo chciałabym dostšpic tego niesamowitego uczucia, tylko jestem pełna obaw, czy podołam. Będę wdzięczna za podzielenie się ze mnš swoimi do�wiadczeniami.

 

edyt.tematu/Jaskowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez planuje dziecko w niedlugiej przyszlosci. Podobno w czasie ciazy jest super- czujesz sie znakomicie. Jedynie po porodzie mozna sie gorzej poczuc na jakis czas, ale ja licze ze bedzie dobrze, a jakby co to po porodzie przejde na kuracje farmakologiczna a malenstwo bede karmic z butelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za te słowa. Muszę przyznac, że dodała mi Pani otuchy. Pewnie zaczekam z macierzyństwem do momentu, w którym nie uporam się z lękami, ponieważ zgadzam się z Tygryskš.(Dzieki Pani uwierzyłam, że jest to mozliwe). Wykonuje Pani ten sam piekny zawód co ja; praca jest dla mnie wielkš frajdš i "rejonem, do którego nie dopuciłam swoich leków". Zatem za kilka dni zaczynamy nowy rok szkolny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zapytac, czy która z kobiet cierpišcych na nerwicę lękowš w czasie choroby została mamš. Ja bardzo chciałabym dostšpic tego niesamowitego uczucia, tylko jestem pełna obaw, czy podołam. Będę wdzięczna za podzielenie się ze mnš swoimi dowiadczeniami.

 

Dostałam nawrotu nerwicy w 9 miesišcu cišży (przedtem zaleczyłam tylko nerwicę- poczułam się lepiej i zrezygnowałam z terapii).

Mała ma ponad pół roku- jest pogodna- a ja chodzę na psychoterapię, karmię piersiš i jestem pomimo wszystko szczęliwa :-)

 

pozdrawiam

ul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wlanie dowiedzialam się że jestem w cišży. Do tej pory bralam xanax, ale teraz, w cišży nie można go brać. Musialam lek odstawić i czuję się koszmarnie, mam cišgle ucisk w glowie, tak że wydaje mi się, że zaraz dostanę wylewu, mam sztywny kark itd. Czy kto zna jakie leki które mogš zlagodzić te objawy, dzialajš uspokajajšco a jednoczenie można je doranie przyjmować w cišży?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cierpię na nerwicę lękowš od dwudziestu lat z przerwami. Siedem lat temu urodziłam dziecko. W cišży czułam się fantastycznie!!!! Po urodzeniu dziecka przez trzy lata również, ale teraz wszystko niestety wróciło!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w cišzy czułam się super, bez żadnych najmniejszych lęków i zachamowań. Nerwica wraca do mnie zawsze, gdy dzieci maja ok. 3 lat. Wydaje mi się, że to jest taki absorbujšcy czas i może stšd te nawroty???/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko wyobrania! Poczytaj , że tak naprawdę nigdy nie umieramy od tego, nie omdlewamy, nie wymiotujemy, choć nam sie tak wydaje!! W cišży leopiej nie bierz leków, szkoda póniej maleństwa! Ja się trochę denerwowałam i mała miała problemy neurologiczne! Można popijać melise, a tak naprawdę warto skorzystać z porad psychologa. W moim przypadku tylko to wycišga mnie z panikcznych lęków! Ale żyję z tym z przerwami od 6 lat i żyję!!!! Czasami nawet bardzo dobrze1 Nie dajmy sie sobie zwariować, mówmy : NIE swojej wyobrani, rozmawiajmy, rozmawiajmy.... Pozdrawaiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że w czasie cišży człowiek zwyczajnie przestaje myleć o nerwicy, a myli o dziecku. I pewnie dlatego nic złego sie nie dzieje. Zwróćcie uwagę, że napadów lęku dostajemy przeważnie wtedy, gdy o tym mylimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowied.

