Trudna egzystencja nerwicowca

Jesteś nowy na forum ? Masz okazję przywitać się z innymi forumowiczami.

Trudna egzystencja nerwicowca

przez BOGDANKA 29 gru 2006, 16:17
Witam!Jestem tu pierwszy raz- moze to niefajnie zabrzmi, ale poprawiło mi się samopoczucie- uswiadomiłam sobie, że nie jestem sama!!!!Nawet nie wiecie jakie to dla mnie wazne.Moja nerwica trwa juz kilka lat- teraz chociaz wiem, ze moj organizm tak reaguje na stresy, bo poczatkowo przerazala mnie mysl,ze wariuje.Pierwszy atak nerwow przyszedl po maturze; zdalam ja rewelacyjnie, dostalam sie na wymarzone studia i zamiast tym sie cieszyc zaczelam odczuwac nieuzasadnione lęki-nie spałam i nie jadłam.Wszyscy byli w szoku,bo nikt nie wiedzial o co mi chodzi.Czulam sie upokorzona i nieszczesliwa.Jakos jednak to minęło-na studiach szlo mi dobrze,poznalam swietnego faceta, ktory od 2lat jest moim mężem.No i powinno byc super, ale pewnego dnia okazalo sie,ze firma mojego taty zbankrutowala.Zaczely sie telefony,monity i wieczne kłótnie.Rzuciłam studia i zarabiałam na długi. Ale spalam i jadlam-nerwy wyszly po kilku miesiacach.Nie chcialo mi sie wstawac,cala sie trząslam i plakalam.Poszlam do znajomego lekarza-uznal, ze to atak nerwicy-po wielkich stresach. Po tym mialam chwile spokoju. Ale kilka miesiecy temu moj tata zmarl-a ja patrzylam jak umieral i krzyczalam, zeby nie odchodzil.Musialam stawic czola nowym problemom,ale nie mialam ataku nerwow.Pomimo tego w moim zyciu dzialo sie wiele pozytywnych rzeczy.Jednak kilka tygodni temu dopadła mnie "powtorka z rozrywki";znowu nie moglam jesc i spac. Lekarz uznał, ze to "wychodza"wszystkie przezycia minionego roku. I pomimo tego,ze to wiem- tym razem jest mi bardzo trudno sie z tym pogodzic. Przeczytalam, ze nerwicowcy bardzo cierpią. Jest to najszczersza prawda-szkoda tylko,ze zycie z nerwica jest tak niesamowicie ciezkie...

przez czarnykot 29 gru 2006, 18:17
W moim przypadku traumy związane z rodziną nałożyły się na mocny stres w pracy.Doszło do klasycznego wypalenia zawodowego a w połączeniu z problemami w rodzinie - 3 zgony bliskich mi szczególnie w dzieciństwie osób.
Tak wyglądał u mnie mechanizm odsłaniający nerwicę.Odłaniający bo jak mówią mądrzy psychiatrzy czynniki stresowe tylko uwalniają to co zbudowane zostało w dzieciństwie!!!! Tam należy doszukiwać się źródeł dzisiejszych problemów.Nie jesteś sama i ja nie jestem.Mnie bardzo dużo dała już możliwość wypowiedzi na tym forum.Pozdrawiam
Przepraszam jestem dysortografem.

przez atrucha 29 gru 2006, 20:19
Witaj na naszym forum.. Nie poddawaj się. Nerwicę można pokonać.
Bądźcie dzielni! Pa :)
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez samotniczka 29 gru 2006, 22:37
Cześć
BOGDANKA napisał(a):moze to niefajnie zabrzmi, ale poprawiło mi się samopoczucie- uswiadomiłam sobie, że nie jestem sama!!!!

w moim przypadku było tak samo, dzięki temu forum uwierzyłam, że można z tego wyjść, a tym samym humor sie poprawił...
Nie trać nadziei na wyleczenie, ona wcale nie jest matką głupich... Pozdrawiam

przez lidka1980 29 gru 2006, 23:15
Witaj :D

przez maiev 03 sty 2007, 02:38
Witam serdecznie!
samotniczka napisał(a):BOGDANKA napisał/a:
moze to niefajnie zabrzmi, ale poprawiło mi się samopoczucie- uswiadomiłam sobie, że nie jestem sama!!!!

w moim przypadku było tak samo, dzięki temu forum uwierzyłam, że można z tego wyjść, a tym samym humor sie poprawił...

U mnie dokładnie tak samo. :mrgreen:
"I need a new version of me..."

przez gusia 03 sty 2007, 08:54
Witaj BOGDANKO :P
W grupie raźniej,głowa do góry.
Pozdrawiam
Płyń mój bluesie,płyń...
niebieski kwiat i kolce

przez shadow_no 03 sty 2007, 17:32
Witam, zapraszam do częstych odwiedzin.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez LINA 04 sty 2007, 14:45
Witaj :D

przez meskalina 04 sty 2007, 14:55
Czesc Bogna :) jak to zauwazyla Gusienka w "kupie razniej" , nic sie nie martw, bedzie dobrze. Zanim sie zorientujesz wszystko minie.
hmmm...co tu dzisiaj wpisac???

Sortuj wg