Spamowa wyspa

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Spamowa wyspa

przez acherontia-styx 04 kwi 2015, 14:13
bonsai, RunForrest, no pewnie, lepiej mdleć co chwila i jeszcze się nabawić wstrząśnienia mózgu 8) wtedy na pewno każdy osiągnie spokój :lol:
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Spamowa wyspa

przez RunForrest 04 kwi 2015, 14:16
acherontia-styx, Ty już tu nie pisz czarnych scenariuszy z jakimś wstrząsem mózgu :mrgreen:
RunForrest

Spamowa wyspa

przez kosmostrada 04 kwi 2015, 14:35
Pada grad, znowu... A jaja się gotują.

RunForrest, Po spędzeniu tygodnia na kardiologii, gdzie się okazało, że tragedii nie ma, od razu lepiej znoszę duszności, łomoty serca i podwyższony puls. Nie boję się, że umieram, po prostu wiem, że muszę to przeczekac. Moim zdaniem warto się przebadac, łatwiej się potem walczy z francą nerwicą.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Spamowa wyspa

przez RunForrest 04 kwi 2015, 14:46
kosmostrada, cieszę się ,że akurat w Twoim przypadku są pozytywne efekty.Dla mnie niestety ulga przychodzi tylko na krótką chwilę,bo zaraz wynajduję coś innego i pomimo ,że badania nic nie wykazują niepokojącego to cały czas sobie wkręcam coś nowego :smile: Raz jest lepiej raz gorzej grunt by się nigdy nie poddawać i nie dać się zdominować chorobie :!: :pirate:
RunForrest

Spamowa wyspa

przez blah! 04 kwi 2015, 14:56
acherontia-styx, tak wiem, idę do kardiologa za tydzień. Doppler i Mr bez zarzutu ;). Zobaczymy co z tego wyjdzie.
bonsai napisał(a):Robienie miliona badań często mija się z celem. Od nich samych można nerwicy dostać, tym bardziej, że zawsze wyjdzie coś poniżej lub powyżej normy i człowiek zaczyna się zamartwiać.

U mnie własnie akurat wszędzie wszystko w normie wychodzi a nerwica - jak już - pogłebia się przez to, że coraz bardziej wychodzi na to, że faktycznie cierpię na nerwicę :/.
blah!

Spamowa wyspa

przez Aranjani 04 kwi 2015, 14:59
joł :yeah:

kroje i kroje warzywa i konca nie widac :lol:
Aranjani

Spamowa wyspa

przez blah! 04 kwi 2015, 14:59
RunForrest napisał(a):kosmostrada, cieszę się ,że akurat w Twoim przypadku są pozytywne efekty.Dla mnie niestety ulga przychodzi tylko na krótką chwilę,bo zaraz wynajduję coś innego i pomimo ,że badania nic nie wykazują niepokojącego to cały czas sobie wkręcam coś nowego :smile:

No właśnie mam dokładnie to samo. Cały czas drąże i szukam fizycznych problemów takich objawów i nie spocznę dopóki ich nie znajdę. Nawet po "milionie" badań i tak zawsze można doszukać się kolejnych ewentualnych przyczyn. Od tego też można zwariować. A głównie z tego względu, że jak człowiek czuje się co raz gorzej a badania nic niepokojącego nie wykrywają to ma się co raz większeg ostracha, że jest się na coś chorym i czasu co raz mniej a nadal nic konkretnego nie jest wiadome.

-- 04 kwi 2015, 14:00 --

Aranjani, a u mnie ciacho się robi :D
blah!

Spamowa wyspa

przez Aranjani 04 kwi 2015, 15:02
blah!, super :D ja nic nie pieke bo jakos za ciachami nie przepadamy ;)
Gonie mojego zeby baterie w kuchni zmienił ale cwaniaczek cały czas ucieka :mrgreen:

a tu trz jeszcze tyle zrobic... a o 20 musze mykac po przyjaciółkę na dworzec.... jak ja sie wyrobie :hide:
Aranjani

Spamowa wyspa

przez mirunia 04 kwi 2015, 15:05
Witam, których dzisiaj nie witałam :papa:

kosmostrada, u mnie też przed chwilą sypał grad, a do tej pory było w miarę sucho i słoneczko błyskało... takie będziemy mieć niestety święta w tym roku :bezradny:

Pojechałam taksówką na cmentarz, bo mi uciekł autobus spod nosa. Wróciłam pieszo, ale z przyjemnością :D
Zrobiłam ostatnią "kosmetykę" domu, dekoracje i zaraz wtrząchnę talerz rosołu z kluchami, bo głód ściska. ;)
A później wezmę się za siebie, żeby jutro wyglądać jak człowiek, a nie jak pociapana kuchta :mrgreen:

Jeżeli chodzi o diagnozy wszelkich dolegliwości fizycznych, to też przeszłam mnóstwo badań, by wykluczyć somatykę. Oczywiście leczę nadciśnienie, które niestety związane było z nerwicą, po prostu utrwaliło się i trzeba brać leki.
Ale tak jak mówisz Kosmo, trzeba się przebadać, żeby widzieć, że to franca nerwica daje nam popalić i trzeba z nią walczyć inaczej :bezradny:

Nie ma takiego czegoś jak wstrząs mózgu... jeżeli już, to wstrząśnienie ;)

Spamowa wyspa

przez blah! 04 kwi 2015, 15:07
Aranjani, ja też nie przepadam generalnie za słodkim ale jak w domu siedzę teraz to mnie wiecznie bierze na słodkie. Aha i żeby nie było - nie ja piekę :D.
Ojjj to z bata ktoś w dupsko chyba dostanie jak się tu pojawi :twisted: :D

-- 04 kwi 2015, 14:08 --

mirunia, Hola Amiga ;).
blah!

Spamowa wyspa

przez bonsai 04 kwi 2015, 15:11
Mnie chodziło o to, że wszyscy znerwicowani ludzie zaczynają od badań, rozszerzając je zupełnie niepotrzebnie. Potem dochodzi do tego hipochondria i konieczność powtarzania tych samych badań co kwartał, bo przecież coś mogło się zmienić, a to na pewno ma wpływ na naszą nerwicę... Pomijając przypadki marginalne lub oczywiste, większość naszych dolegliwości ma swoje podłoże w zaburzonej biochemii mózgu, wyuczonych nawykach myślowych itp.
bonsai

Spamowa wyspa

przez blah! 04 kwi 2015, 15:17
bonsai, masz z jednej strony rację ale z drugiej strony - a co jeśli to jednak nie nerwica a inna choroba?
blah!

Spamowa wyspa

przez acherontia-styx 04 kwi 2015, 15:21
blah!, zrób podstawowe badania - jeśli podstawa wyjdzie ok, nie ma co dalej drążyć, bo to nakręcanie hipochondrii. I zaufaj lekarzom, jeśli mówią, że to nie somatyka, to nie chorujesz na żadną poważną chorobę.
Świat zwariował, a wielu z nas wraz z nim...
Jemy szybko, pracujemy szybko, odpoczywamy szybko...
i umieramy zaskoczeni, że nasze życie już się skończyło.

Sertralinum 200mg
Quetiapinum 75mg

Spamowa wyspa

przez Marcin2013 04 kwi 2015, 15:27
Dupa jestes zdrowa jak ryba :-) wkrecacie se i tyle

Sortuj wg