Włanie dzi wieczorem miałam taki atak, że chciałam już wołać pogotowie. Sztywny kark, głowa się trzęsie. A przecież większoć dnia czułam się w miarę dobrze i byłam już pełna nadziei. Planuję psychoterapię, chociaż, szczerze mówišc, nie wiem co można osišgnšć rozmowš. Przecież to, że nie powinnam się przejmować, że powinnam starać się oddychać przeponš, itd. wiem już sama. Z wieloma osobami mogę o tym szczerze porozmawiać, wiele osób mnie wspiera i to miłe, ale nie sprawia, że czuję się lepiej fizycznie.

Proszę napisz co więcej o sobie, czy też cierpiała na nerwicę w cišży? Jak sobie radziła?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam granulki homeopatyczne

 

Ignatia firmy Dagomed. Ale podobno nawet leki homeopatyczne bierze sie dopiero po pierwszym trymetrze, chociaż sam producent

 

nie pisze o tym w ulotce. Z resztą spytaj lekarza, on udzieli Ci dokładniejszej informacji. Zawsze możesz pić

 

meliskę...

Podczas ciąży na skutek działania hormonów możesz czuć się naprawdę dobrze i zapomnieć o tym, że byłaś chora,

 

czego Ci szczerze życzę. Ja większość ciąży czułam się bardzo dobrze. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy któraś z Was była w ciąży? Co robić z lekami

 

odstawić i czekać na peność (pozytywny wynik ciąży) czy można dalej brać. nie chce przerywać leczenia,bo może to tylko

 

podejrzenia z drugiej strony jest to możliwe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w ciąży. Najlepiej leki odstawić jak najwcześniej,

 

bo przecież nie da się przerwać leczenia z dnia na dzień, tylko trzeba leki odstawiać stopniowo (nie wiem jakie leki

 

bierzesz, ale informacje na ten temat są napewno na ulotce leku). Ja nie biorę teraz oczywiście żadnych leków, ale czuję się

 

bardzo dobrze.

Jak najszybciej zrób test ciążowy i myśl pozytywnie. Jak byś miała jakieś pytania to pisz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jak byłam w ciąży to nie brałam żadnych leków, ale u mnie

 

trochę inna była sytuacja, ponieważ ja nie wiedziałam, że te wszystkie objawy to nerwica, myślałam że to jakis wymysł, ale

 

bardzo dobrze ci radze odstaw te leki, bo na pewno one będą miały negatywny wpływ na płód, oby nie!!! nie wiem czy są jakieś

 

leki na nerwice które nie stanowią ryzyka dla ciąży, ale to najlepeij powie ci

ginekolog. Najważniejsze pozytywne myślenie i

 

dużo myśl o maluszku to naprawdę pomaga. Pozdrawiam Aśka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak byłam w ciazy w 8 miesiacu ciazy dostałam nerwice kapletnego dołka i nic mi sie nie chciało po urodzeniu małej zwiałam z szpitala po dwuch dniach bo bojałam sie byc sama w szpitalu tylko z mezem czułam sie dobrze.Teraz juz po 4 latach wrociła nerwica a przed nia planowałam ciaze i cio nic nie wyszło!teraz biore psychotropowe leki i chyba bede musiała sie leczyc a tak bym chciała miec 2 dziecko ciekawe czy kiedys mi sie to uda moja corka jest taka jakas samotna brrr.Boje sie ze w ciazy tez bede miała takie napady paniki dołki ponoc wszytko dzieje sie przez moja mame ktora zorała mi psyche a ja jestm zmuszona z nia mieszkac bo nie mam gdzie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak byłam w ciazy w 8 miesiacu ciazy dostałam nerwice kapletnego dołka i nic mi sie nie chciało po urodzeniu małej zwiałam z szpitala po dwuch dniach bo bojałam sie byc sama w szpitalu tylko z mezem czułam sie dobrze.Teraz juz po 4 latach wrociła nerwica a przed nia planowałam ciaze i cio nic nie wyszło!teraz biore psychotropowe leki i chyba bede musiała sie leczyc a tak bym chciała miec 2 dziecko ciekawe czy kiedys mi sie to uda moja corka jest taka jakas samotna brrr.Boje sie ze w ciazy tez bede miała takie napady paniki dołki ponoc wszytko dzieje sie przez moja mame ktora zorała mi psyche a ja jestm zmuszona z nia mieszkac bo nie mam gdzie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×